اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901304767712920

صنعت گردشگری صنعت پر درآمد برای کشورهای یا جاذبه‌های گردشگری است

چگونگی جذب توریست خارجی و راهکارهای پیشنهادی

کد: 139901304767712920

https://bit.ly/3cxh61I

، (اخبار رسمی): جذب توریست خارجی یکی از گزینه‌های مهم و مورد بحث در جامعه گردشگری است.در حالی که سازمان میراث فرهنگی بودجه لازم برای تبلیغات در صنعت گردشگری ایران را در اختیار ندارد، بخش خصوصی این وظیفه را بر عهده دارد.

چگونگی جذب توریست خارجی و راهکارهای پیشنهادی
چگونگی جذب توریست خارجی و راهکارهای پیشنهادی

بازاریابی و تبلیغات در رسانه‌های خبری نوشتاری و دیداری کشورهای هدف بسیار اهمیت دارد. معرفی ایران به عنوان کشوری امن و ارزان با مردمانی مهربان و مهمان‌پذیر از اهداف کمپین‌های تبلیغاتی باید باشد

جذب توریست خارجی یکی از گزینه های مهم و مورد بحث در جامعه گردشگری می باشد.در حالی که سازمان میراث فرهنگی بودجه لازم برای تبلیغات در صنعت گردشگری ایران را در اختیار ندارد، بخش خصوصی این وظیفه را بر عهده دارد تا بتواند با تهیه بروشور، تصویر، اقلام تبلیغاتی و حتی خرید دقایقی از تلویزیون‌های خارجی برای تبلیغ به معرفی جاذبه‌های ایران بپردازد.

اما در این میان راهکارهایی  هم وجود دارد که بتواند به موثر بودن این تبلیغات با هزینه اندک کمک کرده و صنعت گردشگری ایران را علی‌رغم تحریم‌ها، سرپا نگه دارد.

راهکارهای پیشنهادی جذب توریست خارجی

تبلیغات و بازاریابی در کشور

بازاریابی و تبلیغات در رسانه‌های خبری نوشتاری و دیداری کشورهای هدف بسیار اهمیت دارد. معرفی ایران به عنوان کشوری امن و ارزان با مردمانی مهربان و مهمان‌پذیر از اهداف کمپین‌های تبلیغاتی باید باشد. تبلیغات در تلویزیون، فرودگاه‌ها و اتوبوس‌های درون شهری و متروها و روزنامه‌های محلی کشورهای هدف باید در دستور کار قرار گیرد.

تولید محتوا در مورد جاذبه‌های ایران

تولید محتوای فرهنگی و تاریخی و طبیعی و ماجراجویی ایران به ویژه در مورد آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو به زبانهای کشورهای هدف، استراتژی مهم دیگر در این زمینه است. ایجاد یک پورتال چند زبانه گردشگری ملی و حداقل به 20 زبان بین‌المللی و به ویژه به زبان گردشگران کشورهای هدف بسیار اهمیت دارد که بتواند شهرها و جاذبه‌ها و سوغاتی‌ها و خوراکی‌های ایران را به زبان خود آنها معرفی کند.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی های بخصوص در شبکه‌های اجتماعی  و اپلیکیشن هاایی که در کشورهای هدف کاربران بیشتری دارند، استراتژی مهم دیگری است که باید روی آن تمرکز جدی داشته باشیم.گردشگران نسل هزاره سوم بدون اینترنت و مطالعه و بررسی اطلاعات به سفر نمی روند و  به شدت به تلفن همراه و هوشمند خود وابسته هستند. با استفاده از تلفن خود و اینترنت، اطلاعات زیادی را دریافت و حتی تولید و منتشر می کنند.

تعامل با رسانه‌های خارجی

در بسیاری از کشورها همیشه لازم نیست پولی بین درخواست‌کننده و گیرنده خدمات گردشگری رد و بدل شود. گاهی برخی شرکت‌های گردشگری در ازای ارسال مسافر، گردشگر از سمت مقابل قبول می‌کنند، یا در ازای نشان دادن دو دقیقه از جاذبه‌های کشورشان در تلویزیون از این موقعیت استفاده میکند که متاسفانه در ایران از این امکانات استفاده نمی‌کنند و حتی اگر از مسئولین درخواست شود، یا پاسخ نمی‌دهند یا خیلی دیر پاسخ می‌دهند. در این باره بخش خصوصی می‌تواند خود با رسانه‌های تخصصی خارجی در زمینه گردشگری در ارتباط قرار گرفته و در ازای کار کردن روی مطالب آن‌ها در ایران، مطالبی از ایران را نیز در رسانه‌های آن‌ها منتشر کند.

حضور جدی شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری ایرانی در نمایشگاه‌های گردشگری

 برنامه‌ریزی حضور در این رویدادها جهت معرفی تورهای ایرانگردی و ثبت نام گردشگران خارجی و ارایه تخفیف‌ها و امتیازهای خاص برای جذب آنها اهمیت فراوانی دارد. ایجاد دفاتر نمایندگی شرکتهای هواپیمایی ایرانی و خدمات گردشگری در این کشورهای هدف و فعالیت گسترده آنها در جلب و جذب مخاطبان بسیار تاثیر گذار است.

لغو ویزا یا تسهیل دریافت ویزا برای گردشگران کشورهای هدف

در جهت سهولت ورود و کاهش هزینه‌ها بسیار کارساز است. استفاده از ظرفیت فرودگاهی ترانزیتی مانند فرودگاه امام برای مسافران شرق دور به اروپا و بالعکس برای جذب این نوع از گردشگران برای اقامت و بازدید از ایران اهمیت زیادی دارد.

ایجاد مسیرهای رفت و آمد راحت برای مخصوصا کشورهای همسایه

ایجاد مسیرهای دریایی و ریلی برای مناطق شمالی و جنوبی ایران برای جذب گردشگران کشورهای هدف به ویژه کشورهای همسایه  اهمیت زیادی دارد. استفاده از این نوع روشهای جابجایی مسافر به همراه ایجاد تجربه منحصر به فرد می تواند کاهش هزینه های حمل و نقل را نیز ایجاد کند.

آموزش تورلیدرهای ایرانی به زبان کشورهای هدف و تسلط آنها به جزییات علایق و شناخت مخاطبان

 این نوع از گردشگران به زبان خود بسیار اهمیت می‌دهند و معمولا راحت‌تر هستند که به جای انگلیسی به زبان مادری صحبت کنند. به همین دلیل داشتن افراد مسلط به زبان آنها برای ایجاد یک تجربه لذت بخش و منحصر به فرد باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

تعیین مسیر و مقاصد گردشگری متناسب با علایق گردشگران کشورهای هدف

بسیاری از گردشگران خارجی از طبیعت چهارفصل و امکانات گردشگری ماجراجویی و ساحلی و جزایر و دریاها و کویر و جنگل‌های ایران که اتفاقا ثبت جهانی هم شده اند اطلاع ندارند. برای آنها جالب است که علاوه بر قدمت تاریخی و موضوعات فرهنگی و ادبی ایران با این نوع از جاذبه ها نیز آشنا شوند.

ارایه اینترنت پرسرعت و رایگان در نقاط گردشگر پذیر ایران

 نسل هزاره سوم و گردشگران امروزی به ویژه از کشورهای هدف به شدت به استفاده از اینترنت عادت دارند. از این فرصت می توان استفاده کرد و اطلاع رسانی نقشه های گردشگری، مسیرها، جاذبه ها، خوراکیها و سوغاتیهای ایران را به شکل دیجیتالی یا اپلیکیشن در اختیار آنها قرار داد.

بیمه مسافرتی و مدیریت ریسک سفر

حفاظت از منافع قانونی و ایمنی گردشگران و معرفی ایران به عنوان کشوری امن با خدمات پزشکی و سلامت ارزان و با کیفیت نیز از این جمله  اطلاع رسانی و آشنایی مخاطبان خارجی است. این موضوع می تواند علاوه بر گردشگری تاریخی و طبیعی به گردشگری سلامت نیز کمک کند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتردر مورد چگونگی جذب توریست خارجی می‌توانند به سایت های هتل مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]