کد: 139901104712214449

طراحی سایت داینامیک

کد: 139901104712214449

https://bit.ly/3dyHqdg

، تهران , (اخبار رسمی): طراحی وب سایت انواع مختلفی دارد. در ادامه درباره طراحی سایت به صورت داینامیک مطالبی مورد بحث قرار گرفته است.

طراحی سایت داینامیک
طراحی سایت داینامیک

 امروزه بیشتر از هشتاد درصد وب سایت‌های سطح اینترنت را وب سایت‌های داینامیک تشکیل می‌دهند طراحی سایت داینامیک به دلیل وفق پذیر بودن و تغییر در شرایط مختلف بسیار کار را ساده‌تر می‌کنند مخصوصا برای وب سایت‌هایی که به طور مداوم و همیشگی در حال اعمال تغییرات و انتشار مطالب جدید و هرروزه هستند آنها با استفاده از سایت‌های داینامیک می‌توانند هم در قیمت طراحی سایت و هم در زمان بسیار صرفه جویی کنند. همچنین وب سایت‌های داینامیک در امر سئو بسیار موفق واقع شدند. ویژگی‌ها، مزایا، ابزار طراحی سایت‌های داینامیک و … در ادامه بررسی شده است.

 • وب سایت داینامیک چیست؟
 • مزایا و معایب سایت های داینامیک
 • ابزار های طراحی سایت داینامیک
 • قیمت طراحی سایت داینامیک

وب سایت داینامیک چیست؟

انواع مختلف وب سایت از نظر مدیریت محتوا و همچنین طراحی با استفاده از دو روش رایج زیر میان طراحان وب سایت صورت می‌گیرید:

۱. وب سایت‌های استاتیک ( static ) یا ایستا

این نوع وب سایت‌ها، سایت‌هایی هستند که از تعدادی صفحه که با استفاده از  HTML طراحی شده‌اند، تشکیل می‌شوند و دارای محتوایی تقریبا می‌توان گفت ثابت هستند که برای تغییر این محتواها و صفحات باید به HTML تسلط و یا آشنایی داشته باشید تا بتوانید تغییرات دلخواه را اعمال کنید که مدیریت این نوع وب سایت‌ها در مواردی سخت و زمان بر است و کسی حوصله انجام آن را ندارد که امروزه به همین سبب تعداد بسیار کمی برای طراحی وب سایت‌های خود از این روش استفاده می‌کنند.

۲. وب سایت‌های داینامیک ( dynamic ) یا پویا

در این روش وب سایت‌ها با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی و یا CMS‌ها ( سیستم های مدیریت محتوا ) طراحی می‌شوند که معنی کلمه آن پویا و دارای تحرک است. این نوع وب سایت‌ها در حال حاظر چیزی حدود هشتاد در صد از وب سایت‌ها سطح اینترنت را تشکیل می‌دهد.

وب سایت‌های داینامیک به یک بانک اطلاعاتی متصل می‌شوند که بانک اطلاعاتی به زبان ساده یک سیستم برای منظم سازی و نگهداری اطلاعات است که بیشتر برای وب سایت‌های خبری، فروشگاه‌های اینترنتی، آموزشی، ثبت نام و … صورت می‌گیرند که افزودن، حذف و تغییر محتوای آن‌ها بسیار ساده و قابل انجام برای تمامی اشخاص است چون دارای یک پنل مدیریت محتوای بسیار آسان هستند و کنترل و اعمال انواع تغییرات در وب سایت‌های داینامیک در آن‌ها به راحتی قابل انجام است.

نکته: باید گفت که تلفظ این کلمه به عنوان داینامیک یک اشتباه است که رایج شده و به همین سبب در اینجا هم پیروی شده اما از آنجا که می‌خواهیم توضیحات کاملی درباره وب سایت‌های داینامیک ارائه شود گفتنی است که تلفظ درست آن /dīˈnamik/ داینمیک است.

مزایا و معایب سایت‌های داینامیک

مانند هرچیز دیگری طراحی وب سایت‌های داینامیک هم دارای دو چهره است مزایا و معایب. برای اینکه بتوان در طراحی یک سایت داینامیک موفق واقع شد بهتر است از تمامی جهات آن را شناخت. در ادامه مزایا و معایب یک وب سایت داینامیک آمده است.

مزایای سایت‌های داینامیک

 • یک وب سایت داینامیک دارای مدیریت محتوای بسیار آسان است و نیازی به دانش حرفه‌ای یا قبلی ندارد
 • به راحتی می‌توان مطالب را کم یا زیاد کرد و یا تغییر داد
 • به روزرسانی آن هزینه‌ای ندارد
 • تمامی تغییرات قابل اعمال در وب سایت بدون هزینه است
 • محدودیتی در تعداد صفحه ندارد و می‌توان هرچند صفحه که نیاز است اضافه کرد
 • بهترین نوع وب سایت برای سئو
 • بهینه سازی راحت
 • قبلیت طراحی به هر شکل دلخواه
 • پویایی وب سایت و تغییر طبق شرایط

معایب سایت‌های داینامیک 

هزینه سرور وب سایت داینامیک بیشتر است: وب سایت‌های داینامیک به دلیل ارتباط با بانک اطلاعاتی نیاز دارند که پردازنده ی سرور آن‌ها به طور مداوم و مستمر به کارش ادامه بدهد همچنین در وب سایت‌هایی که بازدید آنها نیز بالا است این وب سایت‌ها نیاز دارند که سرور آنها دارای حافظه ی RAM بیشتری نیز باشد که البته باعث می‌شود قیمت سرور برای این نوع وب سایت کمی بیشتر باشد که اگر وب سایت بازدید بالایی ندارد این مشکل به وجود نمی‌آید.

مشکلات امنیتی: همه بر این باور هستند که وب سایت‌های داینامیک قابل اعتماد نیستند و همه دارای مشکل امنیتی هستند که باید گفت یک تفکر غلط است تمامی وب سایت‌ها می‌توانند دارای باگ امنیتی باشند و بلکه هستند اما شما می‌توانید با قرار دادن تدابیر امنیتی برای وب سایت و بانک اطلاعاتی وب سایت خود امنیت وب سایت خود را کاملا تضمین کنید و مطمئن باشید از خطر هرگونه نفوذ در امانید.

پروسه‌ای زمان بر است: در صورتی که یک وب سایت داینامیک با استفاده از برنامه نویسی اختصاصی طراحی شود با توجه به اینکه باید در برنامه نویسی آن کاملا به دقت عمل شود چرا که کوچک ترین اشتباهی در این امر باعث به وجود آمدن اختلال و یا مشکلات امنیتی در وب سایت می‌شود و به همین دلیل امری زمان بر است. درباره طراحی وب سایت داینامیکی با استفاد از برنامه نویسی اختصاصی در ادامه توضیحات بیشتری ارائه شده است.

بدون هیچ تردیدی طراحی سایت داینامیک یکی از بهترین راه‌ها برای طراحی سایت حرفه ای و خوب است که با آن می‌توانید به راحتی وب سایت طراحی کنید که نسبت به شرایط متغییر، قابل بروزرسانی و بهینه سازی باشد و از هر نظر برای طراحی یک وب سایت تمام عیار است، اگر معایب آن بررسی شد برای این است که با دانش کامل و دیدی نقادانه به موضوع نگاه کنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

ابزارهای طراحی سایت داینامیک

طراحی یک وب سایت داینامیک با دو روش رایج انجام می‌شود یکی برنامه نویسی اختصاصی و CMS  که در ادامه هردو توضیح داده شده است.

۱. طراحی وب سایت‌های داینامیک با استفاده از CMSها

CMS یا (content management system ) به معنی سیستم مدیریت محتوا استکه نوعی برنامه برای طراحی وب سایت‌های داینامیک است که امنیت آنها نیز نسبت به دیگر نوع وب سایت‌های داینامیک بسیار بالاتر و امروزه بیشتر وب سایت‌های داینامیک در سطح اینترنت با این روش طراحی می‌شوند چرا که شما با طراحی وب سایت خود با CMSها می‌توانید وب سایت‌هایی به مراتب ایمن‌تر، حرفه‌ای‌تر و حتی ارزان‌تر داشته باشید.

برای طراحی وب سایت با این روش CMSهای مختلفی وجود دارد مانند WordPress ، Joomla ، Wix ، Drupal و … که با توجه به سلیقه متقاضی طراحی وب سایت از یکی از این انواع  وب سایت استقاده می‌شود که البته باید گفت وردپرس یکی از بهترین‌ا است که می‌توان برای طراحی وب سایت داینامیک انتخاب کرد.

۲.طراحی وب سایت داینامیک با برنامه نویسی اختصاصی

در این نوع از طراحی وب سایت داینامیک بخش مدیریت محتوا و بانک اطلاعاتی تماما و صفر تا صد برنامه نویسی می‌شود که همین باعث بالا رفتن قیمت این نوع وب سایت‌ها شده است. در این نوع طراحی وب سایت امکان خطا در برنامه نویسی وجود دارد که همین موضوع باگ امنیتی حساب می‌شود به همین خاطر این نوع طراحی به زمان زیاد و دقت بالا نیاز دارد که باعث بالا رفتن قیمت آن می‌شود. این وب سایت‌ها بیشتر برای افراد و شرکت‌هایی که توان پرداخت قیمت بالای ان را دارند طراحی می‌شود که دارای طراحی اختصاصی و سفارشی خودشان است که پروسه‌ای زمان‌بر و هزینه‌بر است.

باید گفت وب سایت بیشتر بانک‌ها نیز از همین راه طراحی می‌شود و هزینه‌های بسیاری برای طراحی، بروزرسانی و تضمین امنیت‌ وب سایت  می‌پردازند.

قیمت طراحی سایت داینامیک

طراحی یک وب سایت داینامیک قیمت ثابتی ندارد و بسته به راهی که شما انتخاب می‌کنید دارد این که کار خود را به چه طراح و چه برنامه نویس و چه شرکتی می‌دهید. همه چیز به شما و انتخاب شما بستگی دارد. بهتر است خود را درگیر قیمت طراحی سایت نکنید.

طراحان خوب با قیمت پائین کار نمی‌کنند و کارهای خوب با قیمت‌های پائین طراحان غیرحرفه‌ای انجام نمی‌شود پس توصیه اصلی به شما این است که تمام جوانح و شرایط را در نظر بگیرید و به درستی انتخاب کنید تا هم وب سایت و هم کسب و کار شما به نتیجه‌ی دلخواه دست پیدا کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت طراحی سایت آسان

فعالیت در حوضه طراحی وب سایت به صورت حرفه ای و تمام خدمات تحت وب