اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990117472427629

آموزش طراحی لباس

اطلاعات چشم انداز درآمد و شغل با آموزش طراحی لباس

کد: 13990117472427629

https://bit.ly/39QvwIU

، تهران , (اخبار رسمی): دوره‌ های آموزش طراحی لباس را در سطح جهانی می‌ توان در برنامه جامع‌ تر و کلی‌ تر طراحی مد و فشن مشاهده کرد. این برنامه‌ها در سطوح و مقاطع کاردانی و کارشناسی برای دانشجویانی که در پی حرفه ای شدن در صنعت طراحی مد هستند، ایجاد شده اند.

اطلاعات چشم انداز درآمد و شغل با آموزش طراحی لباس
اطلاعات چشم انداز درآمد و شغل با آموزش طراحی لباس

با مدرک بین المللی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجو می تواند اقدام به اخذ وام خود اشتغالی تا سقف 250 میلیون تومان نماید. مدرک بین المللی طراحی لباس که جزو معتبرترین مدارک بین المللی جهان است.

طراحی لباس به عنوان یکی از مهم ترین و وسیع ترین حوزه های مرتبط با مد و فشن، از دیرباز در گروه مشاغل حائز اهمیت بوده است.
به همین دلیل است که آموزش طراحی لباس نیز در هر دوره از گذشته تاکنون متقاضیان بسیاری داشته است؛ اما این تقاضا در روزگار حاضر، به دلیل گستردگی و تنوع شگفت آور صنایع و هنرهای مرتبط با پوشاک افزایش چشمگیری داشته است.
هدف این مقاله آشنایی خوانندگان گرامی با برنامه ها و الزامات دوره های آموزش طراحی لباس است.

برنامه هایی برای آموزش آکادمیک طراحی لباس

دوره های آموزش طراحی لباس را در سطح جهانی می توان در برنامه جامع تر و کلی تر طراحی مد و فشن مشاهده کرد. این برنامه ها در سطوح و مقاطع کاردانی و کارشناسی برای دانشجویانی که در پی حرفه ای شدن در صنعت طراحی مد هستند، ایجاد شده اند. رشته آموزش طراحی لباس یکی از مطرح ترین رشته های روز در سطوح ملی و بین المللی است و به روز رسانی آن بسیار حائز اهمیت است؛ تا جایی که در غیر این صورت هیچ گونه کارایی نخواهد داشت.

اطلاعات ضروری در خصوص آموزش طراحی لباس

طراحان لباس طرح های مد و فشن را ترسیم می کنند، طرح ها و مفاهیم را به نرم افزارهای رایانه ای مخصوص انتقال می دهند و نمونه هایی از لباس را نیز برای ارائه می دوزند. کسانی که در یک برنامه آموزش طراحی لباس و در مرحله ی طراحی مد ثبت نام می کنند، یاد می گیرند که در تیم هایی با سایر متخصصان مد کار کنند و محصولاتی زیبا و مطلوب و مرسوم مد روز را در زمینه ی لباس تولید کنند. با آموزش طراحی لباس، آنها همچنین با استفاده از برنامه نویسی به کمک رایانه و طراحی گرافیک با نرم افزارهایی مانند Adobe Illustrator ، Photoshop و CorelDRAW کار خود را با سهولت بیشتری به انجام خواهند رساند. هنرجویان دوره های آموزش طراحی لباس می توانند جهت کسب تجربیات عملی بیشتر به دنبال فرصت های کارآموزی و دستیاری باشند. این موارد، ایجاد کننده ی موقعیت ها و فرصت هایی مشاهداتی، عملی و تجربی در زمینه ی اطلاعاتی است که پیش تر به صورت تئوری دریافت نموده اند.
افرادی که تمایل دارند دانسته های خود را در آموزش طراحی لباس کاربردی سازند و در کار خود حرفه ای شوند لازم است چنین دوره های عملی و تجربی را جدی بگیرند و مهم تلقی کنند. پیشکسوتان و حرفه ای ها می دانند آموزش طراحی لباس، رشته ای حرفه ای و هنری است که قناعت به دانش تئوری آن چندان کاربردی نخواهد بود.

مدرک کارشناسی آموزش طراحی لباس

در سطح کارشناسی در دوره های آکادمیک آموزش طراحی لباس، دوره هایی پیشرفته در زمینه ی طراحی لباس، آنالیز و طراحی مد ارائه می گردد. هر یک از این دوره ها به خودی خود بسیار گسترده است. دانشجویان، تولید لباس مبتکرانه و خلاقانه و چگونگی انتقال طرح های دستی به برنامه های رایانه ای را یاد می گیرند. پس از طی این دوره ی آموزش طراحی لباس، دانشجویان دارنده ی مجموعه ای حرفه ای از نمونه کارهای تهیه شده خواهند بود. مهارت ها و دوره های عموما متداول در سطح کارشناسی شامل طراحی و تجزیه و تحلیل خلاق، طراحی مد و لباس به کمک رایانه، تولید پوشاک و منسوجات، تئوری رنگ و طراحی، بازاریابی مد و تجارت و هم¬ چنین خیاطی صنعتی است.
قابل تصور است که هر یک از این دوره ها و مهارت ها در آموزش طراحی لباس می تواند تا چه حد گسترده و جامع باشد و دانشجویان با گذارندن هر یک از ان ها تا چه حد زیادی می توانند سطح دانش و مهارت خود را ارتقا داده و اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.

اطلاعات چشم انداز درآمد و شغل با آموزش طراحی لباس

دفتر آمار کار (BLS) داده های خاصی را برای طراحان لباس در اختیار ندارد، اما گزارشی ارائه داده است که پیش¬ بینی می کند طراحان از انواع و سطوح مختلف آموزش طراحی لباس، شاهد رشد 3 درصدی شغلی از سال 2014 تا 2024 خواهند بود. دفتر BLS همچنین در ماه مه 2015سال اظهار داشت که کارشناسان طراحی لباس درآمد سالانه 63.670 دلار را بدست می آورند و استخدام عمده ی آنان در شهرهای نیویورک و کالیفرنیا صورت می گیرد.
این آماری کلی و میانگین است که می تواند برای سایر کشورها در زمینه ی درآمدزایی طراحی لباس و آموزش طراحی لباس تصور شود. اما عناصر دیگری در کاهش یا افزایش این آمار در هر کشور تعیین کننده است که از جمله ی آن ها می توان به پیشرفته یا در حال توسعه بودن کشور مورد نظر، سطح پیشرفت و اهمیت صنعت حرفه ای لباس، حوزه های هنری مرتبط با آن، آموزش طراحی لباس و نیز وضعیت معیشت مردم و سطح رفاه اقتصادی اشاره نمود.

مراکز آزاد در زمینه ی آموزش طراحی لباس

دریافت آموزش طراحی لباس به صورت آکادمیک یه راه برای کسب دانش و تجربه در این زمینه است. اما در این زمینه، مراکزی نیز هستند که فارغ از محدودیت ها و قوانین آکادمیک به ارائه ی دانش و مهارت و دوره های آموزش طراحی لباس می پردازند.
در کشورمان نیز موسسات آموزشی بسیاری در کنار مراکز آکادمیک به ارائه ی خدمات در زمینه ی آموزش طراحی لباس مشغول هستند. برخی از این مراکز حتی سابقه و تجربه ای طولانی تر نسبت به برخی مراکز آکادمیک دارند. مرکز آموزشی حرفه ای پیشکسوتان از جمله ی این مراکز است که در زمینه های گوناگون آموزش حرفه ای و درآمدزا، از جمله آموزش طراحی لباس فعالیت می نماید. علاقه مندان به طراحی لباس با انتخاب این مرکز از بهترین کیفیت آموزشی بهره مند خواهد شد و پس از گذراندن دوره های آموزشی این مرکز خواهند توانست در رشته ی طراحی لباس مشغول به کار و کسب درآمد شوند. راه های ارتباطی با مرکز آموشی پیشکسوتان از طریق همین سایت برای علاقه مندان به آموزش طراحی لباس قابل دسترسی خواهد بود. این مرکز همچنین در زمینه ی آموزش حرفه ای مرتبط با سایر رشته های درآمدزا دوره های آموزشی ارائه می نماید که در سایت پیش رو قابل مشاهده است.

آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی

خوب در اینجا می توانیم بعضی از مزایای مدرک بین المللی طراحی لباس که از طرف سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور صادر می شود را با هم مرور کنیم

مدرک بین المللی طراحی لباس فنی وحرفه ای قابل ترجمه رسمی بوده و در تمامی کشورهایی که عضور ILO (سازمان جهانی کار) هستند اعتبار دارد.

مدرک بین المللی طراحی لباس سازمان آموزش فنی و حرفه ای نزد شرکتها و موسسات خصوصی و دولتی مختلف بسیار شناخته شده بوده و جهت جذب نیروی کار در اولویت سازمان های قرار دارد.

با مدرک بین المللی طراحی لباس آموزشگاه پیشکسوتان دانشجو می تواند اقدام به اخذ وام خود اشتغالی تا سقف 250 میلیون تومان نماید.

مدرک بین المللی طراحی لباس که جزو معتبرترین مدارک بین المللی جهان است دارای کد 15 رقمی ایسکو که کد شناسایی مشاغل در دنیا محسوب می شود می باشد.

این مدرک معتبر بین المللی جهت ارتقا شغلی شاغلین قابل استفاده بوده و دارای بالاترین امتیازات شغلی می باشد.

مدرک طراحی لباس سازمان آموزش فنی وحرفه ای طبق مواد 6 و 13 قانون نظام صنفی مصوب مجلس شورای اسلامی جهت اخذ پروانه کسب و کار قابل بهره برداری است

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پیشکسوتان

مجتمع آموزشی پیشکسوتان از سال 1371 در رشته های فناوری اطلاعات،معماری و عمران،طراحی مد و طراحی لباس،عکاسی،خدمات آموزشی،جهانگردی،حسابداری و مدیریت با گروه آموزشی مجرب و متخصص مشغول فعالیت آموزشی می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش