اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901254750012358

کنترل تمامی تماس های سازمان از طریق دورکاری

کد: 139901254750012358

https://bit.ly/2xqiowL

، (اخبار رسمی): تماس تلفنی مهم ترین موضوع برای شرکت ها در دورکاری است.شرکت ها با داشتن مرکز تماس تحت ویپ می توانند تمامی تماس های مجموعه خود را در هنگام دورکاری از طریق شبکه به تلفن همراه و یا تلفن منزل کارمندان انتقال داده و به این صورت با پاسخگویی تلفن از موبایل و یا پاسخگویی تلفن از منزل تماس ها را مدیریت کنند.

دور کاری
دورکاری در منزل

تماس تلفنی مهم‌ترین موضوع در دورکاری است. شرکت‌ها با داشتن مرکز تماس تحت ویپ می‌توانند تمامی تماس‌های مجموعه خود را به تلفن همراه و یا تلفن منزل کارمندان انتقال داده و اینگونه تماس‌ها را مدیریت کنند.

ویروس کرونا یکی از خطرناک‌ترین ویروس‌های شناخته شده است که این روزها تاثیر بسیار زیادی روی کسب‌‌وکار سازمانها و شرکتها گذاشته است. مرکز تماس تحت ویپ یکی از ابزارهایی است که در این‌گونه موارد به ما جهت دورکاری کمک میکند. هنگامی که صحبت از ویروس کرونا می‌شود؛ بسیاری از افراد این‌گونه فکر می‌کنند که ویروس کرونا قرار است تمامی کسبوکارها را از بین ببرد و آن‌ها را نابود کند. اما باید در نظر داشت که در همین روزهای سخت، بعضی از کسبوکارها فروش چند برابری محصولات و خدمات‌شان را تجربه کرده‌اند. کسبوکارهایی که در روزهای اخیر توانسته‌اند فروش عادی خود را تجربه کنند، از سامانههای مناسب دورکاری استفاده کرده‌اند.

کرونا فرصتی برای امتحان دورکاری در کسب‌وکار:

تماسها برای ارائه خدمات و فروش شرکتها بسیار حائز اهمیت هستند. تماس تلفنی اولین و مهمترین موضوع برای شرکتها و سازمانها برای دورکاری است. شرکتها با داشتن مرکز تماس تحت ویپ میتوانند تمامی تماسهای مجموعه خود را هنگام دورکاری از طریق شبکه به تلفن همراه و یا تلفن منزل کارمندان خود انتقال داده و به این صورت با پاسخگویی تلفن از موبایل و یا پاسخگویی تلفن از منزل  تماسها را سازماندهی و مدیریت کنند.

در واقع دور کاری یعنی به کارگیری کامپیوتر، فناوری اطلاعات و اینترنت برای انجام امور در هر زمان و هر مکان. دورکاری نوعی مدیریت جدید درکسبوکار محسوب شده و در این طرح ارتباطی جدید بین کار و کارمند با مدیر مجموعه برقرار میشود. بهطوری‌که کارمند به جای اینکه برای انجام کار در اداره حاضر شود؛ کاری که برایش تعریف شده را در خانه انجام میدهد و مدیر به جای اینکه کارمند را در اداره نظارت کند، این کنترل از طریق فرایندهای الکترونیکی از داخل خانه انجام می‌دهد.

شرکت تیباسامانه با ارائه کامل‌ترین مرکز تماس تحت ویپ با نام مرکز تماس سامان، امکان مدیریت تماسها را در زمان دورکاری برای سازمانها و شرکتها فراهم آورده است. با استفاده از این مرکز تماس میتوان انتقال تماس را از طریق شبکه انجام داد. مدیر مجموعه میتواند به صورت آنلاین تمامی تماسها را شنود و یا تمامی خطوط داخلی شرکت را مانیتور نماید. همچنین می‌توان تمامی گزارشات تماسها را با توجه به نیاز، بررسی کرد. با این سیستم تمامی مکالمات ضبط می‌شود و میتوان در صورت لزوم، آنها را مانیتور و پخش کرد. همچنین امکان فعال کردن ماژول صندوق صوتی وجود دارد تا اگر به هر دلیلی کارمند به داخلی خود پاسخ نداد؛ مشتری بتواند برای وی پیغام بگذارد. در نهایت، سیستم پیغام را به همراه شماره تماس مشتری برای کارمند ایمیل میکند.برای اطلاعات بیشتر کلیک نمایید...

در حال حاضر، شرکت تیباسامانه از طریق دورکاری، به مشتریان خود خدمات ارائه میکند. کارمندان با استفاده از اینترنت و کامپیوترهای شخصی خود به شبکه شرکت متصل شده و از منزل به کار خود ادامه میدهند. تمامی تماسهای شرکت به موبایل کارمندان انتقال داده شده و مدیر مجموعه به صورت آنلاین تماسها و داخلیها و کارکرد کارمندان را مانیتور و مدیریت مینماید.

در صورت تمایل برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید به سایت www.tibasamaneh.com مراجعه نمایید و یا با شماره تلفنهای 86029385 – 86029386 تماس حاصل فرمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تیباسامانه

شرکت تیباسامانه با هدف طراحی ، تولید و توسعه سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید. این شرکت حاصل چندین سال تحقیق ، تجربه و فعالیتهای مداوم در زمینه نرم افزارهای تلفن گویا و سیستمهای خاص منظوره و ارتباطی می باشد . فعالیت های شرکت در زمینه سیستمهای تلفن گویا و مرکز تماس ، نرم افزارهای سفارشی ، سیستمهای ارسال و دریافت پیامک و نرم افزارهای مرتبط با مراکز تلفن و سانترال می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]