اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990108460896557

همه چیز درباره فرودگاه قشم

کد: 13990108460896557

https://bit.ly/2UnmoH7

، تهران , (اخبار رسمی): فرودگاه نقش بسیار مهم در حمل کشور دارند و به‌خاطر حساسیت هواپیما از اهمیت بیشتری نسبت به ترمینال‌های اتوبوس و راه‌ آهن دارد. به همین خاطر است که توصیه می‌شود در هنگام رفتن به فرودگاه حداقل ۲ ساعت قبل از پروازتان در محل فرودگاه حاضر باشید تا بتوانید کارهای اداری مربوط به پروازتان را انجام دهید.

همه چیز درباره فرودگاه قشم
همه چیز درباره فرودگاه قشم

بسیاری از افراد به منظور خرید کردن به قشم سفر می‌کنند به همین جهت بد نیست بدانید که در صورت رعایت نکردن وزن مجاز بار در این فرودگاه مجبور به پرداخت اضافه بار می‌شوید. میزان بار مجاز در سفرهای داخی بستگی به کلاس پروازی و همچنین نوع ایرلاین دارد اما اگر بخواهیم به‌صورت حدودی این موضوع را بیان کنیم باید حداکثر بار در پروازهای داخلی را در حدود ۳۰ کیلوگرم در نظر بگیرید.

البته این مقدار به‌صورت پایه است و برای سفرهای بیزنس کلاس یا پروازهای تجاری تا ۴۰ کیلوگرم هم می‌رسد. این مقدار برای بار دستی داخل کابین هواپیما بین ۵ تا ۷ کیلوگرم است و مجددا بسته به نوع کلاس پروازی و نوع ایرلاین فرق می‌کند. همچنین در نظر داشته باشید که اگر بلیط هواپیما به قشم را به صورت آنلاین تهیه کنید می‌توانید کمترین قیمت را بابت بلیط‌تان بپردازید. شما با خرید بلیط هواپیما از علی بابا می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و در کمترین زمان بلیط خود را رزرو کنید.

فرودگاه قشم که به فرودگاه دیرستان هم معروف است یک فرودگاه بین المللی است که در روستایی با نام دیرستان واقع شده است. این فرودگاه در نزدیکی جزیره قشم واقع شده است و مساحتی در حدود ۱۴۹۱ کیلومتر مربع دارد. با توجه به توریستی بودن منظقه قشم هرساله مسافران و گردشگران زیادی برای خرید و همچنین بازدید از این جزیره، به قشم سفر می‌کنند. مطالعات اولیه برای ساخت این فرودگاه در سال ۱۳۰۴ یعنی حدود یک قرن پیش صورت گرفت.

البته ساخت و طراحی این فرودگاه زمان زیادی برد و در حدود ۳۱ سال زمان برد. فرودگاه قشم در سال ۱۳۰۴ آماده شد. البته تا حدود ۱۰ سال پس از ساخت این فرودگاه رفت و آمدی در آن صورت نمی‌گرفت اما سر انجام پس از ۱۰ سال ۲ پرواز در هفته از ان صورت می‌گرفت. در نظر داشته باشید که با خرید بلیط هواپیما از علی بابا می‌توانید در وقت و هزینه‌های‌تان صرفه جویی داشته باشید.

همچنین حمل بار از این فرودگاه برای اولین بار در سال ۱۳۴۹ صورت گرفت. ابتدا پروازهای این فرودگاه فقط به تهران محدود می‌شد اما رفته به سایر شهرها نیز پرواز صورت گرفت. مساحت اولیه‌ای که برای پایانه فرودگاه بین المللی قشم در نظر گرفته شده بود حدود ۶۰۰ مترمربع وطول باند اصلی آن برابر با ۲۶۰۰متر با عرض آن ۴۵ متر و باند فرعی آن با ۲۰۰۰متر و با عرض ۴۵متر مربع بوده است البته در سال ۱۳۶۰ عملیات طویل‌سازی و روکش باند اصلی شروع شد که طول آن ۳۸۴۵متر و عرض ۶۰ متر افزایش ‌یافته است که در سال ۱۳۶۶ به بهره برداری و در سال ۱۳۶۹ به طور قطعی برای تحویل استفاده شد. در سال ۱۳۶۲، این فرودگاه با شرکتی عمرانی، قراردادی انعقاد کردند که توسعه‌ی ترمینال فرودگاه به میزان ۱۲۰۰متر مربع را موجب می‌شد. در سال ۱۳۶۶ نیز مساحت ترمینال‌ها به ۱۸۰۰متر مربع افزایش یافت. اگر بلیط هواپیما به قشم را تهیه کرده‌اید می‌توانید از امکانات رفاهی این فرودگاه استفاده کنید تا بتوانید سفر لذت‌بخشی را تجربه کنید.

البته عملیات عمرانی این فرودگاه مجددا در سال ۱۳۶۹ با هدف ایجاد و توسعه ترمینال حجاج در طبقه دوم فرودگاه به مساحت ۲۶۰۰ صورت گرفت. در سال ۱۳۷۲ نیز ترمینال حجاج با زیربنایی حدود ۳۰۰۰ مترمربع به بهره‌برداری رسید. طبق آمار رسمی این فرودگاه در سال ۲۰۱۶ جابه‌جایی حدود چهار میلیون و پانصد هزار مسافر را ساماندهی کرده است که در نوع خود رقم قابل توجهی است.

همچنین شرکت‌های هواپیمایی که در ابین فرودگاه بین المللی فعالیت می‌کنند عبارتند از: شرکت هواپیمایی ایران ایر به فرودگاه بین المللی مهرآباد، شرکت هواپیمایی ایران ایرتور به مقصد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه بین المللی مهرآباد، شرکت هواپیمایی آسمان به فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز، شرکت هواپیمایی کاسپین به فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، شرکت هواپیمایی ماهان ایر به فرودگاه بین المللی دوبی و فرودگاه بین المللی مهرآباد، شرکت هواپیمایی معراج (بلیط هواپیما معراج) به فرودگاه بین المللی مهرآباد، شرکت هواپیمایی قشم به فرودگاه بین المللی دوبی، فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین المللی کیش، فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز، فرودگاه بین المللی مهرآباد وهمچنین شرکت هواپیمایی تابان به مقصد فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان پرواز دارد.

همچنین در نظر داشته باشید که اگر بلیط هواپیما به قشم را به صورت آنلاین تهیه کنید می‌توانید کمترین قیمت را بابت بلیط‌تان بپردازید. شما با خرید بلیط هواپیما از علی بابا می‌توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و در کمترین زمان بلیط خود را رزرو کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

علی بابا

علی‌بابا نه تنها کامل‌ترین سیستم جستجوی بلیط‌های سیستمی و چارتر است، بلکه امکان رزرو و خرید بلیط را در کمترین زمان ممکن، برای‌تان فراهم می‌کند. داشتن سفری آسان و مطمئن، یکی از آن مواردی است که کیفیت زندگی‌مان را بالا می‌برد و علی‌بابا، همه‌جوره سعی دارد تا هم‌وطن‌هایش بهتر زندگی کنند و از لحظه لحظه‌ی آن، لذت ببرند. حالا، برای اینکه علی‌بابا، حجت را بر مسافرانش تمام کرده باشد، امکان استرداد آنلاین را نیز، به باقی امکاناتش اضافه کرده است تا در هر لحظه از شبانه‌روز که دچار مشکلی شدید و از سفرتان بازماندید، بتوانید بلیط‌تان را کنسل کرده و با کمترین هزینه‌ی جریمه‌ی کنسلی، مبلغ بلیط را در حساب‌تان داشته باشید. سایت علی‌بابا، محصول همکاری نزدیک و دو طرفه‌ی آژانس سفرهای علی‌بابا و شرکت فرانگر است. ما امیدواریم که نوآوری و خلاقیت‌مان در این مسیر طولانی، با استقبال شما همراه بشود. آژانس سفرهای علی بابا در تاریخ 25/10/1390 با شماره ثبت 420571 به ثبت رسیده و متولد شد و دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است. کلیه‌ی حقوق مادی معنوی این سایت متعلق به این شرکت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]