اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901184731414606

شکلات

شکلات خارجی

کد: 139901184731414606

https://bit.ly/3aU0O2U

، تهران , (اخبار رسمی): شکلات از پر طرفدار ترین خوراکی ها در سراسر جهان است. انواع و مدل های این خوراکی محبوب قابل شمارش نیست. ماده ی تشکیل دهنده ی شکلات دانه های کاکائو است که فی نفسه بسیار تلخ مزه است. اما شکلات ها عمدتا در ترکیب با مواد دیگر شیرین می شوند. در ادامه ی مطلب به بیان همه چیز درباره ی شکلات خواهیم پرداخت.

شکلات خارجی
خرید انواع شکلات خارجی ، آبنبات ، قهوه ، نوتلا و جعبه های کادویی در فروشگاه هانی استار

شما در فروشگاه هانی استار میتوانید انواع شکلات های ایرانی و خارجی را آنلاین خریداری و درب منزل تحویل بگیرید.   

در این مقاله به معرفی یکی از جذاب ترین خوراکی های جهان ،شکلات خواهیم پرداخت.امید است این دانستی ها درباره شکلات برای شما جذاب باشد. میتوانید از اینجا شکلات خارجی بخرید.

در این مطلب یاد میگیریم :

  • شکلات چگونه ساخته می شود؟
  • خاستگاه و تاریخچه شکلات
  • شکل گیری صنعت شکلات سازی
  • انواع شکلات بر اساس طعم و درصد
  • انواع شکلات براساس مواد افزودنی جانبی
  • شکلات در ایران

شکلات چگونه ساخته می شود؟

شکلات از پر طرفدار ترین خوراکی ها در سراسر جهان است. انواع و مدل های این خوراکی محبوب قابل شمارش نیست. ماده ی تشکیل دهنده ی شکلات دانه های کاکائو است که فی نفسه بسیار تلخ مزه است. اما شکلات ها عمدتا در ترکیب با مواد دیگر شیرین می شوند. در ادامه ی مطلب به بیان همه چیز درباره ی شکلات خواهیم پرداخت. ماده ی اصلی و الزامی در تهیه ی شکلات، کاکائو است. شکلات در حالت کلی تشکیل شده از کره یا پودر کاکائویی است که  با موادی چون شکر و شیر مخلوط گشته است. این خوراکی که در انواع و مدل های مختلف تولید می شود، جذاب ترین و پر فروش ترین خوراکی در گروه تنقلات در جهان است که به واقع مصرف آن محدودیت سنی ندارد. شکلات هم به صورت انواع جامد، هم به صورت کرم شکلات و هم به صورت مایع شکلات داغ (هات چاکلت) در مقادیر زیادی مصرف می گردد.

خاستگاه و تاریخچه ی شکلات

دانه های کاکائو جزء محصولات بومی قابل کشت در نواحی مرکزی و جنوبی قاره ی آمریکا هستند. این دانه های خاص، در حدود پنجاه قرن در این نواحی کشت می شدند. در آنچه که از سفالینه های باستانی منطقه ی اکوادور یافت شده، نشانه هایی از کاربرد کاکائو به صورت غذا، نوشیدنی و دارو دیده شده است. همچنین در منطقه ی هندوراس نیز از حدود سه هزار سال پیش کاکائو وجود داشته و به عنوان یک خوراکی از آن استفاده می شده است. اما نکته ی جالب کاربرد کاکائو در آمریکای مرکزی به عنوان پول است! کاکائو در این ناحیه کالایی لوکس و ارزش مند بوده و به همین علت در برخی از شواهد و قراین کاربرد آن به جای پول و نقدینگی دیده شده است. فاتحان اهل اسپانیا که به آمریکا رفته بودند، نمونه هایی از کاکائو را با خود نزد امپراطور اسپانیا و ملکه ی او آورند و به این ترتیب کاکائو به اروپا راه پیدا کرد و در مدت زمان کمی تبدیل به بخشی از خوراک مردم این منطقه شد. البته تا مدت ها به عنوان یک خوراک لوکس و گران قیمت شناخته می شد که تنها ثروتمندان توان خرید و مصرف آن را داشتند.

شکل گیری صنعت شکلات سازی

اولین کسی که توانست امتیاز تولید چاکلت را در اروپا به دست آورد، فردی به نام والتر چارجمن بود. این موضوع به سال ۱۷۲۹ میلادی باز می گردد. حدود یک قرن بعد از او و در سال ۱۸۲۸ میلادی، هلندی ها توانستند روشی را برای گرفتن چربی از دانه های کاکائو بیابند و کره ی کاکائو را تولید نمایند و از آنچه از دانه های کاکائو به صورت خشک و بی چربی باقی می ماند، پودر کاکائو را بسازند. همچنین آنان از طریق قلیایی کردن کاکائو توانستند از شدت تلخی آن بکاهند. این محصولات خوراکی هنوز با آنچه امروز تحت عنوان شکلات می شناسیم فرق بسیاری دارد. اولین کسی که این خوراکی محبوب را به شکلی نزدیک به آنچه امروز می بینیم تولید کرد، فردی به نام جوزف فرای بود. ابداع او در سال ۱۸۴۷ میلادی اتفاق افتاد. اما پیشرفت هایی که در جهان مدرن در زمینه ی تولید و عرضه ی انواع چاکلت می بینیم، بیشتر به جنگ جهانی اول مربوط می شود. علت این امر، استفاده از این خوراکی به عنوان ماده ی خوراکی کم حجم و انرژی بخش برای سربازان بود. همین سربازان بودند که پس از جنگ تبدیل به مبلغانی برای این محصول شدند و به همین دلیل تقاضا و عرضه ی این محصول بیش از پیش تبدیل به امری جهانی شد تا جایی که امروزه حتی شاهد ایجاد موزه ی چاکلت در برخی از کشور ها از جمله مکزیک، آلمان، بلژیک، کره جنوبی و کانادا هستیم. موزه ی نستله که معروف ترین موزه ی شکلات جهان است، در کشور مکزیک قرار دارد.

انواع چاکلت بر اساس طعم و درصد

دسته بندی شکلات دارای چند معیار است و باید دید چه معیاری در تشخیص انواع آن مطرح می باشد. اگر آنچه معیار مهم در دسته بندی و شناسایی محصول است، مربوط به درصد کاکائوی به کار رفته در آن باشد، انواع چاکلت به صورت ده درصد تا نود و نه درصد دسته بندی می شود. شکلات ده درصد که کم ترین میزان کاکائو را دارد، به رنگ سفید است و از آن به عنوان شکلات سفید نیز یاد می شود. انواع دیگر این خوراکی با درصد های گوناگون دیگری تولید می شوند. هرچه درصد کاکائوی به کار رفته در ترکیبات شکلات بالاتر رود، طعم آن بیشتر به تلخی نزدیک خواهد شد. تا آن جا که به شکلات ۹۹ درصد یا دارک چاکلت می رسیم که طرفداران خاص خود را دارد. لازم به ذکر است این نوع، مرغوب ترین و پر خاصیت ترین نوع از این خوراکی می باشد که خواص بیشتری از کاکائو را به بدن شما انتقال می دهد. از جمله آنتی اکسیدان های فراوانی که با خوردن آن ها به بدن شما راه می یابد، هم مانع گسترش رادیکال های آزاد می شود و هم از پوکی استخوان پیشگیری می کند. اما از آن ها به عنوان خوراکی برای گربه، سگ و اسب استفاده نکنید زیرا در بدن آن ها ایجاد سم می نماید. علاوه بر کاکائو و شیر و شکر، معمولا از اسانس های گوناگونی نیز برای متنوع کردن طعم این خوراکی محبوب استفاده می شود. ازجمله اسانس پرتغال، توت فرنگی و نعنا که از رایج ترین طعم های اضافه شده به شکلات ها هستند.

انواع شکلات بر اساس مواد افزودنی جانبی

برخی از انواع چاکلت ها به ویژه در نوع تخته ای، از مواد مغذی دیگری که ترکیب آن ها با شکلات طعم خوبی می دهد، استفاده می شود. از جمله ی آن ها می توان به مغزها به ویژه مغز فندق، گردو و بادام زمینی اشاره کرد. در برخی انواع دیگر از این خوراکی های خاص و خوشمزه از ترکیب کشمش، مارمالاد، مربا، عسل و مانند آن استفاده می شود. در اینجا لازم است این آگاهی به دوستداران این خوراکی داده شود که شکلات هایی که در دهان شما به راحتی آب نمی شوند و سخت هستند، به احتمال زیاد و متاسفانه دارای مقادیری موم پارافین هستند که ماده ای مضر است و به دلیل کاستن از قیمت محصول با آن ترکیب می شود. برای حفظ سلامت خود از این نوع شکلات ها استفاده ننمایید. گاهی نیز شکلات ها بر اساس شرکت سازنده شان شناخته می شوند. برند های معروفی برای تولید این محصول پر طرفدار در جهان وجود دارد که ذکر آن ها را در این مقاله ضروری نمی بینیم.از جمله انواع شکلات های پرطرفدار که به عنوان شکلات صبحانه نیز معروف است میتوان به نوتلا اشاره کرد. برای خرید و قیمت نوتلا کلیک کنید.

شکلات در ایران

صنعت شکلات سازی در ایران عمر چندان طولانی ندارد. نخستین بار کارخانه ای برای تولید شکلات در تبریز و در سال ۱۳۲۴ شمسی شکل گرفت. آنان در ابتدا تنها به تولید تافی و آبنبات به عنوان خوراکی های بچگانه پرداختند و به مرور این تولیدات گسترش یافت. اما در حال حاضر آماری در حدود هزار واحد صنعتی در عرصه ی تولید شکلات و آبنبات سایر خوراکی های شیرین فعالیت می کنند و هر ساله چندین میلیون تن محصول تولید می نمایند. صادرات ایران در این زمینه از دهه ی هشتاد به شکل چشم گیری رونق یافته است. شما در فروشگاه هانی استار میتوانید انواع شکلات های ایرانی و خارجی را آنلاین خریداری و درب منزل تحویل بگیرید.   

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چای قهوه شکلات هانی

فروشگاه هانی با مدیریت جناب آقای هانی فرهودی در سال 1378 به طور تخصصی فعالیت خود را در پخش و توزیع چای آغاز کرد، پس از آن حوزه فعالیت خود را گسترش داد و پا در عرصه پخش انواع قهوه، چای، شکلات و دیگر محصولات وابسته از معتبرترین برند های جهان نهاد. امروزه فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.و توزیع قهوه، چای و شکلات بدرخشد. هم اکنون این فروشگاه در راستای اراِئه خدمات بهتر و همچنین بوجود آمدن بستری آسان و مطمین جهت خرید آنلاین هموطنان عزیز از سراسر ایران، اقدام به راه اندازی وب سایت خود نموده است.

اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی