اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901104712614893

بازسازی ساختمان چیست و مراحل انجام آن به چه صورت است؟

کد: 139901104712614893

https://bit.ly/2QTBBgI

، تهران , (اخبار رسمی): با گذشت زمان هر ساختمانی رو به فرسایش خواهد رفت، سن فرسودگی و بازسازی ساختمان ارتباط مستقیم با کیفیت و چگونگی ساخت آن دارد.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان لک پور

قوانین بازسازی ساختمان امروزه اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند. با گذشت زمان هرروز به تعداد آپارتمان‌های شهر تهران اضافه می‌شود.

هر روز ساختمان‌های قدیمی بیشتری تخریب می‌شوند و به برج تبدیل می‌شود بسیاری از انسان‌ها پس از دوره‌های آپارتمان نشینی خسته شده و به زندگی در خانه‌های قدیمی روی می‌آورند لذا بر این اساس اهمیت بازسازی ساختمان افزایش می‌یابد همینطور زندگی در آپارتمان‌های قدیمی انسان را  مجبور می‌کند که به فکر بازسازی آپارتمان بیفتد ولی باید به این نکته دقت داشت که باید قوانین بازسازی ساختمان را رعایت کرد.

گروه بازسازی ساختمان لک پور این اطمینان را به شما می‌دهد که در طراحی باز طراحی و اجرا از مراحل اولیه تا انتها در خدمت شما همشهریان محترم باشد.

بازسازی و نوسازی ساختمان و آپارتمان

باید این نکته را در نظر گرفت که بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان و متفاوت هستند و معانی متفاوتی دارند در بازسازی ساختمان زمان اهمیت دارد لذا اقداماتی صورت می‌گیرد که بتوان از آن در کمترین زمان بهره گرفت اما در نوسازی ساختمان زمان مد نظر نیست و کیفیت و تغییر دکوراسیون و طرح منزل مد نظر است و اهمیت بسیار بالایی دارد.

از شهرداری منطقه مربوطه مجوز تعمیرات را دریافت کنیم یا نه؟

طبق قوانین بازسازی ساختمان، تمام عملیات موردنظر برای بازسازی یا نوسازی ساختمان به مجوز نیاز ندارد بلکه تعدادی از اصلاحات و تعمیرات باید با تأیید شهرداری و اخذ مجوز صورت گیرد. به طور مشخص برای انجام اقدامات زیر نیازی به دریافت مجوز از شهرداری وجود ندارد:

 • کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض کف‌سازی طبقات و زیرزمین
 • سیمان‌کاری و سفیدکاری
 • نقاشی
 • کلیه اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض نمای ساختمان
 • تغییرات مربوط به محوطه و حیاط ساختمان (مثل ساخت باغچه)
 • احداث حوض یا استخر به شرط آن که منجر به از بین رفتن فضای پارکینگ نشود
 • تعمیرات مربوط به شیروانی و بام ( مثل قیرگونی و آسفالت، نصب موزاییک و…)
 • تعمیرات مربوط به سرویس‌های بهداشتی
 • تعویض در و پنجره‌ها
 • تعمیرات لوله‌کشی ساختمان
 • تعمیرات سیم کشی ساختمان
 • نصب کولر و شوفاژ
 • تخلیه و حفر چاه فاضلاب

قبل از هر اقدامی با متخصصین بازسازی ساختمان مشورت داشته باشید همفکری با یک پیمانکار خبره باعث می‌شود دیدگاه جدیدی نسبت به جزییات پروژه پیدا کنید. در واقع اگر می‌خواهید کارها به خوبی پیش روند همه تصمیمات را قبل از شروع کار قطعی کنید و با برنامه پیش بروید. یک پیمانکار بازسازی ساختمان خوب و با تجربه شما را از تک تک موارد غیرمنتظره‌ای که ممکن است در طول پروژه پیش بیایند مطلع می‌کند.

پس از بررسی اولیه نوبت به برآورد مالی پروژه می‌رسد قیل از اجرا حتما از چند پیمانکار استعلام قیمت بگیرید تا در زمان اجرا غافلگیر نشوید. اگر کمبود بودجه دارید کارهای اساسی را در اولویت قرار دهید اما هرگز از کیفیت مصالح کم نکنید ضمناً حداقل ده درصد بودجه اضافه برای اقدامات پیش بینی نشده در زمان بازسازی کنار بگذارید.

فاکتور زمان از دیگر موارد مهم در هنگام بازسازی ساختمان است قبل از اجرا حتما با چند پیمانکار مشورت کنید که آیا زمانی که دارید برای اجرای پروژه کافی است یا خیر همچنین از پیمانکار خود بخواهید تعهدات لازم و کافی در مورد عدم تاخیر در تحویل پروژه بدهد.

اگر علاقمند هستید همراه با بازسازی ساختمان به تزیینات ساختمان هم توجه شود با یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی مشورت کنید، شرکت‌های دکوراسیون داخلی قبل از اجرا طرح سه بعدی ارائه خواهد کرد و از بابت چگونگی طرح خیال شما را راحت خواهند کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه لک پور

گروه طراحی و اجرایی لک پور در تلاش است نیازهای شما سرور گرامی را در قالب بازسازی ساختمان از هر نوع به بهترین نحو در کمترین زمان و اقتصادی ترین حالت امکان پذیر بانجام رساند خدمات ما شامل بازسازی ساختمانهای مسکونی، آپارتمانها، دفاتر اداری و تجاری و مغازه ها و فروشگاهها در غرب و شمال تهران میباشد، بازسازی و نوسازی ساختمان شامل تخریب کلی یا جزیی مورد نیاز، اجرای دیوارها و پارتیشنهای جدید، گچ و خاک و سفیدکاری، کلیه عملیات برق اعم از سیم کشی، نصب هالوژن و نور مخفی و نصب تابلوبرقهای لازم، کلیه عملیات تاسیساتی مکانیکی شامل لوله کشی سرد و گرم و نصب پکیج و موتورخانه، اجرای کف از تمامی انواع آن ازقبیل سنگ، سرامیک، موزائیک، کف پوش، پارکت، لمینت و کفپوشهای خاص، نقاشی ساختمان، نصب درب و پنجره دوجداره، نصب درب ضد سرقت، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه از هر نوع از قبیل چوبی و MDF ، اجرای فضای سبز داخلی و خارجی، نصب سیستمها هوشمند و امنیتی میباشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | مسکن و ساختمان