کد: 139901184729114325

امکان استناد به ویروس کرونا covid-19 در تعهدات دولت‌ها

کد: 139901184729114325

https://bit.ly/2V6ehOf

، اصفهان , (اخبار رسمی): اضطرار تنها دفاعی است که به نظر درصد موفقیت بالایی را برای استناد در وضعیت حاضر شیوع ویروس کرونا خواهد داشت.

امکان استناد به ویروس کرونا covid-19 در تعهدات دولتها
شرایط اضطراری و همه گیری ویروس کرونا

چیستی ضرورت در تعهدات دولت‌ها

ضرورت نمی‌تواند از طرف یک کشور به عنوان دلیل کافی برای خودداری از انجام عملی که مطابق با تعهدات بین المللی آن کشور است موجه تلقی شود، مگر اینکه این عمل:

(الف) تنها راه دولت برای محافظت از منافع اساسی در برابر یک خطر جدی و قریب الوقوع باشد.

(ب) منافع اساسی دولت یا کشورهایی را که در آن تعهد وجود دارد، یا جامعه جهانی به عنوان یک کل، به طور جدی آسیب برساند.

برای ادعای موفقیت آمیز جهت دفاع از اضطرار، یک کشور باید چهار شرط زیر را انجام دهد: اول: باید یک خطر جدی و قریب الوقوع باشد. دوم: این خطر باید منافع اساسی را تهدید کند. سوم: عمل دولت نباید منافع اساسی کشور دیگری را مختل کند. چهارم: عمل دولت تنها راه برای محافظت از منافع از این خطرات باشد.

شرط اول

باید یک خطر جدی و قریب الوقوع وجود داشته باشد. این نیاز با تفکیک عناصر خطر و آسیب به بهترین شکل درک می‌شود. آنچه لازم است این است که یک خطر قریب الوقوع وجود دارد که منافع اساسی به شدت آسیب ببیند. خطر باید به معنای عدم تحقق آن مورد قریب الوقوع نباشد. از این گذشته، هدف دفاع جلوگیری از وقوع این آسیب است. اما دفاع نیز باید در دسترس باشد که در آن کشورها با هدف جلوگیری از تبدیل شدن صدمات آشکارتر و گسترده‌تر انجام گرفته باشد (هرچند ممکن است پرسیده شود که آیا با عمل نکردن به موقع قبل از شروع آسیب و همه گیری، یک دولت چه میزان در وضعیت گسترش این مشکل نقش داشته است).

پیش بینی عدم اطمینان در مورد آینده لزوماً این ادعا را مستثنی نمی‌کند، مادامی که خطر را به وضوح براساس شواهد موجود در آن زمان معقول و منطقی در دسترس داشته باشد.

به نظر می‌رسد شیوع و گسترش COVID-19 کرونا این نیاز را برآورده می کند. این یک رویداد در حال وقوع است که یک تهدید قریب الوقوع از یک خسارت سنگین برای جمعیت جهان به همراه دارد. به این معنی که سازمان بهداشت جهانی World Health Organization) WHO) در آمارهای خود گفته است که به طور متوسط ​​هر فرد آلوده احتمالاً ویروس را به بیش از یک فرد تا دو و نیم نفر دیگر منتقل می‌کند، با این فرض که به نظر می‌رسد در اینجا، جمعیت مستعد ابتلا به عفونت بسیار زیاد هستند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که همه مستعد ابتلا به عفونت هستند. نسبت مرگ و میر موردی این ویروس اگرچه که به اندازه ویروس سارس و یا آنفولانزا h1 نیست لکن به دلیل شدت سرایت بالا تخمین زده می‌شود مرگ و میر به شدت افزایش یابد، یعنی نسبت تخمینی افراد آلوده که احتمالاً از این بیماری جان خود را از دست می‌دهند، تقریباً به اتفاق آراء بالاتر از 0.5٪ است. گسترش سریع این عفونت، همراه با میزان مرگ و میر بالقوه بالا و در عین حال نامشخص، آسیب بزرگی به جمعیت وارد می‌کند.

شرط دوم

خطر باید منافع اساسی را تهدید کند، که بنابراین می‌تواند منافع اساسی جامعه جهانی یا بالقوه سایر کشورها باشد. همانطور که توسط WHO برای طبقه بندی شیوع بیماری به عنوان یک فوریت بهداشت عمومی نگرانی بین المللی، شیوع COVID-19 کرونا یک تهدید جدی برای سلامتی و زندگی افراد در یک کشور محسوب می‌کند و همچنین به ویژه در سایر کشورها.

شرط سوم

این عمل نباید به طور جدی به منافع اساسی دولت دیگری یا جامعه بین الملل به طور کلی آسیب بزند. دادگاه های سرمایه گذاری به آسانی پذیرفته‌اند که علاقه یک کشور برای رفاه جمعیت خود از منافع دولت‌های سرمایه گذار (یا سرمایه گذاران خود) بیشتر است. تعادل ممکن است متفاوت باشد در شرایطی که منافع مختل شده توسط قانون و اصول اولیه حقوق بشر محافظت می‌شود (در صورت عملی بودن ادعای ضرورت). اقدامات قرنطینه و انزوا، از جمله آزادی حرکت و اجتماع افراد را محدود می‌کند که جای بحث دارد چطور این اقدامات منافع محافظت شده توسط این حقوق را جدی نمی‌بیند، زیرا آنها فقط اقدامات موقتی هستند و اینها مواردی هستند که در اکثر سیستم‌های حقوق بشری مستثنی هستند.

شرط چهارم

عمل دولت باید تنها راه برای محافظت از منافع اساسی در برابر صدمات قریب الوقوع در زمان اتخاذ تدابیر دولت باشد. اگر راه‌های دیگری برای مقابله با تهدید وجود داشته باشد، حتی اگر اینها پرهزینه‌تر یا ناخوشایند باشند، این دعوی شکست می‌خورد. این مهم است که اجازه ندهیم تعصبات پشت پرده، که احتمالاً هنگامی ایجاد می‌شود که بدانیم چه اقداماتی مؤثر است، ایجاد شود تا شرایط بهتر ارزیابی شود.

علاقه مندان برای کسب طلعات بیشترو مشاوره حقوقی تلفنی می‌توانند به سایت علیرضا شیشه گر مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

علیرضا شیشه گر

در سال ۱۳۶۰ و دریکم امردادماه متولد شدم تحصیلات ابتدایی را در دبستان فرخی و با تغییر نام و ساختمان دبستان به نام خوارزمی ادامه دادم و سپس به مدرسه راهنمایی اندیشه فرهنگیان رفته تا پایان مقطع راهنمایی در آن مدرسه تحصیل نمودم بعد تا پایان متوسطه در دبیرستان ادب و کاروان ادب رشته علوم انسانی را به خاطر علاقه فراوان به ادبیات ادامه دادم تا در کنکور دانشگاه آزاد خوراسگان اصفهان به رشته حقوق وارد شدم و با اتمام تحصیل و سربازی با قبولی در امتحان وکالت افتخار کارآموزی در کانون اصفهان را به عنوان کار آموز وکالت تحت سرپرستی ((وکیل مرحوم آقای محمد رضا شاعری قاضی بازنشسته دادگستری که خدایش هزاران بار بیامرزاد)) پیدا کردم ،بعد از ۱۸ ماه و قبولی در امتحان اختبار در سال ۱۳۸۷ به عنوان وکیل پایه یک دادگستری و با افتخار در خدمت احقاق حق شهروندان محترم میباشم .

منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | شهر و جامعه