اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902014771015066

تولید سجاده فرش در شرکت سجاده باف چگونه است؟

کد: 139902014771015066

https://bit.ly/3bzZ8Ml

، کاشان , (اخبار رسمی): سجاده فرش‌ها طبق فرایندهایی که توسط دستگاه‌های پیشرفته صورت می‌گیرد آماده و تولید می‌شوند و به صورت فرش سجاده 700 شانه و یا فرش مسجدی 500 شانه و 440 شانه بافته می‌شوند.

تولید سجاده فرش در شرکت سجاده باف چگونه است؟
تولید سجاده فرش در شرکت های بافنده سجاده فرش

تولید سجاده

شرکت ها سجاده فرش های زیادی از قبیل سجاده فرش های محرابی و تشریفاتی تولید می کنند. سجاده فرش های مسجدی هر کدام ویژگی هایی دارند که قیمت آن ها طبق آن معیار ها تعیین می شوند. البته همیشه خریداران سجاده فرش مسجدی باید اطلاعات های لازم برای خرید ازهرکدام این شرکت ها را داشته باشند. زیرا کیفیت سجاده هایی که درهریک از این کارخانه ها بافت میشوند با یکدیگر فرق می کنند.

پس ازاینکه طرح نقشه سجاده فرش ها وکیفیت بافت آن (با توجه به میزان شانه و تراکم) به تایید مشتری رسید شرکت اقدام به بافت سجاده فرش های مورد نظر مشتری می کنند. اولین اقدام برای بافت سجاده فرش های مسجدی آماده کردن نخ استاندارد برای قراردادن در دستگاه های بافندگی فرش است.

سجاده فرش

فرش های سجاده ای و یا سجاده فرش ها در دو نوع فرش سجاده ای محرابی و فرش سجاده ای تشریفاتی تولید میشوند. فرش سجاده ای محرابی به دلیل طرح محرابی که دارد بهترین انتخاب برای مساجد هستند. فرش سجاده ای تشریفاتی با توجه به اینکه از طرح های محرابی برخوردار نیستند با طرح های تشریفاتی خود برای حسینیه ها بسیار مناسب هستند.

سجاده فرش ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند. سجاده فرش های مسجدی هم به صورت تکی و هم به صورت متری بافت می شوند.
سجاده فرش ها هم مثل فرش ماشینی تولید میشوند. اما دستگاه های تولید سجاده فرش دستگاه های 700 شانه و500 شانه و440 شانه هستند.

مراحل بافت سجاده‌های مسجدی

مهم ترین مراحلی که برای بافت انواع سجاده فرش های مسجدی وجود دارد به شرح زیر است:

1) آماده سازی نخ های مصرفی
2) رنگ آمیزی نخ ها
3) بافت سجاده فرش

اگر در مرحله دوم نخ ها رنگ آمیزی نشده باشند سجاده فرش ها به صورت یکپارچه رنگ می شوند.

اماده سازی نخ مصرفی

آماده سازی نخ های استفاده شده در بافت سجاده ریسندگی نام دارد. تولید نخ از(مو و پشم حیوانات) و الیاف مصنوعی از طریق تاب دادن را ریسندگی میگویند. ریسندگی سه اصل مهم دارد که عبارتند از:

1) کشش دادن و موازی کردن الیاف
2) تاب دادن
3) پیچیدن و تولید نخ

در مرحله آماده سازی نخ های سجاده فرش; نخ ها به صورت خام وارد کار خانه می شوند. این نخ ها به صورت رشته ای هستند که برای استنفاده باید به شکل کلاف های پیچیده شده دربیایند و لازم به ذکر است که این نخ های بهم پیچیده شده باید ویژگی خود را حفظ کنند و به همین دلیل قبل از پیچیدن توسط بخار حجیم می شوند.

رنگ آمیزی نخ‌ها

رنگ آمیزی نخ ها به چند شیوه متنوع صورت میگیرد. الیاف ها را داخل خمره های تحت فشارهوا قرار میدهند که منجر به پخش شدن رنگ میشوند. کلاف های نخ را از خمره های رنگ عبور میدهند تا به رنگ موردنظر دربیایند. رنگ داغ تحت فشار وارد اشکال نخ میشود تا نخ ها رنگ آمیزی شوند.

نخ ها را توسط غلطک چاپ رنگ پرس می کنند. نخ ها به شکلی بافته میشوند و قبل از باز شدن با رنگ ها آمیخته میشوند. بعد از اتمام رنگ ریزی نخ ها تحت بخار قرار گرفته و بعد شسته و خشک میشوند.

بافت سجاده فرش

در این مرحله بافت سجاده فرش مسجدی انجام می شود. در پشت ماشین بافندگی قرقره ای وجود دارد که نخ ها داخل آن قرار میگیرند. نخ ها به وسیله لوله ای که به سوزن بافندگی وصل شده است کار بافت را انجام میدهند. با فرورفتن سوزن داخل زمینه نخ وارد حلقه شده وعملیات بافت آغاز میشود.

برای برش زدن نخ های سجاده فرش تیغه ای وجود دارد که مانند قیچی عمل میکندو گره ها را می برد. عملیات سجاده باف توسط چندین هزاران سوزن انجام میگیرد و درهردقیقه چند هزارردیف بافته میشود.پس یک ماشین بافندگی میتواند روزانه چندین متر مربع فرش سجاده ای ماشینی تولید کند.

رنگ آمیزی به صورت یکپارچه

اگر نخ ها در مرحله دوم رنگ آمیزی نشده باشند دراین مرحله چند تخته فرش به هم متصل میشوند داخل حوضچه هایی قرار میگیرند که آن ها را پر ازآب کرده و مواد شیمیایی درآن حل کرده اند و به مدت چهار ساعت می جوشانند. در نهایت رنگ اضافی از تخته فرش شسته می شود و فرش را خشک می کنند و به صورت لوله در می آورند.

آخرین مرحله از بافت سجاده فرش 

پایین سجاده فرش های مسجدی به هم دوخته می شود وبه شکل نوار بلند در می آیند. این نوار بلند زیر دستگاه قرار میگیرد و همزمان با پخش شدن مایه پلاستکی در کف فرش ,فرش لوله می شود و مجددا با پلاستیک پوشانده میشود وبه صورت یک جفت رول لوله می شوند و نهایتا داخل کوره قرار میدهند تا لاستیک سفت شود و در پایان آن را تحت بخار قرار داده و برس میکشند تا پرزهای اضافی سطح آن گرفته شود سپس فرش به انبار کارخانه منتقل می شود.

همانطور که گفته شد هر فرش محرابی;سجاده فرش یا فرش مسجدی برای تولید سه مرحله را پشت سر میگذارد :
(ریسندگی – بافندگی – تکمیل فرش) = تولید سجاده فرش

ریسندگی 

جنس نخ مورد استفاده در انواع سجاده فرش های ماشینی مختلف است:

1) نخ تار:از جنس پنبه یا پلی استر است که حدود 6 درصد از مواد اولیه فرش را تشکیل میدهد.
2) نخ پود:از جنس جوت است که حدود 12 درصد از فرش را تشکیل میدهد.
3) نخ خواب:از جنس اکرلیک یا پلی استر است که حدود 82 درصد از حجم فرش را تشکیل میدهد.

بافندگی 

سجاده فرش ها توسط ماشین آلات مختلفی بافته می شوند که از میان آنها میتوان به واندویل وتکسیما و سی آر ایکس و اچ سی پی اشاره کرد.
هر دستگاه بافندگی مشخصات خاصی دارد که سجاده باف ها آن ها را در نظر گرفته و طبق آن محصولات خود را تولید می کنند.

تکمیل فرش

در این بخش فرش محرابی ویا سجاده فرش این مراحل را طی می کند:

1) تیغه
2) آهار زنی پشت سجاده فرش
3) شیرینگ(پرداخت سطح سجاده فرش)
4) برش طولی و عرضی سجاده فرش
5) لبه دوزی و زیگزاگ و ریشه زنی
6) کنترل کیفیت
7) رول وبسته بندی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش سبحان

شرکت سجاده باف سبحان به عنوان برترین و تخصصی ترین برند تولید فرش سجاده برای مساجد قلمداد می شود. سجاده فرش سبحان به منظور کاهش هزینه ها، بدون هر گونه واسطه ای و مستقیما از کارخانه اقدام به فروش اینترنتی فرش سجاده ای نموده تا با بهترین قیمت ممکن، اماکن مذهبی مفروش شوند.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل