اطلاعات تماس
  • 091226*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901184729613072

دلایل کوتاه شدن عمر ساعت مچی

کد: 139901184729613072

https://bit.ly/3c0LJN5

، تهران , (اخبار رسمی): دلایل کوتاه شدن عمر ساعت مچی در ادامه آمده است.

دلایل کوتاه شدن عمر ساعت مچی
دلایل کوتاه شدن عمر ساعت مچی

چه عواملی باعث کوتاه شدن عمر ساعت‌ها از جمله ساعت مچی زنانه و مردانه می‌شود؟

ضربه: تا حد امکان سعی کنید که از ضربات ناشی مانند پرت شدن و افتادن ساعت بر روی سطوح سفت جلوگیری کنید، بر اثر ورزش‌هایی مانند تنیس یا گلف یا دوییدن مشکلی برای ساعت به وجود نمی‌آید اما بعضی از ساعت‌ها به این نوع حرکت‌ها نیز حساس هستند. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی برند ساعت خود در ایران تماس بگیرید و از حساسیت ساعت‌های خود نسبت به ضربه اطلاع کسب کنید.

عرق بدن: عرق بدن بر روی ساعت‌های ورزشی هیچ اثری ندارد اما در مورد ساعت‌های کلاسیک و بند چرمی، عرق زیاد مخرب است و بایدآن را پاک کنید.

تاثیرات دما برروی ساعت: ساعت‌هایی که دارای باطری هستند (کوارتز) خیلی کمتر از ساعت‌های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار می‌گیرند. ساعت‌های کوکی و اتوماتیک باید هر هشت ساعت شارژ شوند. دمای محیط بین 10 تا 35 درجه سانتیگراد مناسب است. اگر در طول زمستان ساعت خود را از مچ دستتان باز کنید و در دمای زیر 10 درجه نگه دارید، دیگر ساعت شما زمان را دقیق نشان نمی‌دهد. اگر ساعت در دمای کمتر از منفی 10 درجه سانتیگراد یا بالای 60 درجه سانتیگراد، در محیط بیرون باشد در این صورت ساعت از کار می‌افتد.
در ساعت‌های دیجیتال از کریستال مایع برای صفحه نمایش استفاده می‌شود که این مایع در دمای زیر نقطه انجماد به خوبی پاسخگو نیست و در دماهای بالا نیز تاریک می‌شود (ساعت‌های اسپرت مخصوص کوه نوردی و … در این شرایط به خوبی کار خواهند کرد)

عمر باطری: در دمای بالای 40 درجه سانتیگراد کاهش چشمگیری پیدا می‌کند و حتی ممکن است از باطری مایعی ترشح شود.

عوامل شیمیایی: مواد شیمیایی از جمله گازها، جیوه و … ممکن است رنگ قاب، بدنه، بند و قسمت‌های فلزی ساعت را تغییر دهند ازساعت خود در مقابل عوامل ذکر شده محافظت کنید.

رنگ قاب یا بند ساعت: برای رنگ کردن بدنه ساعت از دو تکنولوژی متفاوت با کیفیت‌های مختلف استفاده می‌شود. آبکاری و رنگ پی وی دی PVD برای ماندگاری بیشتر از برخورد مواد شیمیایی، مواد شوینده، عطر و ادکلن و کلیه حلال‌ها دور نگهدارید و در صورت برخورد با این مواد آن را با آب بشویید (البته بند چرمی را باید سریعا خشک کنید که صدمه کمتری ببیند) در این نوع آبکاری‌ها رنگ مسی و یا رزگلد زودتر صدمه می‌بیند. در مورد این رنگ بیشتر باید دقت شود.

چگونگی مراقبت از قاب و بند ساعت

برای تمیز کردن بند های استیل، بهتر است یک مسواک آغشته به مقداری صابون را به آرامی بر روی قسمت‌های کثیف بکشید و با دقت زیر آب ببرید سپس با دستمال نمدار آن را تمیز کنید. فقط توجه داشته باشید، اگر ساعتتان ضد آب نیست، آن را مستقیما زیر فشار آب نگیرید، تا مشکلی برای آن پیش نیاید. قاب ساعت باید با پارچه نرم مرطوبی تمیز شده و سپس به دقت خشک شود.

نکات لازم جهت نگهداری از ساعت‌های بند چرمی

اگر بند چرمی ساعتتان با عرق دست مرطوب شده، آن را به آرامی با پارچه‌ای لطیف تمیز کرده همچنین چرم را خیلی محکم دور مچتان نبندید و سعی کنید تماس مستقیم با آب نداشته باشد. توجه داشته باشید که وقتی عرق دست روی بند چرمی است، آن را در جعبه ساعتتان قرار ندهید و سعی کنید درفضای بسته قرار نگیرد.

برای جلوگیری از، پاک شدن رنگ و جنس بند ساعت سعی کنید آن را در معرض مستقیم نور، عطر و یا فرآورده‌های نفتی قرار ندهید.
جهت محافظت از خط و خش بر روی بدنه‌ی آن در مواقع انجام کار سنگین فیزیکی ساعت را از دستتان در بیاورید تا درصد احتمال خراشیدگی و ضربه آن کمتر باشد.

میدان مغناطیسی بر روی ساعت چه تأثیراتی دارند؟

میدان مغناطیسی برروی ساعت‌های دیجیتال تاثیر به سزایی نمی‌گذارد ولی بر روی ساعت‌های مکانیکی و باطری دار که توسط موتور کوچک الکتریکی یا کوکی عقربه‌ها را به حرکت در می‌آورند، ممکن است تاثیرات قابل توجهی بگذارد اما هنگامی که از آن منبع میدان مغناطیسی دور می‌شود با تنظیم مجدد، به حالت عادی باز خواهد گشت. وسایلی که میدان مغناطیسی آن باعث اختلال در نحوه کار کردن صحیح ساعت می‌شود عبارتند از: تمامی وسایل برقی، هدفون، بلندگوهای قوی، یا آهن رباها و… .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دان مد

برند دانمد از تاریخ ۹۷/۰۸/۰۱ با هدف تولید محصولات مرتبط با صنعت مد در ایران توسط فرهاد لطفی زاد شروع به کار کرد. دانمد در فاز اول با تولید محصولات چرمی از جمله انواع کیف پول ، دستی ، اداری ، مجلسی و کیف لوازم جانبی موبایل شروع کرده و به امید خدا در فاز بعدی با فروش و عرضه محصولات آرایشی ، پوشاک و ... قدم بزرگی در صنعت مد برداشته می شود. در این راه بزرگ چشم به یاری خدا و لطف و نظرات مشتریان عزیز دوخته ایم تا با نظرات و انتقادات خود ، ما را در تولید بهتر محصولات با کیفیت و خلاقانه ایرانی یاری کنند.

اطلاعات تماس
  • 091226*****
[نمایش اطلاعات]