اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901234744814952

صندوق تامین خسارت‌های بدنی

صندوق تامین خسارت بدنی چیست؟

کد: 139901234744814952

https://bit.ly/2JXLTIV

، اصفهان , (اخبار رسمی): صندوق تامین خسارت‌های بدنی، یک نهاد عمومی غیر دولتی مستقل است که با هدف تحقق عدالت اجتماعی و حمایت از زیان دیدگان حوادث رانندگی که به دلایلی امکان دریافت خسارت از مقصر حادثه یا شرکت بیمه را ندارند تشکیل شده است.

صندوق تامین خسارت بدنی چیست؟
صندوق تامین خسارت های بدنی

صندوق تامین خسارت بدنی چیست؟

صندوق تامین خسارت های بدنی، یک نهاد عمومی غیر دولتی مستقل است که با هدف تحقق عدالت اجتماعی و حمایت از زیان دیدگان حوادث رانندگی که به دلایلی امکان دریافت خسارت از مقصر حادثه یا شرکت بیمه را ندارند تشکیل شده است. به موجب ماده 21 قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 1395 به منظور حمایت از زیان‌ دیدگان حوادث ناشی از وسایل نقلیه، خسارت‌ های بدنی وارد به اشخاص ثالث که به علت فقدان یا انقضای بیمه‌ نامه، بطلان قرارداد بیمه، شناخته‌ نشدن وسیله نقلیه مسبب حادثه، کسری پوشش بیمه‌ نامه ناشی از افزایش مبلغ ریالی دیه، تعلیق یا لغو پروانه فعالیت شرکت بیمه یا صدور حکم توقف یا ورشکستگی بیمه‌ گر موضوع ماده (22) این قانون، قابل پرداخت نباشد، یا به‌ طور کلی خسارت‌ های بدنی که خارج از تعهدات قانونی بیمه‌ گر مطابق مقررات این قانون است توسط صندوق مستقلی به نام «صندوق تامین خسارت‌ های بدنی» جبران می شود.

ماده 22: در صورت تعلیق یا لغو پروانه فعالیت شرکت بیمه در رشته بیمه شخص ثالث و ناتوانی آن از پرداخت خسارت به زیان‌ دیدگان، به تشخیص بیمه مرکزی یا شورای عالی بیمه، یا صدور حکم توقف یا ورشکستگی آن به‌ وسیله دادگاه صالح، صندوق، خسارات بدنی که به موجب صدور بیمه‌ نامه‌ های موضوع این قانون به عهده بیمه‌ گر است را پرداخته، پس از آن به قائم‌ مقامی زیان‌ دیدگان به بیمه‌ گر مراجعه می کند.

خسارت‌های خارج از تعهد صندوق تامین خسارت‌های بدنی

  1. خسارت وارده به وسیله نقلیه مسبب حادثه
  2. خسارت وارده به محمولات وسیله نقلیه مسبب حادثه
  3. خسارت مستقیم و یا غیرمستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیو اکتیو
  4. خسارت ناشی از محکومیت جزایی و یا پرداخت جرایم

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمه دانا نمایندگی افقری کد 10115

بیمه دانا در بیست و دوم خرداد ماه سال 1353 با مشارکت بیمه Commercial Union انگلیس بصورت شرکت سهامی عام با سرمایه بخش خصوصی تأسیس شد. این شرکت پس از 5 سال فعالیت در قالب بخش خصوصی در تیرماه 1358 براساس مصوبه شورای انقلاب و دولت موقت به همراه 12 شرکت بیمه خصوصی ملی اعلام شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه