کد: 139901294762715062

چگونه به صورت مستقیم از کارخانه فرش بخریم؟

خرید مستقیم گلیم فرش از کارخانه

کد: 139901294762715062

https://bit.ly/2yn2Xpp

، آران و بیدگل , (اخبار رسمی): خرید مستقیم گلیم فرش از کارخانه شاید به ذهن بسیاری از خریداران گلیم فرش ماشینی باشد زیرا که گلیم فرش ماشینی محصولی است که کمتر می‌توان آن را به صورت کامل در مغازه‌ها یافت کرد. بسیاری از مغازه‌ها از گلیم فرش‌ها تنها گلیم فرش‌های ابعادی را به فروش می‌رسانند.

خرید مستقیم گلیم فرش از کارخانه
گلیم فرش ماشینی

گلیم فرش یکی از انواع کف پوش های بدون پرز است که بیشتر برای مکان هایی مانند آشپزخانه ها و راهروها استفاده می شود.از انجا که این محصول هیچ گونه خابی ندارد درمیان محصولات فرش ماشینی کمترین قیمت را دارد

گلیم فرش ماشینی 

گلیم فرش یکی از انواع کف پوش های بدون پرز است که بیشتر برای مکان هایی مانند آشپزخانه ها و راهروها استفاده می شود. از انجا که این محصول هیچ گونه خابی ندارد و کاملا بدون پرز است در میان محصولات فرش ماشینی کمترین قیمت را دارد زیرا مقدار مواد اولیه و متریالی که استفاده می کند بسیارکم است و علاوه بر این نوع متریال آن نیز کیفیت بالای متریال فرش های باکیفیت 700 شانه و 1000 شانه را ندارند.
گلیم فرش ها از ابتدا محصولاتی بودند که در بافت های دستبافت توسط ایلات و عشایر کشور بافته می شدند اما رفته رفته این محصول در همان طرح هایی که ایلات و عشایز می زدند به بافت فرش های ماشینی نیز وارد شد و امروزه برای خود شاخه ای خاص در محصولات شرکت های تولیدی فرش ماشینی دارد. بیشترین مصرف گلیم فرش های ماشینی برای صادرات به کشورهای همسایه است .

مصارف گلیم فرش 

امروزه در خانه های ایرانی ها مخصوصا در بسیاری از شهرها و روستاها استفاده از گلیم فرش های ماشینی مرسوم شده است. خانم های خوش سلیقه از طرح های مختلف گلیم فرش برای اشپزخانه ها و راهروها استفاده می کنند . حتی در برخی از خانه ها مشاهده می شود که از گلیم فرش ها به عنوان پادری های ساده و شیک استفاده شده است.

شاید بیشترین جایی که در خانه های ایرانی ها گلیم فرش ها را دیده باشید در راه پله ها باشد . گلیم فرش های ماشینی برای هر مصرفی می توانند به صورت های مختلفی تولید و بافت شوند . در واقع سایزها و نوع گلیم فرش هایی که برای استفاده در هر مکان تولید می شود با توجه به نیاز مردم متفاوت است.

انواع رنگ گلیم فرش‌ها 

منظور از رنگ های گلیم فرش های ماشینی همان رنگ های زمینه ی گلیم فرش های ماشینی است . قبل تر ها گلیم فرش های ماشینی تنها در رنگ بادامی یا همان نسکافه ای تولید می شدند . اما رفته رفته رنگ های خاص گلیم فرش ها نیز به طرف رنگ های زمینه ی گلیم فرش ها در بافت های دستبافت کشیده شد طوری که گلیم فرش هایی با رنگ زمینه ی آبی و یا حتی سرمه ای و مشکی رفته رفته جای خود را در بازار گلیم فرش های ماشینی باز کردند.  

حتی گاهی برای زیباتر شدن رنگ گلیم فرش های ماشینی و بیشتر نشان دادن رخ و زیبایی گلیم فرش ها تعداد رنگی که در گلیم فرش ها نیز استفاده می شد تغییر پیدا کرد طوری که در ابتدا گلیم فرش ها بیشتر با 5 رنگ اصلی تولید می شدند اما رفته رفته تعداد رنگ گلیم فرش ها به 6 رنگ رسید . بیشتر گلیم فرش هایی که 6 رنگ در بافت آن ها استفاده شده است گلیم فرش های زمینه مشکی یا سرمه ای هستند. حتی امروزه شاهد تولید گلیم فرش های هشت رنگ نیز می باشیم . هر چه تعداد رنگ استفاده شده در گلیم فرش ها افزایش پیدا کند زیبایی و خاص بودن گلیم فرش ها نیز بیشتر می شود.

سایز انواع گلیم فرش تولیدی

یکی دیگر از سوالاتی که در ذهن خریداران برای خرید گلیم فرش های ماشینی به وجود می آید این است که چه سایزی از گلیم فرش ها را برای مکان های مورد استفاده خود خریداری کنند . در این صورت باید کاملا از سایز انواع گلیم فرش تولیدی شرکت های فرش ماشینی آگاهی داشته باشند.  گلیم فرش ها در سایز های متفاوتی تولید می شوند که در ادامه بررسی شده اند.

گلیم فرش‌های ابعادی

گلیم فرش های ابعادی به گلیم فرش هایی گفته می شود که در سایز های مشخص و خاص تولید می شوند.مهم ترین سایزی که برای گلیم فرش های ابعادی وجود دارد سایز 1.5*2.25 است که در اصطلاح به آن گلیم فرش 4 متری گفته می شود این گلیم فرش امروزه پر فروش ترین سایز گلیم فرش در کشور ایران است. اما گلیم فرش ها سایز های دیگری نیز دارند که از جمله ی آن ها می توان به گلیم فرش های 6  متری و 9 متری و 12 متری اشاره کرد.

لازم به ذکر است که گلیم فرش های 12 متری کمتر در ایران استفاده دارد زیرا که بیشتر از گلیم فرش ها برای پهن کردن در قسمتی از فضا استفاده می شود و هیچ گاه یک فضایی مانند آشپزخانه را کامل با گلیم فرش ها پوشش نمی دهند . گلیم فرش های ماشینی در سایز های دیگری مانند 3*5 و یا 3*6 نیز تولید می شوند. گلیم فرش های ابعادی سایز بزرگ بیشتر برای مصارف صادراتی مخصوصا برای صادرات به کشور عراق کاربرد دارند.

گلیم فرش‌های رولی 

از جمله پر فروش ترین گلیم فرش ها که می توان گفت بیشتر هم مورد نیاز مردم در خانه ها مخصوصا برای استفاده در راهرو ها و راه پله ها است گلیم فرش های ماشینی رولی است .به گلیم فرش های رولی گلیم فرش های کناره و یا گلیم فرش های برشی نیز گفته می شود. گلیم فرش های رولی و یا برشی در عرض های مختلفی تولید می شوند مثلا یکی از عرض های پر فروش گلیم فرش های رولی عرض 1 متر است اما عرض گلیم فرش ها به طور معمول از 50 سانتی متر شروع می شود طوری که عرض تولیدی بعدی گلیم فرش های رولی برابر با 60 سانتی متر است در واقع هر عرض گلیم فرش 10 سانتی متر از عرض قبلی بیشتر است . گلیم فرش های رولی بیشتر در عرض هایی مانند 120 و 100 سانتی متر فروش دارند .اما گلیم فرش های رولی تا عرض 4 متر نیز تولید می شوند .طول هر عرض نیز چیزی حدود 25 و یا 30 متر است.

گلیم فرش‌های پادری و روپله 

یکی دیگر از سایزهایی که برای گلیم فرش های ماشینی وجود دارد گلیم فرش های پادری و روپله ای است که معمولا برای مصارف خاص روپله ای و جلوی درب های منزل استفاده می شود. سایز های گلیم فرش های پادری به صورت 80*50 است و شکل تولیدی آن به صورت مستطیل شکل است . اما گلیم فرش های روپله ای به صورت 30*60, 30*70 , 30*80 , 30*90 هستند.

گلیم فرش‌های گرد و بیضی

از انواع دیگر گلیم فرش ها , گلیم فرش های بیضی و گرد هستند که در قطرهای مختلفی همچون یک متر و 80 سانتی متر و حتی قطرهای 2 و 3 متری نیز تولید می شوند اما پر فروش ترین گلیم فرش های بیضی در قطر 80 سانتی متر بوده و پر فروش ترین گلیم فرش های گرد در قطر یک متر هستند.

خرید گلیم فرش 

گلیم فرش های ابعادی در سایز های 4 متری یا پادری در همه ی فروشگاه ها دیده می شود اما در فروشگاه ها و مغازه ها چنان به گلیم فرش های رولی توجه نمی شود و از آنجا که این گونه از گلیم فرش ها بسیار پر فروش هستند بسیاری برای خرید گلیم فرش ها به فکر خرید مستقیم گلیم فرش از کارخانه می افتند .

شاید دلیلی که مغازه دارها از فروش گلیم فرش های رولی امتناع می کنند این باشد که اولا این گونه گلیم فرش ها پرت دارند و علاوه بر این بعد از این که این گونه گلیم فرش ها برش داده شدند لازم است که توسط دستگاه های زیگزاگ دور دوزی شوند که  ممکن است مغازه داران چنین دستگاهی نداشته باشند.

علاقه مندان برای خرید مستقیم گلیم فرش‌های کناره از کارخانه می‌توانند به شرکت فرش سلیمان صباحی کاشان مراجعه کنند که مهم ترین تولید این شرکت همان گلیم فرش‌های  کناره و ابعادی در سایزهای مختلف است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فرش سلیمان صباحی

تولید و فروش انواع فرش سجاده ای برای مساجد تولید و فروش انواع گلیم فرش ماشینی تولید و فروش انواع فرش ماشینی

منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل