اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990112471636557

مدارک لازم برای سفر به ترکیه

کد: 13990112471636557

https://bit.ly/2JwYDpy

، تهران , (اخبار رسمی): برای سفر به ترکیه تعدادی مدارک لازم است که تهیه کردن آنها بسیار آسان hست که باید همراه خود داشته باشید. اطلاع داشته باشید که ویزا برای کشور ترکیه نیست و توریست‌ها و گردشگران تور استانبول نیازی به گرفتن ویزا برای سفر به کشور ترکیه ندارند.

مدارک لازم برای سفر به ترکیه
مدارک لازم برای سفر به ترکیه

اما جدا از ویزا، مدارکی وجود دارد که توریست‌ها و گردشگران در مسافرت خود به سمت ترکیه باید همراه خود داشته باشند. و قبل از تهیه بلیط هواپیمای ترکیه علی بابا و رزرو هتل استانبول از این سایت می‌توان نسبت به تهیه این مدارک اقدام کرد.

پاسپورت اولین چیزی که باید به همراه داشته باشید، پاسپورت است. حداقل باید از اعتبار پاسپورت شما شش ماه مانده باشد.

فیش پرداخت عوارض خروج از کشور مسافران باید برای خروج از کشور به مقصدی، عوارض خروج از کشور پرداخت کنند. توجه داشته باشید که فیش پرداخت عوارض خروج از کشور برای هر توریست و گردشگر بستگی به آن دارد که زمین از کشور خارج شده یا هوایی. مبلغ عوارض خروج از کشور به صورت هوایی 75 هزار تومان و به صورت زمینی 25 هزار تومان است. چیزی که مسافران باید حتما به آن توجه داشته باشند این است که کد ملی شخص پرداخت کننده حتما روی فیش‌های عوارض خروجی نوشته شده باشد. عوارض خروج از کشور به صورت زمینی برای هر دو مرز رازی و سرو متفاوت است. برای مرز رازی سه هزار تومان و برای مرز سرو چهار تومان باید پرداخت شود.

ارز خارجی به همراه داشتن ارز خارجی را فراموش نکنید. مناسب ترین ارزی که می‌توانید با خود به ترکیه برده و استفاده کنید، ارز دلار است. خروج به صورت هوایی، ارز مسافراتی سیصد دلار برای هر نفر خواهد بود. اما در سفر زمینی، این هزینه به مسافران تعلق نخواهد گرفت. توریست‌ها و گردشگران تور لحظه آخری استانبول می‌توانند بدون وجود محدودیتی، هرقدر ارز بخواهند به همراه داشته باشند. پس از این اقدامات به خرید بلیط هواپیما ترکیه علی بابا و رزرو هتل استانبول از علی بابا بپردازید.

آیا در پروازهای داخلی چک‌های شناسایی وجود دارد؟ بله، بررسی‌های شناسایی برای پروازهای داخلی انجام می‌شود. به همین دلیل، لطفاً کارت شناسایی ملی، گواهینامه رانندگی یا گذرنامه خود را به همراه خود فراموش نکنید.

آیا می‌توانم قبل از دریافت ویزا برای کشور مقصد خود، بلیط تهیه کنم؟ قبل از تأیید ویزا می‌توانید بلیط تهیه کنید. در حقیقت، یکی از عواملی که باعث افزایش موفقیت در درخواست شما در بسیاری از موارد می‌شود، داشتن بلیط رفت و برگشتی که قبلاً هنگام درخواست ویزا رزرو کرده‌اید، یکی از این موارد است. با این حال، لطفاً به بازپرداخت بلیط خود توجه کنید. البته همانطور که گفته شد شما نیازی به ویزا ندارید.

آیا می‌توانم هنگام مسافرت از گواهینامه رانندگی خود به عنوان اثبات هویت استفاده کنم؟ در صورت مسافرت با پروازهای داخلی، اگر شهروند ترکیه باشید می‌توانید از گواهینامه رانندگی با شماره شناسه ملی ترکیه خود به عنوان اثبات هویت خود استفاده کنید. در پروازهای بین المللی، باید گذرنامه یا کارت شناسایی ملی خود را به عنوان اثبات هویت حمل کنید.

آیا برای سفر به جمهوری ترکیه قبرس شمالی آیا به گذرنامه احتیاج دارم؟ در سفر به جمهوری ترکیه قبرس شمالی نیازی به گذرنامه نیست. اگر شما یک شهروند ترکیه هستید، فقط می‌توانید شناسنامه ترکیه خود را بگیرید. اگر شناسه ترکیه‌ای ندارید، می‎توانید به جای آن از گذرنامه خود به عنوان شناسه استفاده کنید.

آیا مبلغ سفر بین المللی را در فرودگاه پرداخت می‌کنم؟ شهروندان ترکیه می‌توانند مبلغ عزیمت بین المللی وزارت دارایی را در دفاتر مالیاتی مرکز شهر و شعب بانکی مجاز بپردازند. همچنین می‌توانید در دفاتر پرداخت وظیفه وزارت دارایی یا در ترمینال سفر بین المللی به هر یک از 24/7 بانک‌های موجود در آنجا پرداخت کنید.

آیا فرزند من نیاز به گذرنامه دارد؟ طبق آیین نامه‌های جدید، هر فردی که به خارج از کشور سفر می‌کند، باید گذرنامه خود را داشته باشد. می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری در سایت‌های هویتی پیدا کنید.

چگونه می‌توانم از شرایط فعلی ویزا برای کشوری که به آنجا مراجعه می‌کنم پی ببرم؟ شرایط ویزا برای کشورهای مختلف هر از گاهی تغییر می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم هنگام تهیه برنامه سفر خود، شرایط فعلی ویزا را در وب سایت وزارت امور خارجه (www.mfa.gov.tr) و وب سایت کنسولگری کشور مورد نظر خود بررسی کنید.

چگونه برای ورود به ترکیه ویزای الکترونیکی دریافت کنم؟ مسافران خارجی که به ترکیه سفر می‌کنند، باید قبل از سفر مطابق با شرایط کشور خود، بتوانند ویزای الکترونیکی را از طریق آدرس اینترنتی www.evisa.gov.tr/en دریافت کنند یا در دفتر نمایندگی بین المللی به جستجو بپردازید.

هنگام مسافرت به خارج از کشور ترکیه، چه میزان پول به عنوان ارز مسافرتی به من تعلق می‌گیرد؟

این مسئله بسته به زمان‌ها مختلف گوناگون است.

من تابعیت دوگانه و بیش از یک پاسپورت دارم. وقتی از ملیت و کشورم خواسته می‌شود چه بگویم؟

می‌توانید شناسه دلخواه خود را ارائه دهید. با این حال، توصیه می‌کنیم گذرنامه و کارت شناسایی خود را ارائه دهید، که این امر به نفع ویزا و سیاست گذرنامه کشور مورد نظر خود است. لطفا توجه داشته باشید که برخی کشورها تابعیت دوگانه را قبول ندارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

علی بابا

علی‌بابا نه تنها کامل‌ترین سیستم جستجوی بلیط‌های سیستمی و چارتر است، بلکه امکان رزرو و خرید بلیط را در کمترین زمان ممکن، برای‌تان فراهم می‌کند. داشتن سفری آسان و مطمئن، یکی از آن مواردی است که کیفیت زندگی‌مان را بالا می‌برد و علی‌بابا، همه‌جوره سعی دارد تا هم‌وطن‌هایش بهتر زندگی کنند و از لحظه لحظه‌ی آن، لذت ببرند. حالا، برای اینکه علی‌بابا، حجت را بر مسافرانش تمام کرده باشد، امکان استرداد آنلاین را نیز، به باقی امکاناتش اضافه کرده است تا در هر لحظه از شبانه‌روز که دچار مشکلی شدید و از سفرتان بازماندید، بتوانید بلیط‌تان را کنسل کرده و با کمترین هزینه‌ی جریمه‌ی کنسلی، مبلغ بلیط را در حساب‌تان داشته باشید. سایت علی‌بابا، محصول همکاری نزدیک و دو طرفه‌ی آژانس سفرهای علی‌بابا و شرکت فرانگر است. ما امیدواریم که نوآوری و خلاقیت‌مان در این مسیر طولانی، با استقبال شما همراه بشود. آژانس سفرهای علی بابا در تاریخ 25/10/1390 با شماره ثبت 420571 به ثبت رسیده و متولد شد و دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است. کلیه‌ی حقوق مادی معنوی این سایت متعلق به این شرکت است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]