اطلاعات تماس
  • 021669*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901204737314433

بهترین شرکت برای ویرایش نیتیو متون انگلیسی کدام است؟

کد: 139901204737314433

https://bit.ly/39UeB7Y

، تهران , (اخبار رسمی): اهمیت ویرایش نیتیو برای شرکت‌دادن مقالات و دستاوردهای علمی خود به مجامع بین‌المللی بسیار واجب و ضروری است. اما برای انجام این کار باید به کجا رجوع کرد؟ چطور می‌توان با ویراستاران نیتیو در ارتباط بود و از آنها تقاضای کمک کرد؟

بهترین شرکت برای ویرایش نیتیو متون انگلیسی کدام است؟
بهترین شرکت برای ویرایش نیتیو متون انگلیسی کدام است؟

چگونه شرکتی معتبر را برای دریافت خدمات ویراستاری نیتیو انتخاب کنیم؟ برای اینکه کار ویرایش مقالات‌تان را واقعا به دست نیروهایی بومی و خبره بسپارید باید نکاتی را در زمینه انتخاب بهترین شرکت ویرایش نیتو متون انگلیسی بدانید.

ویژگی‌هایی که یک شرکت را قابل‌اعتماد می‌کند، چیست؟ در ادامه این موضوع بررسی شده است.

وجود گواهی و ضمانت ویراستاری نیتیو

شرکت‌های متعددی وجود دارند که کار ویراستاری را انجام و نام نیتیو را هم به خود اختصاص می‌دهند اما این شرکت‌ها معمولا از ویراستاران خبره در زبان انگلیسی کمک می‌گیرند و در واقعیت، فردی نیتیو نیست که کار ادیت مقالات را برایشان انجام می‌دهد. چنین چیزی پرهیز از صداقت با مشتری به شمار می‌رود و اصلا کار خوبی نیست.

پس بهتر است در هنگام انتخاب شرکتی که قرار است کار ویرایش نیتیو را برایتان انتخاب کند به دقت عمل کنید و حواستان به این موضوع باشد که ادعای شرکت در راستای استفاده از نیروهای نیتیو برای ویرایش صحت داشته باشد.

شرکت‌های معتبری مانند پارس 68، صرفا به تبلیغ و ارائه ادعا درباره استفاده از نیروهای بومی اکتفا نمی‌کنند بلکه دارای مدارکی هستند که نشان می‌دهد واقعا با شرکتی معتبر در خارج از کشور در ارتباطند. مثلا پارس با ارائه گواهی و ضمانت‌نامه‌ای قابل‌استعلام از همکار خارجی خود در کانادا به شما کمک می‌کند تا از حضور ادیتور نیتیو در مسیر فعالیت خود مطلع باشید و حتی راه‌های برقراری ارتباطی میان رایت می، مشتری و ویراستاران وجود دارد که هر گونه سؤتفاهم از مسیر ویرایش زدوده شود.

وجود مراحل دقیق کار برای ویرایش نیتیو حرفه‌ای

حرفه‌ای بودن ویراستاران نیتیو در تسلط‌شان به پیش‌برد سلسله امور مرتبط با ویرایش مشخص می‌شود. ویراستار نیتیو و خبره کسی است که می‌تواند با زمان‌بندی مناسب و طی مراحلی مشخص و دقیق به امر ادیت یا همان ویراستاری خودمان بپردازد. چنین ویراستاری پیش از هر چیز به مرور متن برای تسلط به محتوای آن می‌پردازد و سعی می‌کند کار ویرایش را در سه سطح که پیش‌تر هم عنوان شد، پیگیری کند.

برای مثال، اشکالات معنایی را رفع می‌کند، ایرادات نگارش و املا را از میان برمی‌دارد و می‌تواند شکل و ظاهر پاراگراف‌ها، جداول، نمودارها و … را سر و سامان بدهد.

برای اینکه مشخص شود تمام این امور انجام شده است، حرفه‌ای‌ها (مانند مجموعه پارس 68 که در این عرصه هم با شرکتی کانادایی فعالیت و همکاری می‌کند)، اقدام به ارائه فایلی موسوم به ترک‌چینج (track change) به مشتری خود می‌کنند تا به او نشان بدهد که متنش چطور بوده و چطور شده است. به کمک ترک‌چینج، مشتری می‌بینید که نسخه نخست مقاله‌اش چه بوده است و بعد از اعمال ویرایش نیتیو روی متن، چه تغییراتی کرده است و چه چیزهایی به متن اضافه یا کم شده‌اند.

ویرایش کتاب چگونه است و چطور انجام می‌شود؟

توجه به هزینه ویرایش نیتیو

هزینه همیشه از امور مهمی است که در امر ترجمه و ویرایش باید در نظر بگیرید. بدیهی است که همه دوست دارند با صرف هزینه‌ای اندک، نتیجه‌ای خوب هم بگیرند اما چنین چیزی عملا قابل‌اجرا و شدنی نیست. نوع دریافت هزینه ویرایش نیتیو در بیشتر مجموعه‌های کاری به صورت واژه‌ای است. یعنی براساس توافقی که میان کارفرما و مجری ویرایش وجود دارد، هر دو به این توافق می‌رسند که برای پرداخت باید بنا به تعداد کلماتی که ویراستار، ویرایش کرده است، مبلغی پرداخت شود.

توجه به سابقه و نظرات مشتریان قبلی

شاید شنیده باشید که بهترین روش تبلیغات، تبلیغات دهان به دهان (word of mouth) است. اگر مشتریان سابق یک شرکت از محصولات و خدمات آن تعریف کنند، مشخص می‌شود که کار آن مجموعه و سیستم واقعا درست بوده است.

ملاحظه نمونه‌کارهای قبلی یک شرکت در زمینه ویرایش و شنیدن حرف مشتریان قبلی آنها می‌تواند راهی عالی برای کنار زدن شک و شبهه‌ها درباره کیفیت دریافت خدمات باشد. اگر مشتریان قبلی یک شرکت از کار آن تعریف و تمجید کنند یعنی واقعا با گروه و مجموعه‌ای خوب و باکیفیت روبه‌رو هستید. ملاحظه نمونه ویرایش از پروژه‌های کاری قبلی یک شرکت می‌تواند تاحدی به شما نشان بدهد که برای کار خودتان با چه کیفیتی روبه‌رو خواهید بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مترجمین برتر ایران

در هر حوزه برترین مترجمان از سخت ترین آزمونها گذشته اند و عضو این سایت شده اند تا بتوانند برترین خدمات را ارئه دهند تضمین کیفیت بازگشت وجه در صورت نارضایتی از ترجمه شرکت در سال 1390 متولد شده است.

اطلاعات تماس
  • 021669*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش