اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901254750712920

یارانه گردشگری چگونه می‌تواند در افزایش جذب توریست ثمربخش باشد؟

کد: 139901254750712920

https://bit.ly/34y4dC0

، (اخبار رسمی): یارانه گردشگری و اجرای طرح هدفمندی آن این روزها به یکی از موضوعات مورد بحث در بین صاحب نظران گردشگری تبدیل شده است. صنعت گردشگری بر اساس حمل و نقل مسافر، هزینه‌های اقامتی، گشت شهری و … تعریف می‌شود که به صورت یک زنجیره با هم در ارتباط هستند.

یارانه گردشگری چیست؟
یارانه گردشگری چگونه می‌تواند در افزایش جذب توریست ثمربخش باشد؟

بیشترین تاثیر هدفمندی یارانه ها بدون در نظر گرفتن سهم گردشگری، در حوزه حمل و نقل  خواهد بود و با هرگونه تغییر قیمت در هر بخش سایر بخش ها از جمله خدمات ارائه شده بر هتل داری هم تغییر می کند.

بسته سفر

از آنجایی که بسته‌های سفر، اعتبار آن از بودجه‌ی حمایت و پشتیبانی از صنعت گردشگری تامین می‌شود و مستقیم به مردم داده نمیشود و به بسته‌های سفری اختصاص می‌یابد که آژانس‌های مسافرتی تهیه می‌کنند و مردم می‌توانند این تورهای یارانه‌دار را از آژانس‌ها بخرند .

تفاوت یارانه گردشگری با ارازان بودن سفر

یارانه گردشگری با ارزان سازی سفر کاملا متفاوت است در اصل ارزان شدن سفر معمولا کاهش کیفیت سفر را هم در پی دارد اما طرح یارانه گردشگری با شرکت هایی که بخواهند کیفیت خدمات خود را پایین بیاورند بسته نمی شود و نکته دیگری هم که وجود دارد این است که در این طرح سفر ارزان نمی شود بلکه بخشی از هزینه سفر توسط دولت با هدف آشنا سازی به قصد انبوه سازی مسافر در این مسیرها پرداخت می شود.

یارانه گردشگری به چه مناطقی تعلق می‌گیرد؟

یارانه گردشگری برای معرفی جاذبه های کمتر شناخته شده است که در چارچوب حمایت از مقاصد جدید و توزیع مکانی سفر به مقصد استان‌هایی که پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی هستند و به دلیل عدم تبلیغات و گرانی مسیر کمتر با اقبال گردشگر رو به رو می شوند و همچنین که دارای قابلیت‌های ناشناخته‌ای هستند تعلق میگیرد که به تازگی برای هفت استان کشور شامل استان های سیستان وبلوچستان، هرمزگان، کرمانشاه، کردستان، ایلام و کرمان .. از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حال انجام است.

اهداف یارانه گردشگری

 در واقع یکی از اهداف طرح هدفمندی یارانه گردشگری ارائه تخفیف ها در مراکز اقامتی و خودکفا شدن صنایع و راهی برای تشویق مردم به سفر به استان های کمتر شناخته شده است. یک مثال برای این طرح میتواند این باشد که :

اگر گردشگری بخواهد سفر به یکی ازاستان هایی که در بالا قید شده است را برود ، برای هر نفر ۵۰۰ هزار تومان تقریبی هزینه دارد، که با یارانه گردشگری که به این استان ها تعلق گرفته است، بخشی از این پول از طرف دولت به تورها پرداخت می شود و با اینکار علاوه بر صرفه جویی بر هزینه باعث تشویق گردشگران برای رفتن به مسیر سفر به این استان ها شود و یک آبتم جذاب برای سفر گردشگران به این استان ها باشد.

تعداد شرکت های طرف قرارداد با سازمان میراث فرهنگی برای اجرای طرح یارانه گردشگری محدود است و فقط طرف قرارداد این طرح ها بین شرکت های بزرگ توریستی بسته شده است. دولت می‌تواند با اختصاص هدفمند یارانه‌ها به سیستم گردشگری، به بخش حمل و نقل عمومی، هتلداری و مراکز خدمت‌رسانی کمک کند و بسته سفر ارزان‌تر و مناسب‌تری را در اختیار گردشگران قرار دهد. این تغییر از یک‌سو بر سبک سفر گردشگران تاثیر می‌گذارد و از سوی دیگر در مسیر توزیع سرمایه در جامعه میزبان و بازتولید پول اثر فزاینده‌ای دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]