اطلاعات تماس
  • 021660*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901284762314719

اولین دوره جشنواره ترجمه متون ادبی ترجمیک برگزار می‌شود

کد: 139901284762314719

https://bit.ly/2VwjqPS

، تهران , (اخبار رسمی): اولین دوره مسابقه ترجمه ادبی ترجمیک، در دو بخش ترجمه شعر و ترجمه نثر ادبی برگزار شده و به نفرات برتر آن جایزه 20 میلیون ریالی تعلق می‌گیرد.

اولین دوره جشنواره ترجمه متون ادبی ترجمیک برگزار می‌شود
مسابقه ترجمه متون ادبی ترجمیک

تصور کنید اگر مترجمان برجسته اوایل و میانه سده حاضر نبودند، ایرانیان ممکن بود به هیچ وجه با آثار ارزشمندی چون بینوایان، پیرمرد و دریا، جنگ و صلح، اتلو، شاه لیر، عشق سال‌های وبا، دور دنیا در هشتاد روز، شازده کوچولو و حتی جوناتان مرغ دریایی آشنا نشوند و چیزی از اشعار پابلو نرودا، نزار قبانی، آنا آخماتووا و جبران خلیل جبران ندانند.

از دیگر سو، اگر ترجمه فیتز جرالد از رباعیات خیام نبود، میلیون‌ها انگلیسی زبان از مفاهیم والای رباعیات خیام محروم می‌ماندند. همه این‌ها قدرت و اثربخشی جریان ترجمه ادبی را نشان می‌دهد. ترجمه، فرهنگ و معرفت را همچون خون در رگ‌های جوامع بشری به جریان در می‌آورد، و مترجمان قلب تپنده این شبکه عظیم فرهنگی هستند.

مسابقه ترجمه ادبی ترجمیک برای غنا بخشیدن به تجربه مترجمی مترجمان و کلیه علاقه‌مندان، انتخاب مترجمان برتر ادبی جهت پروژه‌های فاخر ترجمه در ترجمیک و تقویت جریان تبادلات فرهنگی بین ایران و جهان، مسابقه ترجمه ادبی ترجمیک برگزار می‌شود.

از 31  فروردین ۹۹ و در آستانه روز بزرگداشت سعدی شیرازی به مدت 1 هفته، مترجمان زبده و شیفتگان ادبیات فارسی و فرهنگ ایرانی، تلاش می‌کنند تا با کمک ذهن پویا و خلاق خود بهترین برگردان انگلیسی را از قطعات ادبی برگزیده ارائه دهند.

به اتکای تجربیات سالیان دراز هیئت داوران مسابقه، موسسه فرهنگی ترجمیک و فصلنامه مترجم، این جایزه در سال جاری برگزار می‌شود. این جایزه در دو بخش ترجمه شعر و ترجمه نثر ادبی برگزار شده و به نفرات برتر آن جایزه 20 میلیون ریالی تعلق می‌گیرد. از برگزیدگان در جشن مترجمان ترجمیک تقدیر خواهد شد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات مسابقه و ارسال آثار به صفحه مسابقه ترجمه ادبی ترجمیک می‌توانند به نشانی tarjomic.com/adabi99 مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ترجمیک

ترجمیک، جامع‌ترین پلتفرم ارائه خدمات ترجمه و سایر خدمات زبانی در ایران است. ترجمیک مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه شریف می‌باشد. مترجمان ایرانی و خارجی ما در زمینه فعالیت خود بسیار ماهر و با تجربه هستند. ما در ترجمیک، خدمات ترجمه تخصصی متون، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب، ترجمه همزمان و ترجمه رسمی مدارک ارائه می‌کنیم. ترجمیک آماده است تا با افراد، موسسات، سازمان‌ها، ادارات، انتشارات و شرکت‌های تجاری و بازرگانی همکاری کند. شما می‌توانید با خیالی آسوده پروژه‌های خود را به ما بسپارید.

اطلاعات تماس
  • 021660*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | مسابقه و فراخوان