کد: 139902034778410280

به جای استرس راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا را بخوانید

کد: 139902034778410280

https://bit.ly/2S3XkDk

، تهران , (اخبار رسمی): قرار گرفتن در محیط‌های پر ازدحام و شلوغ تنها خطر ویروس کرونا را افزایش می‌دهد. توصیه می‌شود، اگر این امکان را دارید، برای مدتی دورکاری را تجربه کنید و در منزل بمانید.

به جای استرس راههای پیشگیری از ویروس کرونا را بخوانید!
پیشگیری از کروناویروس

کرونا ویروس عامل بیماری جدید و شایع کوئید – 19 است. این ویروس به مجموعه ای از ویروس ها گفته می شود که عامل بیماری های مختلفی هستند، این ویروس می تواند از یک سرماخوردگی ساده تا عامل بیماری های خطرناکی نظیر سارس باشد.

کوئید – 19 جدید ترین نوع از این ویروس است که می تواند موجب بروز علائمی مانند سرفه، آبریزش بینی، تب و تنگی نفس در افراد شود. این بیماری در حداقل 2% از مبتلایان منجر به مرگ می شود، زیرا با تشدید عفونت، قسمت انتهایی دستگاه تنفسی شامل ریه ها و نای درگیر شده و می تواند منجر به ذات ریه گردد. البته نیازی به استرس و نگرانی نیست، زیرا اغلب قربانیان این ویروس افراد مسن و یا مبتلایان به بیماری های خاص هستند.

تا به امروز هیچ درمان قطعی و یا داروی مخصوصی برای این ویروس ساخته نشده است؛ بنابراین بهترین کار این است که سعی کنید، در معرض آن قرار نگیرید. در ادامه راهکارهایی برای پیشگیری از ویروس کرونا آمده است:

در منزل بمانید

در این برهه از زمان، که آمار شیوع این بیماری هر روز بیشتر از روز قبل است، یعنی ویروس بیرون از خانه به انتظار شما نشسته است.

واقعیت این است که هیچ راه قطعی برای شناسایی سریع علائم کرونا و یا پیشگیری از ویروس کرونا وجود ندارد. پس تنها راهکار برای پیشگیری از بیماری کرونا این است که در امن ترین محیط یعنی منزل خود بمانید و به جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوید. قرار گرفتن در محیط های پر ازدحام و شلوغ تنها خطر ویروس کرونا را افزایش میدهد. توصیه می کنیم، اگر این امکان را دارید، برای مدتی دورکاری را تجربه کنید و در منزل بمانید.

شستشوی مداوم دست‌ها هرگز نشه فراموش

دیگر راهکار ساده و کم هزینه، شستن دست ها است. اگر به هر دلیلی مجبور هستید، که از منزل خارج شوید. مرتباً دست ها خود را با آب و صابون و ترجیحاً صابون مایع شستشو دهید. این کار حداقل باید به مدت 2 دقیقه به طول بیانجامد و شستن پشت دست ها، بین انگشتان و زیر ناخن ها فراموش نشود.

در مدتی که بیرون هستید، از تماس دست ها با بینی، دهان و چشم ها پرهیز کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که ویروس  از طریق مقعد وارد بدن شود. پس حتما قبل و بعد از رفتن به توالت دست ها خود را بشویید.

برای پیشگیری از ویروس کرونا در صورتی که آب و صابون در دسترس ندارید، می توانید از ژل های ضد عفونی کننده و یا الکل استفاده کنید.

از دستکش استفاده کنید

استفاده از دستکش می تواند با به حداقل رساندن تماس با سطوح مختلف به پیشگیری از ویروس کرونا کمک کند. اما اگر دستکش ندارید، حدالامکان از تماس با سطوحی مانند دستگیره درب ها، لمس میز و صندلی، دستگیره های اتوبوس و مترو و دستگاه های عابر بانک که بهترین محل برای ویروس ها هستند، پرهیز کنید. در صورتی که مجبور به لمس این سطوح شدید بلافاصله دستان خود را شسته و یا ضدعفونی کنید.

در نظر داشته باشید که ویروس بیماری می تواند بین 5 الی 12 ساعت بر روی سطوح بماند، و اگر شرایط مهیا باشد، به طور مثال در محیط های مرطوب ویروس می تواند تا 9 روز نیز دوام بیاورد.

روبوسی و دست دادن را به بعد موکول کنید

از آنجایی که یک را ساده برای انتقال ویروس از طریق تماس بدنی مانند دست و دادن و روبوسی کردن است، پس در این دوران این عمل را به شدت نفی می شود. زیرا فرد مقابل شما می تواند ناقل این ویروس باشد، بدون اینکه خود از این موضوع آگاهی داشته باشد.

استفاده از ماسک

راحت ترین راهی که ممکن است به این بیماری دچار شوید. ورود ویروس از طریق دهان و بینی به بدن است. برای جلوگیری از این امر می توانید، دهان و بینی خود را با استفاده از ماسک بپوشانید. ماسک های ساده ای که در داروخانه ها در دسترس هستند، مناسب است ولی مهم است، که از ماسک به درستی استفاده شود، باید قسمت ضخیم تر ماسک بر روی دهان قرار گیرد و پس از یکبار استفاده از آن ماسک را دور بیاندازید. استفاده از ماسک های فیلتردار نیز انتخاب خوبی خواهد بود. این ماسک ها ضخیم تر بوده و قابل شستشو هستند.

استفاده از ماسک برای پیشگیری از ویروس کرونا بهتر است، به محیط هایی شلوغ محدود شود. استفاده مداوم از ماسک خود می تواند عامل عفونت شود.

علاقه مندان برای آشنایی بیشتر با کروناویروس می‌توانند به سایت بیچشک مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیچشک

بیچشک مجله الکترونیکی است در حوزه سلامت ، زیبایی و موفقیت افراد که با رویکرد بالا بردن سطح اطلاعات عموم جامعه در حوزه سلامت جسمی و روحی تلاش می کند و هر روزه مطالب مفیدی را از منابع معتبر ذکر شده در انتهای مطالب به مخاطبان خود عرضه می کند.

منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی