کد: 139902074788215062

فرش آشپزخانه ارزان قیمت

کد: 139902074788215062

https://bit.ly/2ySb9hj

، آران و بیدگل , (اخبار رسمی): در بافت‌های فرش ماشینی می‌توان از کف پوش‌های متفاوتی برای آشپزخانه استفاده کرد اما در این میان کدام یک از فرش‍‌های آشپزخانه ارزان قیمت‌تر بوده و چه مشخصاتی دارند که موجب شده است از این فرش‌ها به عنوان فرش ارزان قیمت برای اشپزخانه یاد شود؟

فرش آشپزخانه ارزان قیمت
فرش آشپزخانه ارزان قیمت

فرش ماشینی 

فرش ماشینی تنها به فرش های سنتی که در خانه ها دیده می شود گفته نمی شود بلکه این دسته از فرش های سنتی تنها دسته ای کوچک از انواع کف پوش ها برای خانه ها هستند. فرش ماشینی اصطلاحی است که به تمامی محصولات بافته شده توسط دستگاه های فرش ماشینی گفته می شود .از این رو تمام کف پوش هایی که توسط دستگاه های فرش ماشینی بافته می شوند عبارتند از :

1)    فرش های ماشینی کلاسیک  و سنتی
2)    فرش های های ماشینی مدرن

در واقع این دو دسته به صورت کامل شامل محصولات فرش های ماشینی  می شوند اما هر کدام از ان ها نیز خود به چندین نوع دسته بندی تقسیم بندی می شوند گاها گفته می شود که فرش های ماشینی کلاسیک و سنتی به خاطر بهره بردن از موارد اولیه با کیفیت تر قیمت بالاتری نیز دارند اما چنین چیزی کاملا صحت ندارد زیرا که در سال های اخیر محصولات فرش ماشینی مدرنی نیز تولید شده است که قیمت بالاتری نسبت به فرش های ماشینی کلاسیک دارند.

فرش های ماشینی کلاسیک و سنتی 

فرش های ماشینی کلاسیک و سنتی به فرش هایی گفته می شود که ایده اصلی آن ها در واقع از فرش های ماشینی دستبافت گرفته شده است . در این دسته انواع فرش های ماشینی با لچک و ترنج و همچنین حاشیه های موزون و متقاورن قرار می گیرند قیمت این فرش ها معمولا به کیفیت آن ها وابسته است و هر چه کیفیت فرش های ماشینی سنتی بالاتر رود قیمت آن ها نیز بیشتر خواهد شد.

انواع فرش های ماشینی کلاسیک و سنتی عبارتند از :

1)    فرش ماشینی 500 شانه
2)    فرش ماشینی 700 شانه
3)    فرش ماشینی 1000 شانه
4)    فرش ماشینی 1200 شانه
5)    فرش ماشینی 1500 شانه

فرش های مدرن 

فرش های مدرن به فرش هایی که گفته می شود که در آن ها نمی توانیم شاهد طرح هایی متقارن باشیم و ایده آن ها به جای آنکه از فرش های سنتی دستبافت گرفته شده باشد از شاهکارهای هنری و یا کارهای عشایری گرفته شده است .حتی گاهی وقت ها سنگواره ها می توانند ایده ای جالب برای ایجاد فرش های مدرن باشند. فرش های مدرن بیشتر با فرش هایی با شانه و تراکم کمتر مانند 320 و 440 و 500 شانه تولید می شوند به همین دلیل گاها قیمت پایین تری نسبت به فرش های سنتی دارند از طرف دیگر الیاف استفاده شده در فرش های مدرن همواره الیاف مصنوعی هستند و کمتر دیده می شود که الیاف صد در صد اکرولیک در آن ها استفاده گردد به همین دلیل قیمت فرش های مدرن از فرش های سنتی کمتر است. فرش های مدرن معمولا در سایز های کوچک و قالیچه ای تولید می شوند به همین دلیل بیشتر برای آشپزخانه استفاده می شوند.

انواع فرش های مدرن 

فرش های مدرن همواره دنیایی وسیع تر پیدا می کنند  .امروزه می توانیم فرش های متنوع زیر را در دسته فرش های مدرن مشاهده کنیم :

1)    گلیم فرش ماشینی
2)    فریز
3)    گبه
4)    فرش های عروسکی اتاق کودک
5)    شگی
6)    شنل
7)    فرش چهل تکه
8)    فرش های پتیه و یا کهنه نما
9)    فرش های ترک

این ها تنها جزیی از انواع فرش های مدرنی هستند که در بازار موجود است . گفتیم که فرش های مدرن از انجا که بیشتر در سایز های کوچک و قالیچه ای تولید می شوند فرش هایی مناسب برای اتاق خواب و آشپزخانه اند. اما به نظر شما کدامیک از این فرش های مدرن قیمت کمتری دارند و برای آشپزخانه مناسب ترند .بله گلیم فرش ها با توجه به خصوصیات تولیدی که دارند فرش هایی مناسب برای اشپزخانه ها هستند.

گلیم فرش 

 گلیم ها یکی از مهم ترین تولیدات شرکت های تولیدی فرش های ماشینی هستند که طرح های آن ها بیشتر از طرح های گلیم فرش های دستبافت گرفته شده است که توسط عشایر بافته می شوند اما گلیم فرش های ماشینی از ان جهت نسبت به بقیه ی فرش های ماشینی ارزان ترند که هیچ گونه خابی ندارند در واقع ارتفاع خاب آن ها چیزی حدود 2 تا نهایت سه میل است . از طرف دیگر کیفیت الیافی که در آن ها استفاده می شود بیشتر الیاف مصنوعی است در واقع هیچ الیاف اکرولیکی نیز در تهیه آن استفاده نمی شود که قیمت آن را بالا ببرد .

همچنین نکته ی دیگری که در مورد گلیم فرش ها باید به آن اشاره کرد پود آن ها است .پود گلیم فرش ها ارزان ترین پود در میان فرش های ماشینی است برای گلیم فرش ها عمدتا از جوت به عنوان پود اصلی استفاده می شود به همین دلیل شکنندگی ان ها نیز در مقایسه با دیگر فرش های مدرن بیشتر بوده در این صورت قیمت گلیم فرش ها نسبت به دیگر فرش های مدرن بسیار ارزان قیمت تر می شود.

چرا در آشپزخانه از گلیم فرش استفاده می‌کنیم؟

به نظر شما چرا برای مفروش کردن آشپزخانه های خود از فرشی مانند گلیم فرش ها استفاده می کنیم ؟ شاید مهم ترین دلیل استفاده از گلیم فرش ها در آشپزخانه ها وزن بسیار پایین این گونه از قالیچه ها است از آنجا که متریال و مواد اولیه ای که در گلیم فرش ها استفاده می شود در پایین ترین سطح معمول است و هیچ گونه ارتفاع خابی نیز برای این فرش ها وجود ندارد این فرش ها در واقع سبک وزن بوده و به فرش آشپزخانه ارزان قیمت مرسوم شده اند.

کدام طرح از گلیم فرش‌ها برای آشپزخانه استفاده می‌شود؟

به نظر شما کدام طرح از گلیم فرش ها برای آشپزخانه ها استفاده می شود؟ درست است از طرح هایی از گلیم فرش برای آشپزخانه استفاده می کنیم که چرک خود باشند . در واقع حتی اگر کثیف نیز شدند چنان کثیفی آن ها خود را نشان ندهد . به همین دلیل سعی می کنیم که بیشتر از گلیم فرش هایی با رنگ تیره و خاکستری و قهوه ای در اشپرخانه خود استفاده کنیم

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فرش سلیمان صباحی

تولید و فروش انواع فرش سجاده ای برای مساجد تولید و فروش انواع گلیم فرش ماشینی تولید و فروش انواع فرش ماشینی