اطلاعات تماس
  • 021****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901234743414731

آشنایی با پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی جهان

پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی: از علم اقتصاد تا معرفی بهترین کتاب‌ها

کد: 139901234743414731

https://bit.ly/2XtYhbG

، تهران , (اخبار رسمی): در دنیای اقتصاد، علم اقتصاد و روان‌شناسی مالی و کسب و‌کار کتاب‌های بسیاری وجود دارد که امکان تهیه آنها از سایت‌های معتبر داخلی و خارجی از جمله فروشگاه اینترنتی کتاب گاج مارکت برای علاقمندان وجود دارد. کتاب‌های معروف اقتصادی که در این مقاله معرفی می‌شوند برای همه افراد جامعه مفید هستند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی : از علم اقتصاد تا معرفی بهترین کتاب‌ها
پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی: از علم اقتصاد تا معرفی بهترین کتاب‌ها
پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی : از علم اقتصاد تا معرفی بهترین کتاب‌ها
پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی: از علم اقتصاد تا معرفی بهترین کتاب‌ها
پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی : از علم اقتصاد تا معرفی بهترین کتاب‌ها
پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی: از علم اقتصاد تا معرفی بهترین کتاب‌ها

بدون شک پرفروش‌ترین کتاب مدیریت مالی شخصی که توسط رابرت کیوساکی نوشته شده را می‌توان یک کتاب اقتصاد شخصی دانست و خواندن آن به همه افراد توصیه می‌شود

 قبل از پرداختن به پرفروش‌ترین کتاب‌های اقتصادی در سطح جهانی بهتر است بطور خلاصه تعریفی از علم اقتصاد ارائه دهیم و بدانیم علم اقتصاد چیست و کاربرد آن در دنیای امروز به چه شکل است.

علم اقتصاد چیست؟  

علم اقتصاد شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل، تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات می‌پردازد. دانش اقتصاد به دو دسته اقتصاد خرد و اقتصاد کلان تقسیم می‌شود. در اقتصاد خرد هدف پرداختن به عوامل پایه‌ای اقتصاد نظیر خانوارها، خریداران و فروشندگان است و در مقابل آن اقتصاد کلان است که کلیت مباحث اقتصادی نظیر تورم، رشد اقتصادی و سیاست‌های پولی و مالی را بررسی می‌کند.

آدام اسمیت که با عنوان پدر علم اقتصاد مدرن شناخته شده، از نظریه پردازان نظام سرمایه‌داری است که بهترین کتاب اقتصادی با عنوان ثروت ملل را نگارش کرده که هم‌اکنون نیز منبع معتبری برای بسیاری از اقتصاددانان بشمار می‌آید. کتاب در مورد علم اقتصاد به وفور یافت می شود و ما در تلاش هستیم تا مهمترین آنها را به شما معرفی کنیم.

1 . کتاب ثروت ملل  

یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌هایی که در زمینه علم اقتصاد نوشته شده و طبق نظر‌سنجی صورت گرفته توسط فایننشال تایمز با گذشت دو قرن همچنان بهترین کتاب اقتصادی جهان بشمار می‌آید که بنیان نظم جهانی را بر پایه تجارت آزاد جهانی شکل داده است. نظریه دستان نامرئی آدام اسمیت، نویسنده این کتاب، اساس و بنیان اندیشه های اقتصادی را شکل می‌دهد و به نقد عملکردهای اقتصادی از طریق تجمیع اندیشه‌های فلاسفه عصر خود می‌پردازد. بهتر است بدانید که این کتاب در لیست 40 کتاب که قبل مرگ باید بخوانید قرار می‌گیرد و خواندن آن به افراد عامه جامعه نیز توصیه می‌شود.

2 . کتاب سرمایه  

بی شک کسی نیست که نام کارل مارکس را نشنیده باشد، او یکی از معروفترین فلاسفه قرن نوزدهم بوده که نظریات کاربردی در علم اقتصاد را ارائه کرده است. در این کتاب مارکس به نقد اقتصاد سیاسی و تحلیل قواعد اقتصادی نظام سرمایه‌داری می‌پردازد. علاوه بر‌آن، نظریات اقتصاددانان را در رابطه با نظام سرمایه‌داری بیان می‌کند.

متاسفانه او توانست فقط یک جلد از این کتاب را تکمیل کند و دو جلد دیگر، پس از مرگش توسط فردریش انگلس با استفاده از دست نوشته‌های مارکس در سال‌های 1885 تا 1894 منتشر گردید و مورد توجه بسیاری از نظریه‌پردازان در علم اقتصاد قرار گرفت.

3 . کتاب چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد  

پیتر شف تحلیلگر اقتصادی و نویسنده این کتاب جهت پرداختن به مفاهیم پیچیده مربوط به رشد اقتصادی و نظام پولی، موارد استفاده از سرمایه، علل تورم و ... از تصاویر کارتونی و طنز استفاده کرده تا مباحث را به سادگی برای مخاطب بیان کند. در این اثر شما به درک عمیقی از رشد اقتصادی و دلایل فروپاشی برخی نظام‌های اقتصادی می‌رسید.

4 .  کتاب کلیات علم اقتصاد

گریگوری منکیو استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد و نویسنده‌ای پرکار است. او مقالات بسیار زیادی در مجلات معتبر علمی و اقتصادی به چاپ رسانده و کتاب‌هایش در اکثر دانشگاههای معتبر دنیا تدریس می‌شود. برخی مباحث موجود در این کتاب شامل اقتصاد کلان و مهم‌ترین سیاست‌های اقتصاد کلان، بازار کار، اقتصاد خرد و اندازه‌گیری درآمد ملی است.

5 . کتاب جامعه مرفه  

از آثار مشهور جان کنت گالبرایت است که اندیشه محوری خود را پیرامون اقتصاد و جامعه‌ شناسی علم اقتصاد بیان می‌کند. یکی از ویژگی‌های جالب این کتاب این است که با گذشت بیش از نیم قرن از چاپ اولین نسخه، همچنان مرجع علمی بسیاری از اقتصاددانان است. در این اثر گالبرایت به روایت غرب صنعتی و وضعیت جامعه آمریکا پس از جنگ جهانی دوم می‌پردازد و از توانگر شدن بخش خصوصی و ناتوان شدن بخش عمومی انتقاد می‌کند.

6 . کتاب توسعه به مثابه آزادی  

آمارتیا سن نویسنده این کتاب از جمله اقتصاددانان برنده جایزه نوبل است که در این کتاب به توسعه بین‌المللی می‌پردازد. همچنین در این کتاب نویسنده استدلال می‌کند که توسعه اقتصادی مستلزم آزادی‌های سیاسی، آزادی برخورداری از فرصت، مقابله با فقر در جامعه و کمک هزینه بیکاری است و به تفصیل هریک از این مباحث را با بیانی ساده برای خواننده شرح می‌دهد.

7 . کتاب نظریه عمومی اشتغال بهره و پول

جان مینارد کینز اقتصاددان انگلیسی بوده که این اثر وی با عنوان ترمینولوژی اقتصاد کلان شناخته شده است. کینز معتقد است که فرضیه بازارهای رقابتی، فرضیه‌ای اشتباه است و در درازمدت، ارائه اشتغال کامل و سرپا نگه داشتن آن، تعادلی خاص از اقتصاد پولی است. جالب است بدانید که نقد و بررسی در مورد این کتاب جنجالی حتی پس از مرگ نویسنده نیز ادامه یافت.

8 . کتاب پدر پولدار، پدر بی پول  

بدون شک پرفروش‌ترین کتاب مدیریت مالی شخصی که توسط رابرت کیوساکی نوشته شده را می‌توان یک کتاب اقتصاد شخصی دانست. وی در این کتاب خواننده را در دنیای خاطرات کودکی‌اش با خود همراه می‌کند و تضادهای موجود میان پدر خودش و پدر یکی از دوستانش را تشریح می‌کند. موضوع اصلی که نویسنده به آن می‌پردازد این است که چطور پولی را که در دستتان است کنترل کنید و چگونه درآمدهای جزئی را از خود دور کنید.

در دنیای اقتصاد، علم اقتصاد و روان‌شناسی مالی و کسب و‌کار کتاب‌های بسیاری وجود دارد که امکان تهیه آنها از سایت‌های معتبر داخلی و خارجی از جمله فروشگاه اینترنتی کتاب گاج مارکت برای علاقمندان وجود دارد. کتاب‌های معروف اقتصادی که در قسمت بالا به آنها اشاره شد، برای تمامی افراد جامعه کاربردی هستند زیرا دانستن مباحث اقتصادی و مالی، یا خرید کتاب عمومی در رابطه با اقتصاد به شما کمک می‌کند تا قدر پولتان را بدانید و با دنیای سرمایه‌گذاری‌ها آشنا شوید. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021****
[نمایش اطلاعات]