اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139901314769112206

نکاتی که هنگام خرید فرش سجاده‌ای مسجد باید به آن توجه کنید

فروش سجاده فرش و نکات مهم خرید

کد: 139901314769112206

https://bit.ly/3bjPbT2

، کاشان , (اخبار رسمی): فروش سجاده فرش کاشان در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان به اوج خود می‌رسد.زیرا یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که برای اماده سازی مساجد برای ماه رمضان انجام می‎‌شود تمیز کردن مساجد و حسینیه‌ها است. سجاده فرش‌های مسجدی در کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند. برای خرید سجاده فرش به چه نکاتی توجه کنیم؟

فروش سجاده فرش و نکات مهم خرید
سجاده فرش مناجات تولید کننده انواع فرش سجاده ای برای مساجد . مصلی . حسینیه . نمازخانه

سجاده فرش 

سجاده فرش های مسجدی به فرش ها و زیر انداز هایی گفته می شود که مخصوص مساجد و حسینیه ها بافته می شوند سجاده فرش ها محصولی از تولیدات دستگاه های پیشرفته فرش های ماشینی هستند و هر چه کیفیت دستگاه های بافت فرش ماشینی بهتر باشد کیفیت سجاده فرش نیز بهتر خواهد بود

سجاده فرش ها بیشتر از ان که با طرح و رنگ خود شناخته شوند با کیفیت و مشخصات بافتی شناخته می شوند اما همیشه قبل از خرید سجاده فرش باید مشخص کنیم که کدام یک از طرح های فرش های سجاده ای را نیاز داریم و یا اینکه به مسجد و کاشیکاری های ان نگاه کرده
و نظر هیات امنای مسجد را بررسی کرده و رنگ خاصی را برای سجاده های مسجدی انتخاب کنیم باید بدانیم که طرح و رنگ سجاده فرش ها تاثیر زیادی در قیمت فرش های مسجدی ندارند.

طرح سجاده فرش‌ها

طرح های فرش های سجاده ای مسجدی لزوما به دو دسته بزرگ تقسیم بندی می شوند. در واقع سجاده هایی که برای مساجد و حسینیه ها خریداری می کنیم اگر تنها برای مسجد طراحی شده باشند. دو دسته دارند که شامل موارد زیر است :

۱) سجاده فرش محرابی : سجاده فرش های محرابی به سجاده هایی گفته می شود که طرح اصلی آن ها به صورت محراب است. طرح محراب ها از محراب مسجد جایی که برای اقامه ی نماز پیش نماز در آن قرار می گیرد گرفته شده است. سجاده های محرابی قبل از ان که روی فرش های ماشینی قرار گیرند روی پوست حیوانات نقش کشیده شدند.

۲) سجاده فرش تشریفاتی : ایده سجاده های تشریفاتی از کناره فرش ها گرفته شده است. اما کناره ها دو نوار حاشیه دارند حال انکه فرش های تشریفاتی تنها یک نوار حاشیه برای قرار دادن مهر دارند.

رنگ زمینه فرش سجاده‌ای

انتخاب رنگ زمینه ی فرش سجاده ای کاملا سلیقه ای است و بستگی به مسجد و کاشی کاری های مسجدی و نظر هیات امنای مسجد دارد .
امروزه رنگ زمینه ی پر فروش و پر توجه در میان خریداران فرش های سجاده ای بیشتر آبی فیروزه ای است اما سجاده فرش های مسجدی با رنگ های دیگری همچون روناسی , سبز , گردویی , زرشکی نیز فروش دارند.

امروزه سجاده فرش هایی با رنگ های زمینه موشی , فیلی , کرم , سرمه ای , ابی کاربنی و نسکافه ای نیز بافته می شوند . لازم به ذکر است که رنگ زمینه ی فرش های سجاده ای هیچ تاثیری در قیمت فرش های مسجد ندارند.

نکات خرید فرش سجاده‌ای

برای خرید فرش های سجاده ای نکاتی وجود دارد که رعایت آن ها باعث راحتی خیال خرید کننده می شود قبل از خرید فرش های مسجدی حتما این موارد را در نظر بگیرید تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید :

۱) جنس الیاف فرش سجاده ای : جنس نخ تاثیر بسیار زیادی در کیفیت فرش های سجاده ای مسجدی دارند , همواره سعی کنید فرش های سجاده ای خریداری کنید که دوام و ماندگاری زیادی دارند و در برابر شست و شو مقاومت داشته و تغییر شکل نمی دهند. بهترین نوع جنس برای الیاف فرش سجاده ای , الیاف صد در صد اکرولیک هستند که فرش های سجاده ای تولید شده از این الیاف نیز کاملا شفاف هستند اما نکته ای درمورد فرش های بافته شده با الیاف اکرولیک وجود دارد و آن پرز ده بودن فرش ها است. راه حل مقابله با پرزدهی فرش های اکرولیک نیز , هیت ست بودن الیاف است. تا حد امکان سعی کنید که فرش های پلی استر و پلی استر ورژن خریداری نکنید .

۱) شانه و تراکم سجاده فرش 

شانه و تراکم سجاده فرش های ماشینی یکی دیگر از عواملی هستند که در کیفیت فرش های سجاده ای اثر دارند درست است که هر چه شانه و تراکم فرش های ماشینی بالاتر باشد کیفیت فرش ها نیز بهتر می شود اما به شما پیشنهاد می کنیم که فرش هایی را خریداری کنید که شانه ی ان ها ۵۰۰ و یا ۷۰۰ باشد. دقت کنید که هر چه شانه فرش های ماشینی بالاتر برود ارتفاع خاب فرش های سجاده ای کمتر می شود به همین دلیل حالت خسته کنندگی زودتری را به شخصی که روی آن نشسته است القا می کند.

بهترین شانه برای فرش های سجاده ای همان ۷۰۰ و ۵۰۰ شانه است . اما برای خرید سجاده فرش هایی با این شانه ها , حتما تراکم های واقعی از سجاده های ماشینی را خریداری کنید.

۲) پود فرش ماشینی 

یکی از مهم ترین عواملی که تعیین کننده عمر و دوام و ماندگاری بیشتر فرش های ماشینی است , پود فرش های ماشینی است . جنس پود فرش ماشینی تقریبا در جلوه و زیبایی آن هیچ اثری ندارد اما پشت فرش های ماشینی و تا شوندگی آن بیشتر توسط پود فرش های ماشینی مشخص می شود.
هر چه جنس پود فرش های ماشینی به پنبه نزدیک تر باشد و جوت کمتری در آن به کار رفته باشد عمر و دوام و ماندگاری فرش بیشتر می شود.
علاوه بر این بعد از چندین شست و شو کمتر از هم گسیختگی نشان می دهد.

فروش سجاده فرش

امروزه برای فروش سجاده فرش های ماشینی راه های متفاوتی وجود دارد مثلا می توانیم به صورت حضوری به خرید انواع فرش های سجاده ای بپردازیم و یا اینکه به خرید اینترنتی انواع فرش سجاده ای بپردازیم امروزه بسیاری از شرکت های تولید کننده فرش مسجد , فروش اینترنتی سجاده فرش نیز انجام می دهند.

اما فروش سجاده فرش ها به شیوه اینترنتی به این صورت است که از طریق سایت ها , می توان طرح ها را انتخاب کرده و بعد از آن با تماس با شرکت های تولیدی فرش سجاده ای سفارش خود را تایید می کنیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت سجاده فرش مناجات

شرکت فرش و سجاده مناجات تولیدکننده نگاره های متنوع سجاده فرش، تابلو فرش، کناره و… فعالیت تولیدی خود را از مهرماه سال ۱۳۸۷ با استعانت از خداوند منان آغاز نموده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل