اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902064786815139

همه چیز در مورد طراحی لوگو

کد: 139902064786815139

https://bit.ly/2VVZXIA

، شیراز , (اخبار رسمی): لوگو، عنوانی به صورت‌های متنوع گرافیکی است که طراحی آن به سلیقه و ابتکار طراحان گرافیکی بستگی دارد. برخی از طراحان عنوانی را به شکل گرافیکی و با بهره گیری از خلاقیت خود به شکل خاصی طراحی و خلق می‌کنند و این لوگو به ظاهر تنها بیانگر یک عنوان بوده و نکته قابل توجه آن شکل گرافیکی بودن عنوان مد نظر است.

همه چیز در مورد طراحی لوگو
همه چیز در مورد طراحی لوگو

برخی دیگر از طراحان عنوانی را به صورت کاملا معنا دار طراحی می کنند که با نگاه به آن به راحتی می توان متوجه شد که این لوگو نشان دهنده چه برند، کمپانی، ورزش و… است. این مدل طراحی از نوع طراحی های کاملا حرفه ای و به عبارتی طراحی لوگو پرهزینه محسوب می‌شود. طراحان دیگری نیز هستند یک عنوان رو به شکل اسم عنوان طراحی می کنند که هر کس به راحتی می تواند بفهمد که لوگو شکل چه اسمی است. این نوع سبک طراحی نیز از نوع تخصصی و پر هزینه ترین لوگوها محسوب میشود.

اساسی ترین ویژگی و مشخصه یک لوگو این است که تنها یک نمونه از آن در دنیا وجود دارد و خاص و منحصر به فرد است. برخی از لوگوها نیز نظیر لوگوی کمپانی نوکیا فقط یک عنوان خاص و انحصاری هستند که  این عنوان تایپ شده لوگوی برند در نظر گرفته می شود.

لوگو در واقع ترکیبی از متن و تصویر است و به افراد مختلف، نشان و نماد بصری را جهت نمایش کسب و کار و تجارت شما نشان می دهد. برخی از لوگوها قدرتمند بوده و تا ابد در ذهن افراد حک می شوند، به عنوان مثال لوگوی طلایی مک دونالد در ذهن ها جای گرفته  و لازم نیست که حتما نام مک دونالد را دید تا تشخیص داد این لوگوی مک دونالد است.

هدف از طراحی لوگو چیست؟

هدف اصلی از طراحی لوگو، اعطای هویت است و هویت مسئله ایست که بسیار حائز اهمیت است. برای ابدیت و همیشگی بودن یک لوگو مهمترین اصل همواره هویت فرد، کسب و کار، محصول یا خدماتی است که لوگو برای آن طراحی شده است.

ابزارها و قوانین طراحی لوگو همواره در حال پیشرفت و تکامل هستند، لذا آنچه را که ما به عنوان لوگو می شناسیم ممکن است بر اثر گذشت زمان دستخوش تغییر شود، اما اصلی ترین هدف یک لوگو همواره حفظ هویت خواهد بود. یک طراح لوگو بایستی درک کاملی از فضایی که لوگو در آن دیده خواهد شد داشته باشد و چندین نکته را مورد توجه قرار دهند. مثلا اینکه چه کسانی رقبای برند هستند و لوگوی آنها چگونه به نظر می رسد؟ اخیرا چه رنگ ها و نمادهایی توسط برندهای رقیب به وجود آمده است؟ چگونه می شود یک لوگوی خاص و متمایز طراحی کرد؟

طراحی لوگو یک ابزار استراتژیک است نه صرفا یک هنر

یک طراحی لوگو حرفه ای اعتماد و اطمینان ایجاد کرده و سبب جذب مشتریان بیشتری برای کسب و کار شما می شود. توجه داشته باشید که طراحی لوگو یک هنر نیست، بسیاری از افراد بر این باورند که چون لوگو یک رویداد بصری است پس طراحی آن نیز یک کار هنری محسوب می شود.

حال آنکه وظیفه طراح لوگو خلق اثر هنری نیست بلکه طراحی لوگو بایستی ابزار کسب و کار استراتژیکی باشد که به برندها فرصت دیده شدن و شناسایی در جهان را می دهد. بسیاری از طراحان عمدتا عقیده دارند که لوگو بایستی پرمعنا و مفهوم باشد، اما این نکته همیشه مورد نیاز نیست بلکه بهتر است همواره تمرکز بر روی هویت باشد.

چرا که با گذشت زمان و بازاریابی های پیوسته و تعاملات مشتریان با برند کمپانی، معنا و مفهوم نیز خود به خود به لوگو افزوده خواهد شد. جهت درک درست از این موضوع، به لوگوی کمپانی اپل و آدیداس توجه کنید. این لوگوها بیشتر مشابه آیکون هایی هستند که به درستی طراحی شده اند و چندان پیچیده نیستند اما در دنیای امروز هر کسی که به آن ها نگاه می کند سریعا متوجه می شود که متعلق به چه شرکتی است و این به دلیل بازاریابی و تعاملات فراوان با مشتریان است.

سعید برزگر، طراح گرافیک ودارایا ۸ سال سابقه‌ی درخشان در زمینه‌ی طراحی لوگو است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]