اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901184731814606

آبنبات چوبی

آبنبات

کد: 139901184731814606

https://bit.ly/39PsxA6

، تهران , (اخبار رسمی): آبنبات با حل کردن شکر در آب یا شیر برای تشکیل شربت تهیه می شود. بافت نهایی آبنبات بستگی به میزان های مختلف دما و غلظت قند دارد. درجه حرارت گرم باعث ایجاد رسوب سخت قندی می شود، گرمای متوسط باعث ایجاد رسوب قندی نرم می شود و دمای خنک باعث ایجاد آبنبات می شود.

آبنبات
خرید انواع شکلات ، آبنبات ، قهوه ، چای ، نوتلا و باکس هدیه در فروشگاه هانی استار

فروشگاه هانی استار به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات دو دهه تجربه دارد وتوانسته با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شود.

در این مقاله به معرفی یکی از خوردنی های خوشمزه ، آبنبات خواهیم پرداخت. اگر علاقه مند به درست کردن آبنبات هستید ، در این مقاله با ما همراه شوید.

در این مطلب یاد میگیریم:

  • آبنبات
  • تاریخچه آبنبات
  • ساخت آبنبات
  • واژه شناسی آبنبات
  • قیمت انواع آبنبات
  • مراحل تولید

آبنبات

آبنبات با حل کردن شکر در آب یا شیر برای تشکیل شربت تهیه می شود. بافت نهایی آبنبات بستگی به میزان های مختلف دما و غلظت قند دارد. درجه حرارت گرم باعث ایجاد رسوب سخت قندی می شود، گرمای متوسط باعث ایجاد رسوب قندی نرم می شود و دمای خنک باعث ایجاد آبنبات می شود. کلمه انگلیسی "آبنبات" از اواخر قرن سیزدهم میلادی در حال استفاده است و از واژه عربی به معنی "شکر" ساخته شده است.

تاریخچه آبنبات

منشأ شیرینی جات و شکلات به عنوان یک خوراکی محبوب را می توان در مصریان باستان یافت که میوه و آجیل را با عسل ترکیب می نمودند. تقریباً در همین زمان، یونانیان از عسل برای تهیه برخی شیرینی های خوشمزه استفاده می کردند. اولین آبنبات های مدرن در قرن شانزدهم ساخته شد و تولید شیرینی به سرعت در اوایل قرن ۱۹ به یک صنعت تبدیل شد.

آبنبات در طول تاریخ ضبط شده همواره مورد علاقه شیرین دوستان بوده و حتی در کتب مقدس نیز ذکر شده است. مصریان باستان، میوه، آجیل و شکلات چینی ساخته شده با عسل را که نوعی آبنبات اولیه بود مصرف می نمودند. یکی از قدیمی ترین شیرینی ها، قند جو است که با دانه جو درست شده است. مایاها و آزتک ها نیز هر دو دانه های کاکائو را به دست آوردند و اولین کسانی بودند که معجون شکلات می نوشیدند و از شیرینی های طبیعی استفاده می نمودند. در سال ۱۵۱۹، کاشفان اسپانیایی در مکزیک درخت کاکائو را کشف کردند و آن را به اروپا آوردند. مردم در انگلیس و آمریکا در قرن هفدهم شیرینی قندی آب پز را برای اولین بار مصرف نمودند.

آبنبات های سخت، به خصوص شیرینی های حاوی موادی مانند نعناع و قطره های لیمو، از قرن نوزدهم میلادی رایج شدند. اولین میله های شکلات توسط جوزف فرای در سال 1847 با استفاده از شکلات تلخ، ساخته شد. شکلات شیر برای اولین بار در سال ۱۸۷۵ توسط هنری نستله و دانیل پیتر معرفی شد.


ساخت آبنبات

اگر رایج ترین نوع این خوراکی یعنی نوع شیرین آن را در نظر بگیریم، مواد تشکیل دهنده ی آبنبات، آب و مقدار زیادی شکر است. در واقع محلول بسیار غلیظی از شکر و آب پایه ی اصلی ساخت این خوراکی محبوب می باشد.

معمولا افزودنی ها شامل طعم دهنده ها و رنگ دهنده هایی نیز به این ترکیب اضافه می شود. برخی از محصولات قندی نظیر این خوراکی محبوب از راه لعاب کردن میوه جات و سبزیجات یا مواد خشک همراه با شکر تهیه می شوند.

واژه شناسی آبنبات

نام این محصول خوراکی بی نظیر در کشور های گوناگون به انواع متنوعی از خوراکی ها اطلاق می شود. برای مثال در آمریکای شمالی طیف وسیعی از خوراکی ها شامل آبنبات های چوبی، لیسی، شکلاتی، سرد، سخت، ترش، شور، پاستیل ها، مارشمالو، تافی و آدامس همگی در گروه آبنبات ها قرار می گیرند.

در حالی که در برخی دیگر از کشورها در اروپا یا استرالیا و آفریقا، برای همه ی مواد شیرین و قندی از واژه ی ژنریک کندی استفاده می شود. واژه ی کندی اصلی ترین واژه ای است که در خصوص آبنبات ها خصوصا انواع سخت آن می شنویم اما در برخی کشور ها از جمله انگلستان، آمریکای شمالی و استرالیا این واژه نیز مربوط به نوع خاصی از خوراکی است که ما به آن ها پشمک می گوییم.

 قیمت انواع آبنبات

این خوراکی زیبا و محبوب بر اساس تولید در دو گروه اصلی دسته بندی میشود. نوع بلورین که آن ها را بیشتر از سایر خوراکی های مشابه به عنوان آبنبات می شناسیم، کریستالی تهیه شده از انواع مواد معدنی به همراه بافت قندی است و به دلیل این که طی فرآین تبلور به دست آمده است، راحت تر خرد می شود. باید دانست موادی از جمله فوندانت، کرم و فوج نیز در طبقه ی این آبنبات قرار می گیرند.

نوع و طبقه بندی اصلی دیگر این خوراکی تحت عنوان آمورف شناخته می شود. آمورف نوعی از آبنبات هاست که از ساختار کریستالی آشفته ای در مقایسه با نوع بلورین برخوردار است. محصولات این دسته، معمولا از نظر دارا بودن قند، غلظت بالاتری نیز دارند. به همبن دلیل بافت آن ها به طور کلی سخت تر است. انواع سوهان ها، کارامل و تافی ها را می توان در گروه آبنبات آمورف قرار داد. نام دیگر این دسته نیز غیر متبلور است.

 فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.

مراحل تولید

نخستین کار برای تولید این محصول، حل نمودن مقادیر زیادی شکر در آب است. اما حل شدن کافی نیست و می بایست این محلول به حد اشباع برسد. برای رسیدن به این منظور، محلول را حرارت داده و می جوشانند تا مقادیر بیشتری ماده ی قندی در آن حل شود.

میزان جوشیدن و غلظت شکر در آب، تعیین کننده ی ساختار نهایی محصول است. وقتی شربت (محلول آب و شکر) جوشانیده می شود، مقدار آب آن بخار شده و مایع موجود غلیظ تر می شود. هر چه غلظت افزایش یابد، نقطه ی جوش آن نیز بالاتر خواهد رفت. این افزایش غلظت و بالاتر رفتن نقطه ی جوش تا جایی ادامه می یابد که ماده ی بسیار غلیظی بر جای باقی بماند. اگر در ایجاد این ماده ی غلیظ حرارت بیشتری به کار رفته باشد، منجر به تولید آبنبات سخت تر خواهد شد و اگر حرارت کمتری به کار رفته باشد نوع نرم تری از این محصول به دست خواهد آمد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

چای قهوه شکلات هانی

فروشگاه هانی با مدیریت جناب آقای هانی فرهودی در سال 1378 به طور تخصصی فعالیت خود را در پخش و توزیع چای آغاز کرد، پس از آن حوزه فعالیت خود را گسترش داد و پا در عرصه پخش انواع قهوه، چای، شکلات و دیگر محصولات وابسته از معتبرترین برند های جهان نهاد. امروزه فروشگاه هانی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های قهوه، چای و شکلات با دو دهه تجربه و با پایبندی به سه اصل کلیدی، تضمین کیفیت و اصل بودن کالا ،مشتری مداری و بهترین قیمت موفق شد همگام با فروشگاه‌های معتبر ایران، در عرصه پخش و توزیع انواع قهوه، چای و شکلات بدرخشد.و توزیع قهوه، چای و شکلات بدرخشد. هم اکنون این فروشگاه در راستای اراِئه خدمات بهتر و همچنین بوجود آمدن بستری آسان و مطمین جهت خرید آنلاین هموطنان عزیز از سراسر ایران، اقدام به راه اندازی وب سایت خود نموده است.

اطلاعات تماس
  • ۰۹۱۲۷۱*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی