اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901194733714975

صنایع دستی روستای جهانی خراشاد

شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد

کد: 139901194733714975

https://bit.ly/3dXI2cN

، بیرجند , (اخبار رسمی): شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد با هدف توانمند سازی هنرمندان و توسعه روستای خراشاد تأسیس شده است. و با افتتاح فروشگاه اینترنتی قصد معرفی و فروش محصولات اهالی این روستای جهانی را به همگان دارد.

شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد
توبافی روستای جهانی خراشاد

شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد در اسفند ماه 1396 تأسیس شده است، در فروشگاه اینترنتی این شرکت http://www.hsvkhorashad.com می توانید تفاوت محصولات این شرکت را با دیگر فروشگاهها مشاهده کنید.

شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد در اسفند ماه ۱۳۹۶ که تمامی اعضای آن مردم روستای جهانی توبافی خراشاد می باشند؛ با هدف احیاء، توسعه و ترویج آداب، رسوم و فرهنگ روستایی و توانمند سازی منابع انسانی روستای خراشاد تأسیس شده است.

یکی از مهمترین اهداف تأسیس این شرکت کمک به هنرمندان روستای خراشاد می باشد که توانسته اند هنر چند صد ساله توبافی یا همان پارچه بافی سنتی خود را به ثبت جهانی برسانند. این شرکت با افتتاح فروشگاه اینترنتی قصد دارد محصولات این هنرمندان سخت کوش را که دارای بهترین کیفیت ها و تولید شده توسط استادکاران روستای جهانی خراشاد می باشد را به همگان معرفی کند.

در فروشگاه اینترنتی این شرکت می توانید تفاوت محصولات این شرکت را با دیگر فروشگاهها مشاهده کنید. این شرکت تلاش کرده است که نه تنها حوله های دست بافته های اهالی روستای خراشاد را معرفی کند؛ بلکه با کاربردی کردن این دست بافته ها توانسته است این هنر را با مد روز و سنت تلفیق کند. شما می توانید در این فروشگاه خلاقیت و ابتکار هنرمندان خراشاد را مشاهده کنید.

با توجه به اینکه محصولات پارچه بافی سنتی با پنبه صددرصد تولید می شود به شما توصیه می کنیم تا از این محصولات استفاده کنید همانطور که به نقل از امام على علیه السلام، لباس پیامبر(ص) و امامان و اهل بیت او علیهم السلام را از پنبه دانسته و به پوشیدن جامه پنبه اى فرمان داده است[1].

[1]- الکافى : ج ۶ ص ۴۴۵ ح ۴ .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هنر صنعت وزین خراشاد

شرکت تعاونی هنر صنعت وزین خراشاد با شماره ثبت 5734 در تاریخ 1396/12/07 به ثبت رسیده است . این شرکت با هدف احیاء، توسعه و ترویج آداب، رسوم و فرهنگ روستایی و توانمند سازی منابع انسانی این شرکت و سایر تعاونی ها با فعالیت مشابه، توانمندسازی جوامع محلی و آموزشی و تربیت بلدهای محلی به عنوان راهنمای گردشگران، برگزاری نمایشگاههای تخصصی داخلی (استانی، منطقه ای، ملی، خارجی (برون مرزی) ) در رابطه با موضوع شرکت و تهیه و تولید و توزیع مواد اولیه (داخلی و خارجی) پیگیری امور مربوط به مرمت، احیاء و ماندگاری بناهای تاریخی روستایی و با هدف ارتقای صنایع دستی علی الخصوص یکی از مهمترین صنایع دستی روستای خراشاد پارچه بافی سنتی یا همان توبافی تأسیس گردیده است

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کسب و کار و خرده فروشی | صنایع دستی