اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901084608314888

انواع دوربین مداربسته و کاربردهای آن

کد: 139901084608314888

https://bit.ly/3bumVN5

، تهران , (اخبار رسمی): دوربین مدار بسته یکی از اصلی ترین تجهیزات کنترلی و امنیتی در محیط‌های مسکونی، اداری و تجاری و غیره است که برای نخستین بار در سال 1942 در کشور آلمان معرفی و تولید شد. این سیستم‌های مدار بسته و حفاظتی دارای تنوع بالایی بوده و هر یک دارای ویژگی‌های خاصیهستند.

دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

انواع دوربین مداربسته و کاربردهای آن در ادامه آمده است.

دوربین‌های مدار بسته از ابتدای معرفی آنها تا امروز با تغییر و تحول زیادی از نظر شکل ظاهری و تکنولوژی به کار رفته در آنها و قابلیت‌های موجود در هر یک روبرو شدند. به طوریکه در حال حاضر می‌توان آنها را بر اساس فاکتورهای مختلف دسته بندی کرد. از رایج ترین انواع دوربین می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

انواع دوربین مداربسته بر اساس تکنولوژی

تکنولوژی و روش‌های انتقال اطلاعات به دوربین و تجهیزات موجود در آنها به مرور و با گذر زمان با تغییر زیادی مواجه شده و در نسل‌های جدید با حذف محدودیت‌ها و نقاط منفی در تکنولوژی‌های گذشته، کیفیت تصویر و صدا تا حد زیادی بهبود پیدا کرد. تکنولوژی‌های به کار رفته در این دوربین‌ها شامل موارد زیر استد:

دوربین‌های آنالوگ

دوربین مدار بسته یکی از اصلی ترین تجهیزات کنترلی و امنیتی در محیط‌های مسکونی، اداری و تجاری و غیره است که برای نخستین بار در سال 1942 در کشور آلمان معرفی و تولید شد. این سیستم‌های مدار بسته و حفاظتی دارای تنوع بالایی بوده و هر یک دارای ویژگی‌های خاصی هستند. با توجه به اهمیت بسیار بالا دوربین‌های مدار بسته در دنیای امروز و ابهامات و سوالاتی که درباره هر یک از انواع مختلف این سیستم‌ها وجود دارد، در ادامه راهنمای جامعی را برای آنها ارائه شده و به سوالاتی از قبیل انواع دوربین مدار بسته چیست و خصوصیات هر یک از آنها و قیمت دوربین مدار بسته پاسخ داده شده است.

  • دوربین‌های HD
  • دوربین تحت شبکه یا IP

لازم به ذکر است که دوربین‌های آنالوگ از قدیمی‌ترین نسل‌های این گروه از تجهیزات است و در حال حاضر کاربردی در سیستم‌های حفاظتی و امنیتی ندارند. با توجه به محدودیت‌های موجود در دوربین آنالوگ، نسل بعدی با کیفیت بهتر با نام دوربین‌های HD معرفی شد. از مهم ترین ویژگی‌های این دوربین‌ها پیاده سازی آنها بر روی بستر دوربین‌های آنالوگ است که منجر به کاهش هزینه‌ها در ارتقا سیستم‌های حفاظتی و امنیتی می‌شود. دوربین‌های HD دارای زیر دسته‌های متنوعی از قبیل دوربین‌های HDTVI، دوربین مدار بسته HDCVI و دوربین‌های AHD هستند که هر یک دارای ویژگی‌ها و نقاط مثبت و منفی خاصی هستند و بر اساس شرایط و هدف مورد نظر بهترین گزینه انتخاب می‌شود. جدیدترین نسل تکنولوژی به کار رفته در دوربین‌های مدار بسته، دوربین‌های تحت شبکه یا IP است.

انواع دوربین مدار بسته بر اساس شکل

یکی از اصلی ترین دسته بندی‌های صورت گرفته برای انواع دوربین مدار بسته شکل ظاهری آنها است که تنوع بسیار بالایی از این نظر در میان این گروه از تجهیزات وجود دارد. از رایج ترین انواع دوربین مدار بسته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دوربین مدار بسته دام یا گنبدی: دوربین مدار بسته دام یا گنبدی (Dome) که بیشتر برای محیط‌های غیرصنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای شکلی شبیه به گنبد است و در دو نوع لنز ثابت و لنز وریفوکال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع دوربین دارای دید در شب حدود 20 تا 30 متر بوده و بیشتر برای محیط‌های داخلی کاربرد دارد.

دوربین مدار بسته بولت: دوربین‌های بولت bullet که بیشتر برای محیط‌های بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای ظاهری شبیه به استوانه و مکعب مستطیل است. این نوع دوربین ضد آب بوده و با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آنها (شبکه، آنالوگ و AHD) از نظر کیفیت تصاویر با هم متفاوت هستند. دوربین مدار بسته بولت دارای لنزهای ثابت و وریفوکال بوده و برد بالایی از نظر دید در شب دارند.

دوربین اسپیدام یا گردان: یکی از کاربردی ترین انواع دوربین مدار بسته که بخاطر قابلیت چرخش و زوم در محیط‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند، دوربین‌های اسپید دام PTZ هستند. به منظور افزایش برد دید در شب این نوع دوربین لازم است محیط بیرونی دارای نورهای اضافه باشد، در غیر اینصورت کیفیت مطلوبی برای دید در شب ندارند. از مهم ترین ویژگی‌های دوربین‌های اسپید دام می‌توان به قابلیت زمان بندی دوربین به منظور زوم و چرخش در جهت و نقطه خاص اشاره کرد که تاثیر زیادی بر کنترل و نظارت محیط دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وقایع نگر دید افزار

فعالیتمان را از سال ۱۳۹۴ شروع و هم‌زمان سعی کرده‌ایم با ارائه خدمات و راهکارهای حرفه‌ای به مشتریان، امنیت کسب و کارشان را افزایش دهیم و به نیاز روزافزونشان برای داشتن کسب وکاری هوشمندانه و ایمن‌تر، پاسخ گوییم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]