کد: 139901224741514449

طراحی وب سایت ریسپانسیو

کد: 139901224741514449

https://bit.ly/2x7H4Kt

، تهران , (اخبار رسمی): روش‌های طراحی یک وب سایت ریسپانسیو، مزیت‌های طراحی ریسپانسیو، ویژگی‌های طراحی یک وب سایت ریسپانسیو و تفاوت‌های سایت ریسپانسیو با نسخه‌ی موبایلی در ادامه آمده است.

طراحی وب سایت ریسپانسیو
طراحی وب سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو یکی از مسائلی است که به تازگی با توجه به بوجود آمدن انواع مختلف کنسول ها و ابزار جست و جوی اینترنت و وب سایت ها اهمیت بسیاری پیدا می کند.

ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن وب سایت باعث می شود وب سایت ها در انواع کنسول ها اعم از موبایل ، کامپیوتر ، لپ تاب ، تبلت و … از نمایشی با ابعاد درست برخوردار باشند. در ادامه درباره ویژگی ها ، چگونگی و قیمت طراحی سایت ریسپانسیو بیشتر توضیح داده شده است.

  1. وب سایت ریسپانسیو چیست؟
  2. مزایای طراحی سایت ریسپانسیو
  3. تفاوت ریسپانسیو و نسخه موبایلی سایت
  4. اشتباهات رایج در طراحی ریسپانسیو
  5. طراحی سایت ریسپانسیو با CMS ها
  6. قیمت طراحی سایت ریسپانسیو

وب سایت ریسپانسیو چیست؟

یک وب سایت ریسپانسیو (responsive) یا واکنش گرا وب سایتی است و یا بهتر است بگوییم قابلیتی که باعث می شود وب سایت شما رزولوشن و ابعادش با توجه به دستگاهی که برای جست و جو از آن استفاده می کنید خودش را سازگار می کند ، این موضوع به این خاطر است که صفحه ی نمایش کنسول ها و لوازم مختلف ابعاد و کیفیت های متفاوتی دارد.

کاربران و مخاطبان فعال در سطح اینترنت از کنسول های مختلفی استفاده می کنند پس وب سایت شما باید این قابلیت را داشته باشد که خودش را سازگار کند تا کاربر بتواند دسترسی کاملی به تمامی بخش های یک وب سایت داشته باشد.

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو

سازگازی با انواع کنسول

وب سایت های ریسپانسیو با انوع ابعاد نمایشگر در کنسول های مختلف مانند موبایل ، تبلت ، کامپیوتر و غیره خودش را وفق می دهد و باعث می شود تمام صفحه در این کنسول ها قابل رویت باشد.

سازگاری با انواع موتورهای جست و جو

برای جست و جو در اینترنت ، موتور های جست و جو ی زیادی نیز وجود دارد ، گوگل ، بینگ ، یاهو و … یک وب سایت ریسپانسیو این قابلیت را دارد تا در تمامی این موتور های جست و جو ابعاد وب سایت نمایش مناسبی داشته باشد.

کم هزینه بودن

وب سایت های که ریسپانسیو نبودند اما مخاطبان موبایلی داشتند صاحبان خود را مستلزم می کردند که نسخه ای از وب سایت به صورت موبایلی هم طراحی شود اما حالا با این قابلیت اگر وب سایت شما یک وب سایت ریسپانسیو باشد برایش فرقی ندارد مخاطب از چه نمایشگری استفاده می کند.

بهینه سازی بهتر برای موتورهای جست و جو (سئو)

برای بهینه سازی وب سایت و نمایش آن در نتایج بالاتر شما باید امتیازاتی کسب کنید تا وب سایت شما در این امر نتیجه ی بهتری از سئو بگیرد و به تازگی ریسپانسیو بودن وب سایت ها امتیاز بالایی را به خود اختصاص می دهد پس وب سایت هایی که ریسپانسیو هستند موفقیت بیشتری در سئو و بهینه سازی وب سایت دارند.

افزایش مخاطبان وب سایت

از آنجایی که قبل تر هم اشاره کردیم کاربران و مخاطبان برای جستوجو از کنسول های مختلف استفاده می کننن پس اگر وب سایت شما این قابلیت را داشته باشد تا خود را با نمایشگر این وسایل سازگار کند می تواند تمام این کاربران را برای وب سایت شما جذب کند.

تفاوت ریسپانسیو و نسخه موبایلی سایت

طراحی وب سایت به صورت ریسپانسیو امتیاز بیشتری از طراحی نسخه موبایلی برای وب سایت دارد و به مراتب برای سئو و بهینه سازی بهتر و موفق تر است .

وب سایت های ریسپانسیو دارای HTML و آدرس URL یکسانی هستند و قادر هستند تا خود را با انواع نمایشگر ها وفق دهند ، اما وقتی که برای وب سایتی نسخه ی موبایلی به صورت جداگانه طراحی می شود HTML و آدرس URL نسخه موبایلی متفاوت از وب سایت اصلی است که این موضوع نشانه گذاری گوگل و کرال و سازماندهی گوگل را مشکل می کند که باعث امتیاز منفی می شود.

مورد بعدی این است که در حالت ریسپانسیو  محتوای موجود روی یک وب سایت و یک آدرس URL قرار دارند و این موضوع هم کار را ساده تر می کند و هم باعث می شود کاربر بهتر با وب سایت تعامل داشته باشد.

قیمت طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت همانطور که قبلا بار ها هم گفته شده از هیچ قیمت ثابتی برخوردار نیست و تماما بستگی به خواست متقاضیان طراحی سایت دارد و مواردی مانند این که وب سایت آن ها چه نوعی دارد طراحی سایت داینامیک است یا استاتیک چه کاربری ای دارد ، شرکتی است یا فروشگاهی و … که تمام این ها قیمت طراحی سایت را تعیین خواهند کرد.

اما نکته ای که وجود دارد این است که وب سایت های ریسپانسیو هزینه کمتری نسبت به وب سایت هایی دارند که نسخه ی موبایلی جداگانه برای آن ها طراحی می شود و همچنین موفقیت سایت های ریسپانسیو در سئو نیز چشمگیر تر است.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت طراحی سایت آسان مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت طراحی سایت آسان

فعالیت در حوضه طراحی وب سایت به صورت حرفه ای و تمام خدمات تحت وب