اطلاعات تماس
  • 031366*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13990208479179416

زمان پیش فروش‌های رجا در طول سال

کد: 13990208479179416

https://bit.ly/3aKtWbI

، تهران , (اخبار رسمی): سفر با قطار می‌تواند تجربه‌ای بی نظیر باشد و امنیتی که سفر با قطار دارد بیشتر از سفر با اتوبوس و هواپیما است.

زمان پیش فروش های رجا در طول سال
زمان پیش فروش‌های رجا در طول سال

سفر با قطار می تواند تجربه ای بی نظیر باشد و امنیتی که سفر با قطار داریم بیشتر از سفر با اتوبوس و هواپیما است. اگر قصد سفر با قطار را برای تعطیلات خود دارید می توانید با مراجعه به سایت مستر بلیط، بلیط قطار خود را تهیه کنید. در این مقاله در مورد شرکت های مسافربری قطار و انواع قطارها و زمان های پیش فروش بلیط توضیحاتی آمده است.

برای سفر به هر جایی باید وسیله حمل و نقل مورد نظر خود را انتخاب کنید، اگر می خواهید با قطار به مسافرت بروید اولین کاری که باید انجام دهید تهیه بلیط است و اگر تاریخ برگشت معینی را در نظر دارید بلیط برگشت را هم خریداری کنید تا با خیالی راحت سفر خود را آغاز کنید. شرکت های مختلفی که سفرهای ریلی را انجام می دهند وجود دارد که از بین آن ها قطار غزل، قطار پردیس، قطار ماهان و قطار نورالرضا امکانات بیشماری را ارائه می دهند و لازم به ذکر است که قطار 5 ستاره فدک یکی از بهترین قطارهای ایران است. زمان تهیه بلیط باید به شماره صندلی و واگن خود توجه داشته باشید که بلیط برای کوپه های اتوبوسی یا 6 نفره و یا 4 نفره است و همین طور باید از قیمت قطارها اطلاع داشته باشید. ساعتی که قطار قرار است حرکت کند از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

همه این را می دانیم که سفر با قطار زمانی طولانی را در پی دارد و باید وسایل ضروری را با خود به همراه داشته باشیم. وسایلی که ممکن است هنگام سفر با قطار نیاز داشته باشید شامل: دستمال کاغذی، سویشرت، هدفون، وسایل سرگرمی، کتاب یا مجله، دوربین عکاسی، مواد خوراکی و شارژر می شود. در زمان سفر با قطار وزن چمدان های شما مورد اهمیت قرار نمی گیرد و آن ها را اندازه گیری نمی کنند که این یک مزیت محسوب می شود و شما می توانید هر چیزی را که می خواهید در داخل چمدان قرار دهید. اگر سوغاتی های زیادی با خود به همراه دارید بهتر است برای سفر خود قطار را انتخاب کنید.

در هنگام سفر با قطار همیشه رعایت کردن احتیاط حرف اول را می زند. از همان ابتدا باید مراقب بارها و چمدان های خود باشید. آن ها را درجایی قرار دهید که افرادی که با شما در یک کوپه قرار دارند نتوانند به وسایل شما دست بزنند تا جایی که برای شما ممکن است چمدان ها را در کنار خود بگذارید. در قطارهای اتوبوسی محیطی عمومی را برای قرار دادن وسایل تعبیه کرده اند اگرچه با این کار فضای داخل کوپه شما باز می شود اما باید این را هم بدانید به دلیل همگانی بودن، آن فضا از امنیت زیادی برخوردار نیست.

اگر زمانی طولانی قرار است در قطار باشید می توانید برای کارهای آینده خود برنامه ریزی کنید یعنی فرصت این را خواهید داشت که از این زمان نهایت استفاده را ببرید. با وجود اینکه قطار در ایستگاه های مختلفی توقف دارد اما سرویس های بهداشتی قطار مزیت هایی را دارد، عموماً سرویس های بهداشتی ابتدا و انتهای واگن ها قرار دارند اگر کسی داخل سرویس بهداشتی باشد علامت قرمز را نشان می دهد و اگر خالی باشد با علامت سبز متوجه خالی بودن آن می شوید. هر واگنی در قطار یک مهمان دار دارد که نظافت آن واگن بر عهده او خواهد بود و شما هر سؤالی که داشته باشید می توانید از مهمان دار بپرسید. یک نکته در مورد سرویس های بهداشتی قطارها حائز اهمیت است و آن این است که هنگام توقف قطار در ایستگاه ها در سرویس های بهداشتی بسته خواهد شد و باید مراقب باشید که در این مواقع داخل سرویس بهداشتی نباشید.

ویژگی دیگری که در سفر با قطار وجود دارد این است که قیمت غذا در قطار از هواپیما به صرفه تر است اما در مقابل باید کیفیت آن ها را هم در نظر داشته باشیم اگر می خواهید از غذاهای داخل قطار استفاده کنید در هنگام تهیه بلیط باید تیک رزرو غذا را هم انتخاب کنید با توجه به اینکه سفر با قطار طولانی خواهد بود گرسنه ماندن می تواند اذیت کننده باشد. برای مثال هنگام تهیه بلیط اصفهان می توانید تیک رزرو غذا را هم علامت بزنید تا غذای قطار شامل حال شما هم شود در غیر این صورت نمی توانید از غذای قطار استفاده کنید.

نقشه حرکت قطار را از قبل به خوبی مطالعه کنید تا بدانید چند ایستگاه برای رسیدن به مقصد دارید و باید در کدام ایستگاه پیاده شوید و اگر گوشی هوشمند دارید می توانید مسیر خود را ردیابی کنید. نام ایستگاهی که می خواهید در آن پیاده شوید را به خوبی به حافظه بسپارید. قبل از سفر در مورد ایستگاهی که می خواهید در آن پیاده شوید بپرسید که در کجا قرار دارد و چقدر با شهر فاصله دارد و یا اینکه چه ساعتی به محل مورد نظر می رسد؟ این ها اطلاعاتی هستند که باید برای سفر با قطار از آن ها مطلع شوید.

انتخاب قطار و انواع آن

در سفر با قطار مسافران احساس می کند که یک کتاب یا مجله از جلوی چشم ها در حال ورق خوردن است. قطاری که انتخاب می کنید هر چقدر که بهتر باشد لذت تماشای این مناظر بیشتر می شود. انتخاب قطار با توجه به مقصد و هزینه ای که شما در نظر دارید متفاوت است. اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد هستند بهتر است از قطار اتوبوسی استفاده کنید و یا اینکه از کوپه های 6 نفره استفاده کنید. در ادامه مطالب چند نوع از قطارهای مسافربری شرکت رجا را برای شما توضیح خواهیم داد.

قطار لوکس 4 نفره از جمله قطارهایی است که دو واگن دارد: 36 نفره آلمان غربی و 32 نفره آلمان غربی که قیمت بلیط آن ها یکسان است اما باید بدانید که در قطار 32 نفره در هر واگن 8 کوپه جای گرفته است و در مقایسه با قطار 36 نفره که 9 واگن دارد فضای بیشتر و دلچسب تری دارد. در هر کوپه 4 تخت وجود دارد که هر کدام از این کوپه ها دارای امکاناتی مثل سیستم تهویه هوا، سرویس خواب و سیستم صوتی هستند.

قطار سیمرغ رجا از دیگر قطارهای شرکت مسافربری ریلی رجا است که ظرفیت آن 32 نفره است و در هر واگن آن 8 کوپه 4 نفره وجود دارد. یک کوپه در این قطار به مهمان دار تعلق دارد و اگر بخواهید از غذای قطار استفاده کنید باید هزینه اضافی آن را پرداخت کنید؛ یعنی بلیط این نوع قطار با دو نوع قیمت به مسافران عرضه می شود، همچنین در این قطار یک رستوران قرار دارد که می توانید انواع تنقلات و نوشیدنی ها را در آن ببینید و خرید کنید. داخل هر کوپه سیستم های صوتی برای کانال های تلویزیونی قرار دارد و همچنین دارای سیستم تهویه مناسب آب و هوا و پریز برق است. هر واگن دو سرویس بهداشتی دارد.

قطار پلور سبز از 10 کوپه که هر کدام ظرفیت 4 نفر را دارند تشکیل شده است و یک کوپه در اختیار مهمان دار است، واگن های این قطار دارای سیستم تهویه مناسب و سیستم صوتی و تصویری است. شیشه های پنجره و بدنه قطار در برابر صدا عایق بندی شده اند و هر واگن دو سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی دارد.

قطار سبز رجا 8 کوپه دارد و هر کوپه مخصوص 4 نفر است که در نهایت ظرفیت این قطار 32 نفر می شود. یک کوپه به مهمان دار اختصاص دارد. بدنه و شیشه کوپه در برابر سر و صدا عایق بندی شده اند همچنین هر کوپه دارای سیستم تهویه هوای مناسب و سیستم صوتی و تصویری برای دریافت شبکه های تلویزیونی هستند. بلیط این قطار با دو قیمت به مسافران عرضه می شود یکی با پذیرایی و یکی بدون پذیرایی است. قطار از رستورانی برخوردار است که مسافران می توانند از آن استفاده کنند. برای تهیه بلیط قطار رجا می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید و بلیط مورد نیاز خود را تهیه کنید.

از دیگر قطارهای شرکت رجا قطار طوس است که 9 کوپه ی 4 نفره دارد و در نهایت ظرفیت 32 مسافر را دارد. یک کوپه به مهمان دار اختصاص دارد و همچنین هر واگن دارای دو سرویس بهداشتی است. بدنه کوپه و شیشه های پنجره از لایه های دوجداره تشکیل شده اند که عایق خوبی در برابر صدا و حرارت هستند. در این قطار یک بسته غذایی به مسافران داده می شود که بابت آن هزینه اضافی دریافت نمی شود علاوه بر این ها قطار طوس دارای سیستم صوتی و تصویری و پریز برق 200 ولتی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مستر بلیط

مِستر بلیط در بهمن ماه سال 1394 شروع به کار کرد و در ابتدا تنها وب سایتی برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما ارزان قیمت بود. پس از چند ماه فعالیت و علاقه مندی و درخواست مشتریان، خدمات بلیط قطار و اتوبوس نیز برای اولین بار در ایران اضافه گردید. در مِستر بلیط علاوه بر جستجوی کاملترین پروازهای داخلی می توانید ارزانترین قیمت ها را نیز پیدا کنید! خدمات رزرو آنلاین قطار و اتوبوس هر روز کامل تر می شود تا شما مجموعه کاملی از رزرو آنلاین بلیط داخلی را در مِستر بلیط داشته باشید. ما به تجربه شما از خرید اینترنتی اهمیت می دهیم و تلاش ما برای داشتن خدماتی ساده، سریع و ارزان است.

اطلاعات تماس
  • 031366*****
[نمایش اطلاعات]