کد: 139902064785115062

بهترین فرش ماشینی کدام است؟

انتخاب بهترین فرش ماشینی

کد: 139902064785115062

https://bit.ly/357l5jg

، آران و بیدگل , (اخبار رسمی): فرش‌های ماشینی امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای دکوراسیون خانه محسوب می‌شوند به همین دلیل در زمان خرید انواع فرش‌های ماشینی برای خانم‌ها کمی دغدغه ایجاد می‌شود طوری که حتی ممکن است به خاطر ان روزهای زیادی را صرف گشت و گذار در مغازه‌های مختلف کنند.

انتخاب بهترین فرش ماشینی
قالی ماشینی اهورا با کیفیت سوپر درجه یک ، تولید شده با الیاف مرغوب نخ ترکیه دارای نشان ملی استاندارد

بهترین فرش ماشینی 

انتخاب بهترین فرش ماشینی شاید از نظر تولید کننده با خریدار فرش های ماشینی تفاوت داشته باشد زیرا که صفت بهتری و برتری صفتی نسبی بوده و نمی توان برای ان تصمیم درست و صد در صدی گرفت . اما در این میان می توانیم راهنمایی هایی را در مورد انتخاب برترین فرش های ماشینی به شما داشته باشیم تا بتوانید انتخاب درست تری داشته باشید. همواره برتری کالا با کالای دیگر از کیفیت کالا نشات می گیرد . عوامل مختلفی می توانند روی کیفیت فرش های ماشینی اثر داشته باشند. که در اینجا به تفسیر هر کدام از ان ها می پردازیم :

1)    شانه فرش ماشینی
2)    تراکم فرش ماشینی
3)    جنس نخ و الیاف استفاده شده در فرش ماشینی
4)    جنس پود فرش ماشینی
این موارد تقریبا مواردی هستند که برای کیفیت فرش های ماشینی نقش بیشتری را ایفا می کنند.

شانه فرش ماشینی 

شانه فرش ماشینی همان طور که قبلا نیز گفته شد به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر از عرض فرش ماشینی مشاهده می شود. هر چه تعداد شانه فرش ماشینی بیشتر باشد تعداد گره ها بیشتر شده و فرش ریزبافت تر می شود در این صورت می توان گفت که هر چه شانه فرش ماشینی بهتر شود فرش دستبافت گونه تر می شود و باید کیفیت فرش های ماشینی بهتر شود. امروزه فرش های ماشینی با شانه های مختلفی بافته می شوند :

1)    فرش های ماشینی 320 شانه
2)    فرش ماشینی 440 شانه
3)    فرش های ماشینی 500 شانه
4)    فرش های ماشینی 700 شانه
5)    فرش های ماشینی 1000 شانه
6)    فرش های ماشینی 1200 شانه
7)    فرش های ماشینی 1500 شانه

در این میان گاها با لغاتی روبرو می شویم به مانند این که فرش ماشینی طرح 700 شانه است. در اصل می توان گفت که فرش ماشینی همان 500 شانه است یا می شنویم فرش های ماشینی 1600 شانه وارد بازار شدند , در این صورت نیز در اصل فرش های ماشینی 1500 شانه هستند که خصوصیات بافتی آن ها را تغییر داده اند.

تراکم فرش‌های ماشینی 

تراکم فرش های ماشینی نقطه مقابل شانه فرش های ماشینی اند طوری که تراکم در اصل به تعداد گره هایی گفته می شود که در هر متر از طول فرش ماشینی و عمود بر شانه فرش مشاهده می شود. مشخصا هر چه تراکم فرش های ماشینی نیز بیشتر شود کیفیت فرش ماشینی باید بیشتر شود . برای هر شانه از فرش های ماشینی یک سری تراکم استاندارد و مشخص وجود دارد طوری که مثلا بیشتر فرش های 1000 شانه با تراکم 3000 شناخته می شوند . تراکم فرش های ماشینی تا حد زیادی به دستگاه های بافت فرش ماشینی و راندمان تولید دستگاه ها بستگی دارد . اما هر چه شانه فرش ماشینی بالاتر برود تراکم فرش های ماشینی تولید شده با ان نیز بیشتر خواهد شد . تراکم معمولا به صورت سه برابر اندازه واقعی خود بیان می شود مثلا وقتی می گوییم تراکم فرش های های ماشینی 1000 شانه 3000 است در اصل در هر متر از طول آن تنها 1000 گره وجود دارد و در سه متر طولی آن 3000 گره وجود دارد .

اما یک سوال در این قسمت مشخص می شود ؟ آیا هر چه شانه و تراکم فرش ماشینی بالاتر رود فرش ماشینی نیز بهتر می شود ؟ در ادامه بیشتر به بررسی این موضوع می پردازیم.

جنس الیاف فرش ماشینی 

یکی دیگر از مواردی که در کیفیت فرش های ماشینی بسیار اثر گذارند جنس الیاف فرش های ماشینی است . فرش های ماشینی با الیاف مختلفی تولید می شوند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1)    الیاف صد در صد اکرولیک
2)    الیاف تک نخ اکرولیک
3)    الیاف پلی استر
4)    الیاف پلی استر ورژن
5)    الیاف BCF

بهترین جنس نخ برای فرش های ماشینی الیاف صد در صد اکرولیک هیت ست شده هستند. زیرا که عمر و دوام و ماندگاری فرش های ماشینی که با آن ها تولید می شوند بیشتر است علاوه بر این فرش های آن ها شفافیت و زیبایی خاصی دارند .نمی توان گفت که فرش های اکرولیک کاملا براق هستند زیرا که الیافی که موجب براق شدن فرش های ماشینی می شود الیاف پلاستیکی پلی استر است . بلکه تنها برای الیاف اکرولیک می توان شفاف بودن آن را بررسی کرد.

جنس پود فرش‌های ماشینی 

پود فرش های ماشینی به سه دسته پر مصرف تقسیم می شود :

1)    پود پنبه
2)    پود فیلامنت
3)    پود جوت

فرش هایی که در ان ها بیشتر پود جوت استفاده شده باشند پشت فرش صافی ندارند علاوه بر این فرش های ان ها شکننده هستند در مقابل فرش هایی که پود پنبه آن ها بیشتر باشد , فرش هایی هستند که پشت آن ها کاملا صاف است . نرم و انعطاف پذیر هستند  و با شست و شو دوام خود را از دست نمی دهند. به همین دلیل اگر به دنبال خرید فرش ماشینی با کیفیت هستید به سراغ خرید فرش هایی بروید که پود پنبه بیشتری داشته باشند. شاید حتی بتوان گفت که اثر پود در فرش های ماشینی از اثر شانه و تراکم نیز مهم تر است .

نکات دیگری در مورد خرید فرش ماشینی 

امروزه فرش های ماشینی به دو دسته کف ساده و کف برجسته و یا هایبالک تقسیم بندی می شوند پیشنهاد ما به شما این است که در صورت امکان بیشتر فرش های ماشینی کف ساده را خریداری کنید زیرا که فرش های ماشینی کف برجسته بیشتر مصارف صادراتی دارند و برای فضاهایی مناسب اند که تنها یک فرش ماشینی در ان ها وجود دارد .

از طرف دیگر ارتفاع خاب فرش ماشینی نیز عامل دیگری در دوام و ماندگاری فرش های ماشینی محسوب می شود . هرچه ارتفاع خاب فرش نیز بیشتر باشد شانه و تراکم فرش ماشینی کمتر می شود. ارتفاع خاب بیشتر مانع از سفت شدن هر چه زودتر فرش های ماشینی در صورت استفاده از الیاف خوب و مرغوب می شود.

برند فرش های ماشینی امروزه هیچ تاثیری در کیفیت فرش های ماشینی ندارند زیرا که بسیاری از تولید کننده های گمنام نیز وجود دارند که فرش های ماشینی با کیفیت تولید می کنند. برند شدن نام برخی از شرکت های تولید فرش ماشینی از ابتدا بیشتر بخاطر کیفیت بوده است اما امروزه که تعداد واحد های صنعتی تولیدی فرش ماشینی بسیار افزایش پیدا کرده است عوامل دیگری همچون تبلیغات و یا اولین تولید کننده یک محصول بودن نیز باعث برند شدن نام یک شرکت می شود. که تاثیری در کیفیت برتر محصولات آن ندارد .

بهترین فرش ماشینی  

به نظر ما بهترین فرش های ماشینی همان فرش های ماشینی 700 شانه هستند زیرا که اولا ارتفاع خاب مناسبی دارند. در ثانی زمانی فرش های ماشینی 700 شانه را به عنوان بهترین فرش ها انتخاب می کنیم که کیفیت الیاف ان صد در صد اکرولیک بوده پود فرش ماشینی بیشتر پنبه باشد و با تراکم 2550 واقعی دستگاه های واندویل بافته شده باشد. این فرش ها معمولا عمر و دوام و ماندگاری بالایی دارند . علاوه بر این پاخور مناسبی نیز دارند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فرش سلیمان صباحی

تولید و فروش انواع فرش سجاده ای برای مساجد تولید و فروش انواع گلیم فرش ماشینی تولید و فروش انواع فرش ماشینی