اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901184730510874

سرمایه گذاری در فرانسه

کد: 139901184730510874

https://bit.ly/3bZp186

، تهران , (اخبار رسمی): فرانسه یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است که بازار اوراق بهادار بسیار توسعه یافته‌ای رادار است, در مقایسه با برخی بازارهای نو ظهور و مرزی، این کشور کم ریسک ترین بازار جهت جذب سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد.

سرمایه گذاری در فرانسه
سرمایه گذاری در فرانسه

امروزه یکی از متداول ترین طرق مهاجرت به کشورهای اروپایی، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. سرمایه گذاری در فرانسه یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت است. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله دانش شما عزیزان در این زمینه به‌روز شود، زیرا مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری حتی‌الامکان باید کم ریسک باشد تا از ضررهای مالی و معنوی جلوگیری شود.

هزینه زندگی در فرانسه در سال 2020

افراد بسیاری از سرتاسر جهان به دلیل شرایط مساعد این کشور، تمایل به مهاجرت دارند. داشتن آگاهی قبلی از میزان هزینه زندگی در فرانسه به فرد کمک می‌کند پس از مهاجرت برنامه‌ریزی مناسبی برای مخارج خود در نظر بگیرد.

جذابیت اقتصادی فرانسه در حال افزایش است و همین امر باعث گرایش هر چه بیشتر سرمایه گذاران خارجی به فرانسه می‌شود. مطابق رنکینگ‌های سالیانه AT Kearney، فرانسه در رتبه پنج جذاب‌ترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاران خارجی در سال 2018 قرار می‌گیرد. اگر شما هم علاقه‌مند دانستن شرایط سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت فرانسه از این طریق هستید، می‌توانید پاسخ سوالات زیر را در این مقاله پیدا کنید:

سرمایه گذاری در فرانسه چه مزایا و معایبی دارد؟

شرایط اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری فرانسه یا Talent Passport  چیست؟

شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

بر اساس گزارش جهانی سرمایه‌گذاری در سال 2018 که توسط UNCTAD منتشر شد، فرانسه در سال 2017 مقدار قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را جذب کرده است، درحالی‌که FDI به‌طورکلی در سطح جهانی در این سال افت کرده بود. در سال های اخیر سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌داران خارجی در فرانسه 42 درصد افزایش یافته است (از 35 میلیارد دلار تا تقریباً 50 میلیارد دلار). این مبلغ در سال 2017 در فرانسه حدود 52 میلیون دلار است که نشان‌دهنده افزایش 24 درصدی نسبت به سال 2016 است. اکنون حقایقی درباره اقتصاد فرانسه را ببینید:

 • تولید ناخالص (GDP) فرانسه در سال 2019$2762 بیلیون دلار
 • رتبه اقتصادی در دنیا 7 جهانی
 • تعداد شرکت‌ها از 500 شرکت پیشرو جهانی29 شرکت
 • تعداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری1323 پروژه
 • مبلغ برنامه سرمایه‌گذاری برای 2018- 2022EUR57 بیلیون یورو
 • تعداد استارت آپ ها 691000 شرکت

همین امر فرانسه را در رتبه پنجم در بین کشورهای توسعه یافته (اقتصاد برتر جهان) قرار داده است، لوکزامبورگ، هلند، بریتانیا و سوئیس سرمایه گذاران اصلی در فرانسه هستند و بیش از 50 درصد سهام FDI را تشکیل می‌دهند. سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در سال 2016 به‌طور عمده به فعالیت‌های حرفه‌ای، علمی و فنی، صنعت، تولید، امور مالی و بیمه، املاک و مستغلات، تجارت اطلاعات و ارتباطات اختصاص‌یافته است.

درصدهای تخصیص یافته سرمایه گذاری در فرانسه

تحقیقات نشان می‌دهد سرمایه خارجی واردشده به کشور فرانسه در بخش‌های زیر و با درصدهای بیان‌شده زیر، تخصیص یافته است:

 • کشاورزی2.9٪
 • صنعت20.6٪
 • خدمات76.4٪

صادرات کالاها شامل ماشین‌آلات و تجهیزات حمل‌ونقل، هواپیما، پلاستیک، مواد شیمیایی، داروهای دارویی، آهن و فولاد و نوشیدنی‌ها 581.5 میلیارد دلار

واردات کالاها شامل نفت، ماشین‌آلات و تجهیزات، وسایل نقلیه، تجهیزات الکترونیکی، هواپیما و فضاپیمایی674.6 میلیارد دلار

فرانسه ششمین اقتصاد بزرگ جهان است و تقریباً 40 شرکت از 500 شرکت بزرگ دنیا را در اختیار دارد، درواقع این کشور دارای برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه، شرکت‌های هواپیمایی، لوازم‌آرایشی و بهداشتی، لوکس و شرکت‌های تجارتی در زمینه انرژی است. این ویژگی‌ها کشور فرانسه را به یکی از جذاب‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاری در جهان برای سرمایه گذاران بین‌المللی به‌ویژه در اروپا تبدیل کرده است.

مزایا و خطرات سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه ششمین اقتصاد بزرگ در جهان و سومین اقتصاد بزرگ در اروپا است که باعث می‌شود کشوری نسبتاً امن برای سرمایه‌گذاری همانند سرمایه‌گذاری در کانادا باشد. اما همان‌طور که بحران اقتصادی در اتحادیه اروپا در سال‌های اخیر انتقال سرمایه راکمی مشکل کرده است، سرمایه گذاران باید قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، تمام این مزایا و خطرات را در نظر بگیرند.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است که بازار اوراق بهادار بسیار توسعه یافته‌ای رادار است، در مقایسه با برخی بازارهای نو ظهور و مرزی، این کشور کم ریسک ترین بازار جهت جذب سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد. این کشور بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان را در خود جای‌داده است که معمولاً بهترین گزینه‌ها جهت سرمایه‌گذاری هستند به دلیل اینکه شرکت‌های بزرگ‌تر معمولاً دارای نوسانات پایین‌تر و قابل پیش‌بینی تر شدن قدرت درآمد بلندمدت هستند.

خطرات سرمایه گذاری در فرانسه

ساختار اتحادیه اروپا فرانسه سومین عضو اتحادیه اروپا است که به این معنی است که مسئولیت تأمین مالی بخش‌های بزرگی از کمک‌های مالی در اروپا را به عهده دارد. در طول بحران بدهی‌های اروپا، این کشور متحمل پرداخت بخش اعظمی از کثری مبالغ در اتحادیه اروپا بوده است. گرایشات سوسیالیستی فرانسه دارای بسیاری از گرایش های سوسیالیستی است که ممکن است برخی از شرکت‌ها را از رقابت جهانی حذف کند. به‌عنوان مثال، این کشور دارای یک هفته کاری 35 ساعته و یک سن بازنشستگی 62 ساله است که کمتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر است.

شیوه های اخذ ویزای اقامت برای سرمایه گذاران

از شیوه‌های معروف برای اخذ اقامت فرانسه می‌توان به ثبت شرکت اشاره کرد. یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری همان اقامت فرانسه از طریق خرید ملک است که هیچ محدودیت میزان سرمایه‌ای در این پروسه وجود ندارد . همچنین هیچ محدودیتی نیز در زمینه مالکیت شهروندان غیر فرانسوی وجود ندارد. قیمت آپارتمان در مکان‌های مختلف و شهرهای مختلف فرانسه متفاوت است، به‌طور میانگین قیمت 970 یورو برای هر مترمربع آپارتمان در فرانسه در نظر گرفته‌شده است (یا اصطلاحاً 90.1یورو در هر فوت مربع). ویزای مخصوص سرمایه گذاران با عنوان Talent Passport با نشان Business investor یا سرمایه‌گذار شرکت معروف است. اما چه کسانی صلاحیت اخذ این نوع ویزا را دارند؟ افراد از طریق شرایط زیر صلاحیت این کار را پیدا می‌کنند:

 • شرکت از طریق شرکتی که آن‌ها کنترل می‌کنند.
 • شرکتشرکتی که آن‌ها حداقل 30% سهام شرکت را دارند.
 • اشتغال‌زاییایجاد و یا حفاظت و یا تعهد به ایجاد شغل در طی چهار سال پس از سرمایه‌گذاری
 • سرمایه‌گذاری در دارایی‌های منقول و غیرمنقولتا سقف EUR300,000 یورو

اقتصاد فرانسه

شرایط زندگی و قیمت خانه‌های فرانسه از سوی دیگر، چشم‌انداز اقتصادی خوبی را نشان می‌دهد، با توجه به INSEE، اقتصاد فرانسه در دهه اخیر با رشد 2.3 درصدی مواجه شد و با این وجود با توجه به کاهش رشد منطقه‌ای یورو، رشد اقتصادی در فرانسه در سال جاری به 1.7٪ کاهش می‌یابد، زیرا افزایش ارزش یورو و افزایش قیمت نفت سبب افزایش صادرات در این کشور خواهد شد.

بنابراین قیمت ملک افزایش نیافته و زمان خوبی برای سرمایه‌گذاری در این بخش است و با این حال حجم فروش اکنون در حال کاهش است و طبق گزارش شورای عمومی محیط زیست و توسعه پایدار (CGEDD)، در طول سال 2018، تعداد کل خانه‌های فروخته شده در فرانسه، به میزان 0.4٪ کاهش‌یافته است (پس از رسیدن به رکورد بالاتر از 960،000 واحد در سال 2017)

با این حال با دانستن جزئیاتی در مورد اقتصاد فرانسه و اینکه نظام حقوقی این کشور مبتنی بر Civil Law است، پیشنهاد می‌شود قبل از قدم گذاشتن در پروسه سرمایه‌گذاری، حتی‌الامکان از راه‌های مهاجرت آسان و کم ریسک مانند مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل و یا مهاجرت به فرانسه از طریق کار، اقدام کنید.

سایر روش‌های مهاجرت به فرانسه عبارت‌اند از تحصیل، کار و ازدواج که می‌توان در مورد تمامی پروسه‌های مهاجرت با کارشناسان ارشد موسسه تماس حاصل کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویزا نیو

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با برخورداری از همکاری وکلای با تجربه و بین المللی در اروپا ، کانادا ، امریکا و استرالیا سعی دارد تمامی امور حقوقی مهاجرت ( کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تمکن مالی، اخذ انواع اقامت های بلند مدت و کوتاه مدت، مشاوره حقوقی به امور مهاجرین و پناهندگان و …) فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]