اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901124715214913

چرا خرید فرش‌های ماشینی 700 شانه به مردم پیشنهاد می‌شود؟

هر آنچه در مورد فرش 700 شانه باید بدانیم

کد: 139901124715214913

https://bit.ly/33Zy59U

، اصفهان , (اخبار رسمی): فرش ماشینی امروزه به عنوان کالایی ارزشمند و مهم در دکوراسیون منزل‌ها محسوب می‌شود . امروزه انواع فرش‌های ماشینی وارد بازار شده‌اند و مورد توجه بسیاری از خریداران فرش قرار گرفته‌اند. یکی از مهم ترین انواع کیفیت‌های فرش‌های ماشینی فرش‌های ماشینی 700 شانه است.

هر آنچه در مورد فرش 700 شانه باید بدانیم
فرش ماشینی 700 شانه یکی از بهترین و پر کیفیت ترین انواع فرش های ماشینی ایرانی می باشد .

فرش ماشینی

دستگاه‌های تولید فرش‌های ماشینی حدودا از دهه 50 وارد ایران شدند. این دستگاه‌ها ابتدا در شهرهایی مانند کاشان و در شهرک صنعتی راوند فعالیت خود را در زمینه‌ی تولید فرش اغاز کردند. رفته رفته تولید فرش‌های ماشینی با پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌ی الیاف و مواد اولیه و حتی تکنولوژی دستگاه روبرو شد.

حتی در شهرهای مختلفی همچون اصفهان، یزد، مشهد و برخی شهرهای شمالی کشور نیز چندین شهرک صنعتی دایر شد. امروزه بزرگترین شهرک صنعتی تولید فرش‌های ماشینی در کاشان و اران بیدگل واقع هستند که حدود 1300 واحد تولیدی در 6 شهرک صنعتی را پوشش می‌دهند. فرش‌های ماشینی حتی در کشورهایی مانند ترکیه نیز تولید می‌شود.

امروزه تولیدات فرش ماشینی ایرانی پیشرفت بیشتری داشته‌اند. فرش‌های ایرانی که امیخته با ذوق ایرانی و الهام گرفته از هنرهای باستانی ایرانیان است در جهان زبانزد است.

پیشرفت دستگاه‌های تولید فرش ماشینی 

پیشرفت دستگاه‌های تولید فرش‌های ماشینی در چندین موضوع قابل بررسی است. اولا این که دستگاه‌های فرش ماشینی که در ابتدا به تولید فرش‌های ماشینی می‌پرداختند دستگاه‌های ژاکاردی بودند که راندمان بسیار پایینی داشتند و خواندن نقشه‌های فرش توسط همان ژاکاردها صورت می‌گرفت. 

همچنین میزان تولید این دستگاه‌ها که به ان راندمان تولید گفته می‌شود بسیار کم بود. همچنین فرش‌هایی که توسط این دستگاه‌ها تولید می‌شدند می‌توان گفت کم کیفیت ترین انواع فرش‌های ماشینی بودند. رفته رفته دستگاه‌هایی وارد بازار شدند که به دستگاه‌های کامپیوتری و دیجیتالی مشهور بودند و خواندن نقشه در این دستگاه‌ها توسط کامپیوترهای دستگاه فرش ماشینی که به آن پیزو گفته می‌شد صورت می‌گرفت. علاوه بر این رفته رفته کیفیت دستگاه‌های فرش ماشینی بهتر شده و راندمان تولید انواع دستگاه‌ها نیز افزایش یافت.

انواع فرش‌های ماشینی 

اگر بخواهیم انواع فرش‌های ماشینی را مورد بررسی قرار دهیم در یک تقسیم بندی ساده باید شانه فرش‌های ماشینی را مورد بررسی قرار داد انواع فرش‌های ماشینی از نظر شانه تولیدی فرش‌ها به دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند:

 • فرش‌های ماشینی 320 شانه 
 • فرش‌های ماشینی 440 شانه 
 • فرش‌های ماشینی 500 شانه 
 • فرش‌های ماشینی 700 شانه 
 • فرش‌های ماشینی 1000 شانه 
 • فرش‌های ماشینی 1200 شانه 
 • فرش‌های ماشینی 1500 شانه 

یکی از مهم ترین و پرفروش ترین انواع تولیدات فرش‌های ماشینی فرش‌های ماشینی 700 شانه هستند که در ادامه بیشتر این گونه از فرش‌های ماشینی بررسی شده‌اند.

فرش 700 شانه 

یکی از پر فروش‌ترین و بهترین کیفیت‌های فرش‌های ماشینی همان فرش‌های ماشینی 700 شانه هستند. فرش‌های ماشینی 700 شانه در واقع یکی از اولین‌های نسل جدید فرش‌های ماشینی محسوب می‌شوند. طبق نظر بسیاری از تولیدکنندگان فرش‌های ماشینی، فرش‌های 700 شانه در میان مردم بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند زیرا که در مقایسه با دیگر کیفیت‌های فرش ماشینی هم از نظر کیفیت برتر هستند و هم از نظر قیمت فرش ماشینی، قیمتی دارند که اکثر افراد جامعه می‌توانند آن را خریداری کنند.

فرش‌های ماشینی 700 شانه خود برای خود دنیایی بزرگ دارند زیرا که از نظر تنوع کیفیت بسیار متفاوتند. همین عوامل متفاوت بسیار روی قیمت فرش‌های ماشینی 700 شانه اثر گذارند.

عوامل مهم در قیمت فرش‌های 700 شانه 

عوامل متفاوتی در قیمت فرش‌های ماشینی 700 شانه اثر گذارند اما در این میان یک سری از عوامل نقش مهم‌تری را در قیمت فرش‌های ماشینی 700 شانه ایجاد می‌کنند که در ذیل شرح داده شده است:

 • تراکم فرش های ماشینی 
 • نوع دستگاه بافت فرش ماشینی 700 شانه
 • جنس پود فرش های ماشینی 700 شانه 
 • تعداد رنگ دستگاه بافت فرش ماشینی 
 • جنس الیاف فرش های ماشینی 

به نظر شما تاثیر هر کدام از این عوامل روی قیمت فرش‌های ماشینی 700 شانه چقدر است؟ 

تراکم فرش‌های ماشینی 700 شانه 

فرش‌های ماشینی 700 شانه با تراکم‌های مختلفی تولید می‌شوند. اگر فرش‌های 700 شانه بخواهند در تراکم واقعی خود تولید شوند باید تراکم ان‌ها دقیقا برابر با 2550 باشند یعنی تعداد گره‌های موجود در سه متر از طول فرش‌های ماشینی 700 شانه دقیقا باید 2550 عدد باشد و یا اینکه در یک متر از طول فرش‌های ماشینی 700 شانه باید حدود 850 گره وجود داشته باشد.

امروزه تراکم‌های دیگری نیز برای فرش‌های 700 شانه به شرح زیر وجود دارد:

 • فرش‌های ماشینی 700 شانه تراکم 2100
 • فرش‌های ماشینی 700 شانه با تراکم 2250 
 • فرش‌های ماشینی 700 شانه با تراکم 2400
 • فرش‌های ماشینی 700 شانه با تراکم 3000

هر چه تراکم فرش‌های ماشینی 700 شانه بیشتر باشد فرش ریزبافت‌تر خواهد بود و قیمت فرش‌ها نیز بیشتر است.

نوع دستگاه بافت فرش‌های ماشینی 700 شانه 

فرش‌های ماشینی 700 شانه توسط دستگاه‌های مختلفی بافته می‌شوند. که همین تفاوت در دستگاه بافت فرش‌های ماشینی 700 شانه در کیفیت این گونه از فرش‌های ماشینی بسیار اثر گذار است طوری که حتی راندمان تولید و قیمت فرش‌های ماشینی نیز توسط همین مورد جابه جا می‌شود. 

دستگاه بافت شونهر: یکی از مهم ترین دستگاه‌های بافت فرش‌های ماشینی 700 شانه دستگاه شونهر است که تولیدی از شرکت شونهر المان است. تراکم تولیدی و راندمان تولید دستگاه‌های بافت شونهر روی تراکم 2250 تنظیم شده است اما می‌توان فرش‌های ماشینی با تراکم‌های دیگری را نیز با آن تولید کرد. فرش‌های ماشینی بافت شونهر رخ زیبایی دارند و زیبایی خیره کننده‌ای در صورت استفاده از الیاف مرغوب دارند.

دستگاه بافت واندویل : یکی دیگر از دستگاه‌های بافت فرش‌های ماشینی 700 شانه دستگاه‌های بافت شرکت واندویل هستند که برای بافت‌های 700 شانه به این دستگاه‌ها دستگاه hcp گفته می‌شود. بهترین تولیدات و راندمان برای فرش‌های ماشینی 700 شانه در حالت استفاده از دستگاه بافت واندویل است. تراکم تولیدی این گونه از دستگاه‌ها در حالت معمول 2550 بوده اما می‌توان فرش‌های ماشینی با تراکم‌های دیگری نیز از این دستگاه‌ها گرفت.

دستگاه بافت تکسیما :  یکی دیگر از دستگاه‌های تولیدی فرش‌های 700 شانه دستگاه تکسیما است. دستگاه‌های تکسیما نسبت به بقیه‌ی دستگاه‌های بافت فرش 700 شانه راندمان کمتری دارند  طوری که راندمان اصلی این نوع دستگاه‌ها برای 300 تخته 12 متری در هر ماه روی 2100 تنظیم شده است اما توسط این دستگاه‌ها فرش‌های ماشینی 700 شانه با تراکم 2400 نیز تولید می‌شوند.

دستگاه‌های بافت 700 شانه تبدیلی : یکی از کارهایی که تولید کنندگان برای ایجاد بافت‌های 700 شانه انجام می‌دهند  این است که دستگاه‌های بافت 500 شانه خود را به دستگاه‌های 700 شانه تبدیل می‌کنند. اما شانه واقعی این دستگاه‌ها به 700 شانه نمی‌رسد و معمولا تولیدات ان‌ها روی شانه‌های 620 حدودا صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که قیمت فرش‌های ماشینی 700 شانه در تولیدی دستگاه‌های واندویل بیشتر از دیگر فرش‌ها است و فرش‌هایی که توسط دستگاه‌های 700 شانه تبدیلی تولید می‌شوند قیمت کمتری نسبت به بقیه فرش‌های ماشینی 700 شانه دارند. 

جنس پود فرش‌های ماشینی 700 شانه 

یکی از مهم ترین عوامل در کیفیت فرش‌های ماشینی 700 شانه جنس پود فرش‌های ماشینی 700 شانه است که شاید بسیاری از خریداران فرش‌های ماشینی حتی از ان خبر هم نداشته باشند اما پودی که برای فرش‌های 700 شانه به کار می‌رود در بیشتر موارد پود جوت است که همین عامل باعث شکننده بودن فرش‌های ماشینی 700 شانه و از هم کسیختگی آن در برابر شست و شو می‌شود بهتر است فرش‌های ماشینی 700 شانه‌ای را خریداری کنیم که پود استفاده شده در آن بیشتر پنبه باشد هر چه درصد پنبه استفاده شده در  فرش‌های ماشینی بیشتر باشد فرش نرم‌تر بوده و در برابر تاشدن از خود مقاومت کمتری نشان می‌دهد در این صورت ماندگاری فرش نیز در برابر شست و شو بیشتر می‌شود. هر چه پود فرش پنبه بیشتر داشته باشد قیمت فرش بیشتر است. 

تعداد رنگ فرش‌های ماشینی 700 شانه 

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت فرش‌های ماشینی 700 شانه بسیار اثر گذار است تعداد رنگ فرش‌های ماشینی 700 شانه است هر چه رنگ استفاده شده در فرش بیشتر باشد قیمت فرش بیشتر می‌شود اما امروزه فرش‌های ماشینی 700 شانه یا 8 رنگ دارند و یا اینکه 10 رنگ واقعی دارند. منظور از تعداد رنگ فرش‌های ماشینی 700 شانه رنگ زمینه‌ی آن نیست 
بلکه تعداد رنگی است که در خود فرش‌ها استفاده شده است. لازم به ذکر است که رنگ زمینه فرش‌های ماشینی هیچ تاثیری روی قیمت فرش‌های ماشینی ندارند. 

جنس نخ فرش‌های ماشینی 700 شانه 

یکی از مهم ترین عوامل برای تعیین قیمت فرش‌های ماشینی 700 شانه جنس نخ فرش‌های ماشینی است طوری که هر چه جنس نخ فرش‌های ماشینی بهتر باشد کیفیت فرش‌های ماشینی نیز بهتر می‌شود بهترین الیاف برای فرش‌های ماشینی 700 شانه الیاف صد در صد اکرولیک است. استفاده از الیاف اکرولیک در فرش‌های ماشینی 700 شانه دوام و ماندگاری فرش‌های ماشینی را بیشتر می‌کند. علاوه بر این نرمی و زیبایی و لطافت فرش‌های ماشینی را نیز بیشتر نشان می‌دهد.

الیاف دیگری نیز برای بافت فرش‌های ماشینی 700 شانه استفاده می‌شود که از جمله ان‌ها می‌توان به الیاف پلی استر و پلی استر ورژن اشاره کرد که فرش‌های ان‌ها نرمی و لطافت ندارند علاوه بر این که دوام و ماندگاری این گونه فرش‌های ماشینی بسیار کم است. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گلیم فرش سلیمان صباحی

“فرش و گلیم سلیمان صباحی” با بکارگیری تجربیات فرش دستباف در اواخر دهه ۶۰ کار خود را در زمینه ی فرش ماشینی آغاز کرد شعار شرکت فرش و گلیم سلیمان صباحی از ابتدا کیفیت و تنوع و نوع آوری در زمینه فرش ماشینی وگلیم فرش بوده است. خوشبختانه توانسته ایم با توجه به سلایق مصرف کنندگان محصولات جدیدی از جمله تابلوفرش ماشینی تولید کنیم و با ارائه محصول با کیفیت رضایت مصرف کنندگان را جلب نماییم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی فرش ماشینی،این شرکت نیز همواره محصولات فرش ماشینی خود را به روز کرده است. فرش و گلیم سلیمان صباحی طی بیش از سه دهه فعالیت با بهره‌گیری از توان و تجربه قبلی، گامهایی را با , بهره‌مندی از نیروهای جوان و تحصیل کرده و بکارگیری مدرنترین ماشین آلات تولیدی روز ،توانسته است, صنعت جدید را با اصالت هنر قدیمی ترکیب نموده و دست به ابتکارات و نوآوری‌های فراوانی در صنعت فرش ماشینی بزند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]