اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901104710912058

۵ مشکل و محدودیت برای بازکردن حساب ایرانیان غیر مقیم در ترکیه و ارائه راه حل

5 مشکل افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای ایرانیان بدون اقامت

کد: 139901104710912058

https://bit.ly/2JmpXHl

، (اخبار رسمی): در این مطلب مشکلات اساسی و محدودیت‌های افتتاح حساب در ترکیه برای ایرانیان غیر مقیم ترکیه به همراه راه حل این مشکلات آمده است. بازکردن حساب بانکی مادام العمر بین المللی در ترکیه و در شهر استانبول توسط بانک زراعت صورت می‌گیرد. همچنین در ادامه نحوه صدور ویزا و مستر کارت هم بررسی خواهد شد.

5 مشکل افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای ایرانیان بدون اقامت
افتتاح حساب بانکی در ترکیه و دریافت ویزا و مستر کارت

در ادامه مشکلات افتتاح حساب ایرانیان غیر مقیم در ترکیه بررسی شده است. اگرچه این مشکلات مهم هستند اما خوشبختانه همگی دارای راه حل بوده و ایرانیان هنوز می‌توانند در ترکیه حساب شخصی داشته باشند.

۱-عدم اقامت فرد متقاضی در ترکیه

در ترکیه برای اینکه شما بتوانید حساب باز کنید بسیاری از شعبات از شما کارت کیملیک و یا همان کارت اقامت می‌خواهند. اما در تعدادی از شعبات این سخت گیری کمتر است و همان مدرک پاسپورت ایرانی به عنوان مدرک شناسایی شما در سیستم ثبت می‌شود.

۲- سیمکارت‌های ۳ ماهه

در کشور ترکیه بنابر قانون هر چهار اپراتور فعال، سیمکارت‌هایی که با پاسپورت به فروش می‌رسند تنها ۳ ماه اعتبار دارند و بعد از ۳ ماه مسدود می‌شوند. با توجه به اینکه شما برای ورود به اینترنت بانک و تراکنش‌های بانکی و حتی خریدهای اینترنتی نیاز به رمز یکبار مصرف دارید سوال پیش می‌آید که بعد از ۳ ماه چگونه از حساب استفاده کنیم؟ اما نگران نباشید شما با کمک شرکت‌های ایرانی که در استانبول هستند مانند ترکیه هلپر می‌توانید سیمکارت خریداری شده با نام خودتان را با هزینه کمی دائمی کنید.

۳- دریافت کد مالیاتی برای باز کردن حساب در ترکیه

حتما می‌دانید که یکی از مدارکی که برای افتتاح حساب در بانک‌های ترکیه لازم است کد مالیاتی است. تمام افراد خارجی برای هر فعالیت اقتصادی مانند ثبت شرکت، افتتاح حساب بانکی در ترکیه و یا دریافت اقامت نیاز به کد مالیاتی که در زبان ترکی ورگی نامیده می‌شود نیاز دارند. یکی از مدارکی که برای دریافت کد مالیاتی نیاز دارید ارائه آدرس محل سکونت به اداره مالیات است.

این آدرس باید معتبر و فعال باشد. زیرا در اداره مالیات این آدرس توسط سیستم چک و بررسی می‌شود. برای افراد غیر مقیم و مسافرینی که از ایران می‌آیند طبیعی است همچین آدرسی در ترکیه وجود ندارد و اداره مالیات آدرس هتل و یا اقوام شخص را قبول نمی‌کند. زیرا اگر از این آدرس‌ها قبلا استفاده شده باشد در سیستم مشخص است.

اما راه حل این مشکل چیست؟

برای اینکار شما باید از آدرس‌های Açık و به معنی باز استفاده کنید. آدرس‌هایی که تا بحال در اداره مالیات ثبت نشده‌اند و کد مالیاتی بر روی آن‌ها فعال نیست. 

۴- عدم دسترسی به خدمات بانکداری اینترنتی

بانک‌های ترکیه از جمله بانک زراعت خدمات اینترنتی خوبی مانند موبایل بانک و اینترنت بانک دارد. اما به صورت پیش فرض این خدمات در خارج ترکیه بسته است. کسانی که در ترکیه زندگی نمی‌کنند و مقیم کشورهای دیگر یا ایران هستند با IP خارج از ترکیه نمی‌توانند به حساب متصل شوند. چنانچه شما بخواهید این خدمات را در خارج ترکیه فعال کنید در هنگام افتتاح حساب باید در شعبه درخواست فعالسازی این خدمات را داشته باشید. پس از فعال کردن امکانات اینترنتی حال باید با شماره پشتیبانی بانک تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید که قابلیت دسترسی به خدمات بانکی را در خارج ترکیه برای شما فعال کنند.

۵- ارائه قبض آب و برق برای افتتاح حساب در ترکیه

شما برای باز کردن حساب در ترکیه نیاز به ارائه قبض‌های آب و برق محل سکونت خود به بانک را دارید. این قبض‌ها باید به نام خود شما باشد.  اما در بعضی شعبات این سخت گیری‌ها به واسطه شناس بودن موسسات و افراد کمتر است و بانک‌های نسبت به افتتاح حساب اقدام می‌کنند.

 مزایای افتتاح حساب در ترکیه

در بالا معضل‌های مربوط به باز کردن حساب در ترکیه برای ایرانیان بدون کارت اقامت و راه حل‌های آنها توضیح داده شد. در ادامه چند مزیت اصلی این حساب‌‌ها بررسی شده است.

ویزا کارت و مستر کارت بین المللی

یکی از مزیت‌های اصلی داشتن حساب در ترکیه دریافت ویزاکارت VISA CARD و یا مستر کارت MASTER CARD جهانی است. شما با داشتن اینگونه کارت‌ها می‌توانید نسبت به خرید از سایت‌های ترکی و یا خارج از ترکیه در سراسر دنیا خرید داشته باشید.

دریافت حواله سوئیفت از کل دنیا

مزیت بعدی دیگر داشتن سوئیفت حساب است. از آنجا که تمامی بانک‌های ترکیه به سیستم جهانی سوئیفت متصل هستند شما می‌توانید از کل بانک‌های دنیا به حساب خود حواله داشته باشید. این از آنجا اهمیت پیدا می‌کند که بسیاری از سایت‌هایی مانند یوتیوب و فری لنسری برای واریز مبلغ کارکرد شما از شماره حساب بین المللی تقاضا می‌کنند.

سرمایه گذاری امن در ترکیه

با توجه به شرایط ترکیه و انتقال آسان پول به این کشور همواره یکی از گزینه‌های سودآور برای سرمایه گذاری خارجی مانند خرید ملک در ترکیه و یا سپرده گذاری در بانک‌ها بوده است. بانک‌های ترکیه از لحاظ امنیت و پشتوانه جایگاه خوبی در دنیا دارند.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه و مخصوصا زراعت بانک در سال‌های اخیر مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته و بدون هیچ گونه مشکلی در حال کارکردن با حساب‌های خود هستند.

علاقه مندان می‌توانند برای بازکردن حساب در ترکیه به سایت رسمی شرکت ترکیه هلپر(Turkeyhelper) مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ترکیه هلپر

ترکیه هلپر ( Turkey Helper) بزرگترین شرکت توریستی ثبت شده در استانبول ترکیه

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار