اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901174725314939

روش‌های طراحی سایت

کد: 139901174725314939

https://bit.ly/2XevasS

، تهران , (اخبار رسمی): طراحی سایت، با رشد تکنولوژی و دسترسی آسان به اینترنت از مهم ترین گام ها برای شروع اغلب کسب و کارها است. راه اندازی فروشگاه‌های اینترنتی، طراحی سایت شرکتی و شخصی و ارائه خدمات متنوع از طریق وبسایت‌ها همگی از جمله دلایلی هستند که باعث شده‌اند طراحی سایت به شدت با تقاضای زیادی مواجه شود.

طراحی سایت
روش‌های طراحی سایت

زبان‌های طراحی سایت

زبان‌های طراحی سایت و به عبارت دیگر زبان‌های مورد نیاز برای برنامه نویسی وب تنوع بسیار بالایی دارند و با توجه به نوع سایت و خدمات و قابلیت‌های قابل ارائه بر روی وب سایت مورد نظر می‌توان آنها را انتخاب کرد. در حالت کلی سایت‌های اینترنتی را می‌توان به دو گروه پویا یا داینامیک و استاتیک تقسیم بندی کرد که از نظر زبان‌های برنامه نویسی با هم تفاوت‌های زیادی دارند. در طراحی سایت داینامیک که نیاز به برقراری ارتباط سرور و دیتابیس است، می‌توان از زبان‌هایی مانند php، asp.net، ruby و جاوا استفاده کرد که هر یک دارای ویژگی‌ها و نقاط مثبت و منفی خاصی هستند. در مقابل، سایت‌های استاتیک را می‌توان با زبان‌های ساده‌تر مانند html، css و جاوا اسکریپت طراحی کرد.

افرادی که قصد دارند قدم به دنیای پر از تنوع برنامه نویسی وب بگذارند، ابتدا باید مشخص کنند که در چه بخشی از فرآیند طراحی وب سایت قصد فعالیت دارند. برنامه نویسان و طراحان سایت به دو گروه کلی تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از front end و back end.

back end به برنامه نویسانی گفته می‌شود که وظیفه آن برقراری ارتباط سایت و سرور با دیتابیس است و در مقابل، front end بیشتر بر آنچه کاربر از سایت مشاهده می‌کند ارتباط دارد و شرایط برقراری تعامل کاربر با سایت و سرور فراهم می‌کند. از جمله زبان‌های طراحی سایت برای افرادی که قصد دارند به عنوان back end فعالیت داشته باشند می‌توان به جاوا، html و css اشاره کرد. در مقابل، برنامه نویسان back end اغلب با زبان‌هایی از قبیل php و Asp.net در ارتباط هستند. البته برخی از برنامه نویسان وب و طرحان سایت در هر دو بخش فعالیت داشته که به آنها full stack developer گفته می‌شود که قرار گرفتن در این جایگاه نیاز به صبر، تلاش و کسب تجربه زیادی داشته و در نهایت شرایط را برای کسب درآمدهای بالا فراهم خواهد کرد.

جزئیات طراحی سایت

طراحی سایت یا با برنامه نویسی انجام می‌شود و در برخی از مواقع نیز ممکن است با وردپرس یا سایر سیستم‌های مدیریت محتوا انجام شود. انتخاب هر یک از این دو شیوه برای طراحی وبسایت شخصی، فروشگاهی و شرکتی و غیره کاملا با هم متفاوت است. اما در حالت کلی می‌توان گفت برای انجام یک پروژه طراحی سایت لازم است چند گام مهم انجام شود که عبارتند از:

• انتخاب نام دامنه و خرید هاست و دامین
• مشخص کردن قابلیت‌های مورد نیاز روی سایت و نوع فعالیت‌های صورت گرفته بر روی آن (فروشگاه اینترنتی، شرکتی، شخصی و غیره)
• طراحی قالب و ظاهر مناسب برای سایت
• انتخاب زبان‌های برنامه نویسی مناسب برای front end و back end و پیاده سازی بخش‌های مرتبط با سمت کاربر و سرور
• تست و اشکال زدایی برای تمام بخش‌ها
• دقت در رسپانسیو بودن سایت و نمایش صحیح آن بر روی دستگاه‌های مختلف
• تست سرعت و رفع موانع موجود

نقش گرافیست در طراحی سایت

یکی از مهم ترین گام‌ها در طراحی سایت، طراحی قالب زیبا و کاربر پسند به منظور افزایش رضایت آنها است. رنگ بندی به کار رفته در بخش‌های مختلف سایت، نحوه چیدمان اجزا و محتوا و شکل ظاهری المان‌ها و آیکن‌ها همگی می‌توانند به شدت بر رضایت کاربر و افزایش مدت زمان ماندگاری در سایت تاثیرگذار باشد. نقش گرافیست در طراحی سایت در واقع طراحی ظاهر مناسب برای سایت است که عدم توجه به این مساله در نهایت می‌تواند تمام تلاش‌های برنامه نویسان سمت سرور و کاربر را از بین ببرد.

شرکت ایده برتر به عنوان یکی از تیم‌های حرفه‌ای در حوزه طراحی سایت فعالیت دارد که تا کنون موفق به اجرای پروژه‌های متعدد شده است. نمونه کارهای این تیم را می‌توان بر روی سایت مشاهده کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ایده پرداز

شرکت ایده برتریکی از شرکتهای برتر در زمینه طراحی سایت واپلیکشن با توجه به نمونه های انجام داده میباشد این شرکت از سال 90 فعالیت خود را به طور رسمی اغاز کرده و در این سالها توانسته است با مشتریان خوب و مطرحی کارخود را ادامه دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]