اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901084608213005

باتری اپل خود را راه اندازی مجدد کنید

آموزش کالیبره کردن باتری آیفون با 6 حرکت بسیار ساده

کد: 139901084608213005

https://bit.ly/2UpVQEY

، بروجرد , (اخبار رسمی): در اصطلاح به کالیبره کردن باتری آیفون، راه اندازی مجدد باتری نیز می‌گویند. کالیبره کردن باطری اپل به طرز چشمگیری در افزایش عمر باتری تاثیر دارد.

آموزش کالیبره کردن باتری آیفون با 6 حرکت بسیار ساده
کالیبره کردن باتری اپل - راه اندازی مجدد باتری آیفون

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد چه کاربران ios و چه کاربران اندروید با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، مشکل کاهش عمر باتری است. اگر برای مدت زمان طولانی از باتری گوشی خود استفاده کنید، خیلی بعید است که دیگر باتری گوشی شما بتواند برای یک روز شارژ نگه دارد. اما شاید برای شما جالب باشد بدانید که کالیبره کردن باتری گوشی آیفون می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی عمر باتری تلفن‌های هوشمند اپل بجای بگذارد.

چرا باید باتری آیفون خود را کالیبره کنیم؟

در اصطلاح به کالیبره کردن باتری آیفون، راه اندازی مجدد باتری نیز می‌گویند. کالیبره کردن باطری اپل به طرز چشمگیری در افزایش عمر باتری تاثیر دارد. متاسفانه بسیاری از افراد هنوز از فواید کالیبره کردن باتری iphone بی اطلاع هستند و تنها تعداد اندکی هستند که فواید راه اندازی مجدد باتری را می‌دانند و قدم‌هایی در جه بهبود عملکرد باتری خود بر می‌دارند.

اگر در حین کار کردن با گوشی شاهد خاموشی گوشی آیفون خود شدید و یا اینکه مشاهده کردید که درصد باتری شما به اشتباه درج شده است و بطور ناگهانی کاهش می‌یابد و به صفر می‌رسد و یا اینکه باتری شما هنوز شارژ دارد ولی گوشی خاموش می‌شود، این اطمینان را به خود بدهید که باتری Apple شما نیازمند کالیبره شدن است. اگر باتری اپل خود را کالیبره نکنید به زودی شاهد این مشکلات خواهید بود.

عوامل بسیاری وجود دارد که می‌توانند مانع یک کالیبره مناسب شوند و باعث می‌شوند که کالیبره به نادرستی صورت بگیرد. عواملی مانند به روزرسانی‌ها، اجرای اپلیکیشن‌ها در پس زمینه، ویژگی‌های جدید و حتی استفاده‌های روزانه و …

سعی نکنید حتما نشانه‌های ذکر شده را در بالا ببینید، بعد باتری گوشی اپل خود را کالیبره کنید. حتی اگر نشانه‌های ذکر شده را در باتری گوشی خود نمی‌بینید و مدتی از خرید گوشی شما می‌گذرد، باتری اپل خود را کالیبره کنید. کالیبره کردن باعث بهبود در عملکرد باتری آیفون شما شده و باعث خواهد شد که تمامی یون‌های موجود در باتری در جریان قرار بگیرند و عملکرد باتری و در نتیجه گوشی iphone بهبود بیابد.

توصیه‌ای که به تمامی کاربران خود بعد از خرید باتری ایفون می‌توان داشت، این است که حداقل هر ماه یک بار باتری اپل خود را کالیبره کنند. هرچه این فاصله زمانی کمتر باشد، طبیعتا نتیجه‌ای که می‌گیرید مطلوب‌تر خواهد بود.

آماده کردن باتری آیفون برای کالیبره کردن

پیش از آنکه به سراغ کالیبره کردن رفت، بایستی 4 مرحله را گذراند تا عمل کالیبره کردن باتری اپل بدون مشکل تمام شود. این 4 مرحله به جهت غیرفعال کردن برنامه‌های در حال اجرا در پس زمینه است. هرچه در حین کالیبره کردن، فعالیت باتری کمتر باشد عمل کالیبره شدن بهتر صورت می‌گیرد. بعد از کالیبره کردن، مجددا برنامه‌های غیرفعال شده را فعال می‌کنند.

غیرفعال کردن GPS ( سرویس مکان یاب)

برای اینکه GPS را در اپل غیر فعال کنید، باید مسیر زیر را طی کنید:

 • تنظیمات را باز کنید
 • صفحه را اسکرول کنید و Privacy را انتخاب کنبد
 • گزینه Location Services را انتخاب کنید
 • از این بخش Location Services را غیر فعال کنید

غیر فعال کردن Background Refresh

یکی از سرویس‌های دیگری که نیاز است غیر فعال کنید، سرویس Background Refresh است. برای غیر فعال کردن این ویژگی باید مسیر زیر را طی کنید:

 • تنطیمات را باز کنید
 • روی گزینه‌ی General بزنید.
 • گزینه‌ی Background App Refresh را انتخاب نمایید.
 • یک بار دیگر روی Background App Refresh بزنید و در نهایت Off را انتخاب کنید.

کاهش نور صفحه نمایش

یکی از کارهای دیگری باید برای کالیبره کردن باتری iphone انجام دهید، کم کردن نور صفحه نمایش است. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید:

 • تنظیمات را اجرا کنید.
 • به پایین اسکرول کنید و گزینه‌ی Display and Brightness را بزنید.
 • اسلایدر مشاهده شده را به سمت چپ بکشید تا روشنایی را به حداقل برسانید.

غیر فعال کردن بروزرسانی‌های خودکار

آخر سرویسی که باید غیرفعال شود، سرویس بروزرسانی‌های خودکار اپل است. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • به پایین اسکرول کنید و سپس گزینه‌ی iTunes and App Store را انتخاب کنید.
 • حالا گزینه‌ی Updates را غیر فعال کنید.

بهتر است در همین حین مطمئن شوید که حالت Low-power در آیفون را فعال نکرده باشید. برای این کار به Settings < Battery بروید.

آموزش کالیبره کردن باتری آیفون

خوب تا حالا، گوشی و باتری را آماده کرده‌اید برای کالیبره شدن. اکنون می‌توان فرآیند کالیبره کردن باتری را شروع کرد. اما قبل از آن باید به این نکته توجه داشت که فرآیند کالیبره شدن نیازمند است که صبور باشید چرا که باید مدت زمان خالی شدن و پر شدن باطری اپل را تحمل کنید.

نکته خوبی که در مورد کالیبره کردن باتری اپل وجود دارد این است که هیچگونه نیازی به اپلیکیشن و یا ابزار خاصی ندارید و تمامی مراحل اعم از خالی کردن و راه اندازی مجدد باتری را می‌توان به راحتی خود انجام دهید.

مرحله اول : باتری را کاملا خالی کنید

برای شروع فرآیند کالیبره شدن، باید ابتدا باتری آیفون بصورت کامل خالی شود. برای خالی کردن باتری می‌توان بصورت معمول با گوشی کار کرد و اگر هم قصد دارید باتری را با سرعت بیشتری خالی کنید، می توانید یک بازی اجرا کنید و یا اینکه یک ویدئو با صدای بالا پخش کنید. این کارها باعث می‌شوند که سرعت خالی شدن باتری اپل افزایش پیدا کند.

مرحله دوم: 3 ساعت صبر کنید

شاید شما هم به این موضوع پی برده باشید که وقتی آیفون هنوز درصد کمی از شارژش باقی مانده باشد به طور خودکار خاموش می‌شود. برای اینکه بتوان عمل کالیبره رو شروع کرد باید تمام انرژی باقی مانده داخل باتری آیفون خالی شود. بهترین راه برای خالی کردن کامل باتری، صبر است. با صبری 3 ساعته می‌توان از خالی شدن باتری مطمئن شد. البته برای کالیبره کردن، بهتر است یک شب کامل، وقتی که خواب هستید گوشی را شب تا صبح رها کنید تا مقدار شارژ باقی مانده خالی شود.

مرحله سوم : گوشی را شارژ کنید

بعد از اینکه گوشی خود را شب تا صبح رها کردید و از خالی شدن شارژ باتری مطمئن شدید، وقت آن رسیده که باتری اپل را شارژ کنید. اما قبل از شارژ کردن به سه نکته زیر دقت کنید :

برای شارژ گوشی از اتصال کابل به کامپیوتر استفاده نکنید. کابل را به آداپتور و آداپتور را به برق مستقیم متصل کنید. سعی کنید از شارژر سیمی اپل استفاده کنید. حتما از کابل‌های اصلی لایتینگ اپل استفاده کنید نه کابل‌های ارزان قیمت. شارژ را برای چند ساعت پس از اعلام پر شدن کامل باتری ادامه دهید. باید مطمئن شوید که تا آخرین حد ممکن باتری پر شده است تا بتوانید پروسه‌ی کالیبره کردن را به خوبی پیش ببرید.

مرحله چهارم : باتری را خالی کنید

حال باید یک بار دیگر مراحل را دوباره طی کنید.

مرحله پنجم : بازهم 3 ساعت صبر کنید

این کار را انجام دهید و مجددا سه ساعت دیگر منتظر بمانید تا آخرین انرژی‌های موجود در باتری آیفون هم از آن خارج شود. هرچه قدر بیشتر صبر کنید نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.

مرحله ششم : باتری را شارژ کنید

برای پایان دادن به این روش نیاز دارید تا دستگاه را مجددا شارژ کنید. از همان روش‌هایی که در بالا گفته شد استفاده کنید و چند ساعت بعد از پر شدن شارژ دستگاه باز هم اجازه دهید تا آیفون بیشتر شارژ شود.

در نهایت بعد از انجام تمامی مراحل بالا، تمامی سرویس‌هایی که غیرفعال شده را فعال کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رایا استور

فعالیت فروشگاه آنلاین رایااستور بطور تخصصی در حوزه باتری موبایل ، باتری تبلت ، باتری اپل واچ و باتری لپ تاپ میباشد . در رایااستور سعی شده است که تمامی محصولات بصورت 100% اورجینال و با کمترین قیمت عرضه شوند تا مشتریان گرامی بتوانند بهترین تجربه خرید را داشته باشند . اصل اساسی و بسیار مهم در رایااستور احترام و راحتی برای مشتری میباشد . بدین معنی که فرایند خرید برای مشتری بسیار راحت طراحی شده است و برای آرامش خاطر بیشتر مشتری از بابت کیفیت محصول ، 4 ماه گارانتی تعویض در نظر گرفته شده است . البته 48 ساعت گارانتی بازگشت وجه را نیز باید به گارانتی های رایااستور اضافه کنیم . به دلیل فعالیت تخصصی رایااستور در حوزه باتری های موبایل ، تبلت ، اپل واچ و لپ تاپ ، این فروشگاه توانسته است تنوع بسیار زیادی را از باتری جمع آوری کند و با ارائه آموزش ها و مشاوره تخصصی در حوزه خرید باتری ، خرید را برای مشتریان خود لذت بخش تر نماید . گروه رایااستور از تعداد زیادی متخصص تشکیل شده است تا بتواند خدمات خود را با بالاترین کیفیت در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه دهد . شعاری که بر سر میز تمامی کارمندان و متخصصان رایااستور وجود دارد ، شعار " ما در برابر مشتری مسئول هستیم " میباشد . معنای این شعار این است که رایااستور بعد از فروش محصول ، بصورت منظم و دوره ای حتی تا بعد از پایان مدت گارانتی ، خدمات خود را به شما ارائه می دهد و بصورت کامل با شما مشتری عزیز از طریق ایمیل و تلفن همراه در ارتباط میباشد . فروشگاه آنلاین رایااستور شروع کننده یک مرحله جدید در فروش های اینترنتی میباشد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]