اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902074788312920

حمایت دولت از صنعت گردشگری

پرداخت وام مشاغل گردشگری

کد: 139902074788312920

https://bit.ly/2y3fjD1

، (اخبار رسمی): ​​​​​​​از زمانیکه ویروس کرونا در ایران شیوع  پیدا کرده است متاسفانه یکسری پیامد‌های اجتماعی و اقتصادی  برای کلیه مشاغل از جمله گردشگری پیش اورده است. که دولت در این زمینه  اقداماتی را برای مقابله با این پیامد‌های اقتصادی انجام داده، که یکی از این اقدامات، حمایت از بازار کسب و کارهای گردشگری است.

پرداخت وام مشاغل گردشگری
پرداخت وام مشاغل گردشگری

از زمانیکه ویروس کرونا در ایران شیوع  پیدا کرده است متاسفانه یکسری پیامد‌های اجتماعی و اقتصادی  برای کلیه مشاغل از جمله گردشگری پیش اورده است. که دولت در این زمینه  اقداماتی را برای مقابله با این پیامد‌های اقتصادی انجام داده ، که یکی از این اقدامات ، حمایت از بازار کسب و کارهای گردشگری است. در میان کلیه مشاغل ،گردشگری بیشترین تسهیلات حمایتی را دریافت کرده است که دولت با پرداخت وام مشاغل گردشگری با نرخ سود ۱۲ درصد  این تسهیلات  از نیمه اردیبهشت ثبت نام و پرداخت خواهد کرد.

بسته وام گردشگری برای چه مشاغلی تعلق میگیرد

بسته وام گردشگری  به سه دسته :

 ۱. مراکز اقامتی(هتل ها،پذیرایی)، تفریحی و سایر فعالان به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

 ۲. دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری

 ۳ . صنایع دستی، مشروط به حفظ مشاغل و براساس فهرست بیمه به ازای هر نفر شاغل، اختصاص یابد.

بسته وام گردشگری برای سایر مشاغل گردشگری

بسته وام گردشگری به مشاغلی که بدون بیمه اند همچون راهنمایان گردشگری، بومگردی‌ها و هنرمندان صنایع دستی و سایر مشاغل مرتبط با این حوزه‌ها ، غیر رسمی محسوب می‌شوند و در فهرست بیمه قرار ندارند،ولی حمایت های مالی دولت به این مشاغل هم تعلق میگیرد. البته گروهی از شاغلان این حوزه‌ها بیمه دارند که از تسهیلات ۱۶ میلیون تومانی می‌توانند استفاده کنند اما گروهی که بیمه ندارند جزو دسته اول و در بخش «سایر فعالان» تعریف شده‌اند که به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای دریافت همین میزان تسهیلات به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

ضررهای مشاغل گردشگری

میزان خسارت وارد شده به سه بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۳۸ هزار میلیارد ریال برآورد شده است که این مبلغ از ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای حمایت از مشاغل در دوران کرونا، اختصاص داده خواهد شد و  طبق گزارش وزارت صنعت، مشاغل گردشگری جزو صنایعی است که  با شیوع ویروس کرونا، ۱۰۰ درصد خسارت مالی  بر این صنعت وارد شده است اگر وام مشاغل گردشگری  به این نوع مشاغل داده نشود صد در صد سیل بیکاری در گردشگری راه می‌افتد که تعداد شاغلان مستقیم در گردشگری حدود ۸۰ هزار نفر هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح