اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902114797612920

دلایل قرار گرفتن 4 شهر ایران در شهرهای خلاق یونسکو

چهار شهر ایران در شبکه شهرهای خلاق جهان

کد: 139902114797612920

https://bit.ly/3aMKcZW

، (اخبار رسمی): در سال ۲۰۰۴ شبکه‌ای تحت عنوان شبکه‌ شهرهای خلاق جهان ایجاد شد و هدف از آن، ایجاد ارتباط بین شهرهایی که عاملی برای خلاقیت شهرشان داشتند بوجود آمد. این شبکه با همکاری یونسکو در تلاش است که علاوه ‌بر شناسایی خلاقیت در شهرها به عنوان عاملی برای پیشرفت، نوآوری باشد.

چهار شهر ایران در شبکه شهرهای خلاق جهان
چهار شهر ایران در شبکه شهرهای خلاق جهان

چهار شهر اصفهان، بندرعباس، رشت و سنندج به تازگی عضو شبکه شهرهای خلاق جهان شده اند که این موضوع قطعا باعث پیشرفت و رونق در صنعت گردشگری ایران خواهد بود از جمله تاثیر آن در افزایش ورود ارز ، توسط گردشگران خارجی به ایران است و همچنین با استفاده از تجربیات جهانی، شهرها و اطلاعات منطقه ای خود را هرچه بهتر به جهانیان معرفی میتوان کرد.

معرفی شبکه‌ خلاق جهان

در سال ۲۰۰۴ شبکه ای تحت عنوان شبکه‌ شهرهای خلاق جهان  ایجاد شد و هدف از آن ،ایجاد ارتباط بین شهرهایی که عاملی برای خلاقیت شهرشان داشتند بوجودآمد. این شبکه با همکاری یونسکو در تلاش است که علاوه ‌بر شناسایی خلاقیت در شهرها به عنوان عاملی برای پیشرفت، نوآوری باشد.در حال حاظر ۱۸۰ شهر عضو این شبکه اند و به منظور افزایش خلاقیت در شهرها و رونق صنایع فرهنگی در دو سطح ملی و جهانی تلاش می کنند.

نحوه عضویت در شبکه‌ شهرهای خلاق جهان

فرآیندهای ارسال درخواست شهرها برای عضویت توسط شهرداری ها انجام میشود در این فرآیند، در اصل درخواست عضویت به معنای پر کردن یک فرم و ارسال آن نیست بلکه عضویت در شبکه‌ شهرهای خلاق یونسکو به معنای یک تعهد بلندمدت و دائمی برای رسیدن به اهداف مشترک است و این مسئولیت درمورد شهرهای مطرح شده بیشتر است و معمولا در جلسات سالانه، گزارش عملکرد شهرها در این مورد ارائه می شود. در کل باید شهری که میخواهد عضو شبکه خلاق شود باید در طی چهار سال پروژه ها و سیاست هایی را برنامه ریزی کند که اهداف شهر را در آینده به عنوان یک شهر خلاق  معرفی کند.

دلایل قرار گرفتن 4 شهر ایران در شهرهای خلاق یونسکو

شهرهای ( اصفهان، بندرعباس، رشت و سنندج ) هر کدام در زمینه های شاخص خود به این شبکه پیوسته اند.مثلا:

سنندج در حوزه‌ی موسیقی

رشت در حوزه غذاهای محلی

بندر عباس درحوزه‌ی صنایع دستی و هنرهای مردمی شامل : حصیربافی - سفال گری از جمله کوزه‌ی آب به نام جهله

اصفهان در زمینه‌ی صنایع دستی شامل : میناکاری- خاتم کاری(قدمت دوران صفوی) - قلم زنی- مینیاتور - فیروزه کوبی

شبکه‌ شهرهای خلاق، هفت حوز‌ه‌ی خلاقیت را پوشش می دهد که شامل: صنایع دستی، هنرهای سنتی، رسانه، فیلم، طراحی، غذا، ادبیات و موسیقی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]