اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902014771612206

تبدیل عکس شخصی به فرش ماشینی

چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان

کد: 139902014771612206

https://bit.ly/2KlTfGt

، کاشان , (اخبار رسمی): چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های تابلو فرش‌های ماشینی کاشان است. قبل‌تر در تابلو فرش‌های ماشینی تمامی طرح‌ها بافته می‌شدند. بافته شدن طرح‌ها روی تابلو فرش‌ها فرایندی زمان بر بوده و علاوه بر این مدت زمان آماده شدن آن زیاد است.

چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان
چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان

تابلو فرش های ماشینی در رقابت با تابلو فرش های دستبافت بوجود آمدند . علاوه بر این تابلو فرش های سفارشی در تابلو فرش های دستبافت حتی در سایز کوچک , در مدت زمان زیادی آماده می شدند

از انجا که هر فناوری و پیشرفت جدیدی که در هر زمینه ای ایجاد می شود ابتدا با مخالفت هایی روبرو می شود ورود صنعت چاپ به فرش ماشینی و تابلو فرش ها نیز ابتدا با مخالفت هایی روبرو شد اما امروزه تمامی مردم به کیفیت و خصوصیات این گونه از تابلو فرش ها اعتماد پیدا کرده اند و بسیاری برای هدیه دادن از چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان استفاده می کنند. اما در این نوشته اطلاعات بیشتری درمورد انواع تابلو فرش چاپی در اختیار قرار گرفته است.

تابلو فرش ماشینی 

تابلو فرش های ماشینی در رقابت با تابلو فرش های دستبافت بوجود آمدند از انجا که قیمت تابلوفرش های دستبافت بسیار بالا بود و هر شخصی نمی توانست آن را خریداری کند
علاوه بر این تابلو فرش های سفارشی در تابلو فرش های دستبافت حتی در سایز کوچک , در مدت زمان زیادی آماده می شدند زمانی که پیشرفت در دستگاه های تولید فرش ماشینی بوجود آمد و تولیدات فرش ماشینی به دستبافت گون تبدیل شد تابلو فرش های ماشینی نیز در دستگاه های بافت فرش ماشینی بافته شدند.

امروزه تابلو فرش های ماشینی در کیفیت های مختلف و در سایز های متفاوت بافته می شوند و رفته رفته توانسته اند به خوبی بازار تابلو فرش های دستبافت را نیز در کشور بگیرند.

انواع تابلو فرش های ماشینی 

اگر بخواهیم تابلو فرش های ماشینی را از نظر نوع بافت تقسیم بندی کنیم به دو دسته بزرگ می رسیم :

۱) تابلو فرش های ماشینی بافتی
۲) تابلو فرش های ماشینی چاپی

در مورد هر کدام در ادامه توضیحاتی آمده است.

تقسیم بندی تابلو فرش های ماشینی از نظر طرح 

تابلو فرش های ماشینی از نظر طرح مانند تابلو فرش های دستبافت به دو دسته تقسیم بندی می شوند :

۱) تابلو فرش های عمومی
۲) تابلو فرش های شخصی

تابلو فرش های عمومی به طرح هایی گفته می شود که تقریبا عموم مردم می توانند آن را خریداری کنند و به آن علاقه نشان می دهند پر فروش ترین طرح های تابلو فرش های عمومی را طرح های تابلو فرش فرانسوی , منظره و طبیعت , آیه و مینیاتوری تشکیل می دهند اما تابلو فرش های شخصی تابلو فرش هایی هستند که توسط شخص خاصی و عمدتا به عنوان هدیه برای دیگری سفارش داده می شوند تابلو فرش های شخصی عمدتا چهره و یا آرم و نماد سازمان ها و اداره ها هستند .

سایز تابلو فرش های ماشینی 

تابلو فرش های ماشینی معمولا در دو دسته سایزی تولید می شوند :

۱) تابلو فرش های سایز کوچک
۲) تابلو فرش های سایز بزرگ

تابلو فرش های ماشینی سایز کوچک همان تابلو فرش هایی هستند که در سایز هایی با عرض ۵۰ سانتی متری تولید می شوند .

مانند : ۵۰*۳۵ و ۵۰*۷۰ و ۵۰*۱۰۰ اما تابلو فرش های سایز بزرگ به تابلو فرش هایی که گفته می شود که عمدتا در بافت به جای فرش های ماشینی هستند از جمله سایز های بزرگ تابلو فرش های ماشینی عبارتند از : ۱۰۰*۷۰ , ۸۰*۱۲۰ , ۱۰۰*۱۵۰ ممکن است تابلو فرش های ماشینی در سایز های دیگری نیز طراحی و بافته شوند که جزو کارهای سفارشی شمرده می شوند .

تابلو فرش ماشینی بافتی 

تابلو فرش های ماشینی بافتی به تابلو فرش هایی گفته می شود که در دستگاه های فرش های ماشینی و با رنگ های بافت فرش ماشینی بافته می شوند بهترین تابلو فرش های ماشینی بافتی , تابلو فرش هایی هستند که با الیاف صد در صد اکرولیک بافته شوند زیرا که شفافیت بسیار زیادی دارند , علاوه بر این هر چه کیفیت تابلو فرش ها از نظر شانه و تراکم بالاتر رود , نمره نخ و الیاف آن نیز بیشتر می شود در این صورت نرمی و لطافت تابلو فرش های ماشینی نیز افزوده می شود برای بافت تابلو فرش های ماشینی بافتی , ابتدا طرح های این تابلو فرش ها به صورت پیکسلی طراحی شده طراحی پیکسلی تابلو فرش های ماشینی با توجه به رنگبندی دستگاه های بافت و شانه و تراکم آن صورت می گیرد
پس از ان طرح ها توسط دستگاه های فرش ماشینی خوانده شده و بافت می شوند. 

تابلو فرش ماشینی چاپی 

از بروز ترین تکنولوژی ها در تابلو فرش های ماشینی , چاپ عکس روی تابلو فرش های ماشینی در کاشان است . همان گونه که گفتیم با توجه به این که مدت زمان آماده شدن تابلو فرش های ماشینی بافتی نیز حدود ۱۰ روز طول می کشید علاوه بر این برای بافت تابلو فرش های ماشینی محدودیت هایی نیز وجود داشت به مانند این که تابلو فرش های ماشینی بافتی دقیقا شکل تصویر سفارش داده شده نمی شدند و یا اینکه از هر عکسی که برای تابلو فرش های ماشینی بافتی سفارش داده می شد , دو عکس به سفارش دهنده تحویل داده می شد
که همین عامل باعث دوبرابر شدن قیمت تابلو فرش های ماشینی بافتی نسبت به تابلو فرش های ماشینی چاپی می شود. با توجه به دلایل ذکر شده به سرعت تابلو فرش های چاپی جای تابلو فرش های ماشینی بافتی راگرفتند .

اصل تابلو فرش های چاپی  

اصل تابلو فرش های چاپی به فرش های سفید بر می شود در واقع تمامی تابلو فرش های چاپی روی فرش های ماشینی سفید چاپ می شوند این فرش های سفید نیز ابتدا به صورت رولی بافته می شوند .جنس الیاف فرش های سفید معمولا پلی استر است . زمانی که فرش های سفید بافته و اهار شدند .برای چاپ تابلو فرش ها اماده می شوند از آنجا که بافت فرش های سفید عمدتا در شهرهایی مانند کاشان و آران و بیدگل صورت می گیرد به تکنولوژی چاپ عکس روی تابلو فرش نیز کاشان را نصب می کنند.

انواع شیوه های چاپ عکس روی فرش

برای چاپ عکس روی فرش دو راه عمده وجود دارد: 

۱) تابلو فرش چاپی سابلیمیشن
۲) تابلو فرش چاپی کلاریس

تابلو فرش چاپی سابلیمیشن 

اگر بخواهیم برای چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان از شیوه سابلیمیشن استفاده کنیم در مرحله ی اول رول های سفید بافته شده باید در اندازه های تابلو فرش های ماشینی برش داده شوند بعد از ان عکس هایی که توسط خریداران تابلو فرش های چهره سفارش داده شده اند. روی برگه های سابلیمیشن با پرینتر های مخصوص چاپ می شوند و در مرحله ی آخر برگه های پرینت شده روی تابلو فرش های سفید توسط دستگاه های چاپ سابلیمیشن اتویی برگردان می شوند.

لازم به ذکر است که دستگاه های چاپ عکس تابلو فرش سابلیمیشن فقط در کاشان وجود ندارند بلکه می توانیم آن را در تمامی شهرها به راحتی ببینیم.

تابلو فرش چاپی کلاریس 

یکی دیگر از شیوه های چاپ تابلو فرش های ماشینی این است که تابلو فرش ها چاپ کلاریس زده شوند دستگاه های چاپ کلاریس به مانند دستگاه های بافت فرش ماشینی هستند
به این صورت که عکس را از روی کامپیوتر های دستگاه فرش ماشینی فراخوانی می کنند همچنین فرش های سفید و خامی که به دستگاه های چاپ کلاریس داده می شود به صورت رولی به دستگاه داده می شود. تابلو فرش های چاپی کلاریس در مدت زمان بیشتری نسبت به تابلو فرش های کلاریس اماده سازی می شوند زیرا که آهار تابلو فرش های ان بعد از فرایند چاپ صورت می گیرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت سجاده فرش مناجات

شرکت فرش و سجاده مناجات تولیدکننده نگاره های متنوع سجاده فرش، تابلو فرش، کناره و… فعالیت تولیدی خود را از مهرماه سال ۱۳۸۷ با استعانت از خداوند منان آغاز نموده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]