کد: 139902114798015133

نحوه چیدمان مبل ال در خانه

کد: 139902114798015133

https://bit.ly/3d4jRrF

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از پرطرفدارترین مدل‌های مبل در حال حاضر مبلمان طرح ال است. این مدل از مبل‌ها با توجه به نیاز مصرفکنندگان در زندگی آپارتمانی امروز طراحی شده است، بنابراین حتی اگر فضای کوچکی در اختیار دارید نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

نحوه چیدمان مبل ال در خانه رویاییتان
نحوه چیدمان مبل ال در خانه

در ادامه مبل ال، نحوه چیدمان و نکات مهم در این رابطه بررسی شده است.

مبل ال چیست؟

دلیل نام‌گذاری آن به خاطر نحوه چیدمانش به شکل حرف L انگلیسی است. این مبلمان به شکل دو خط متقاطع عمودی و عموما در گوشه‌ای از منزل چیده می‌شود. مبل ال از نظر طبقه‌بندی در زمره مبل‌های راحتی قرار می‌گیرد، اما این مدل انواع گوناگونی دارد که شامل مبل ال راحتی، ال چستر، ال کلاسیک و ال فرانسوی است.

انواع مبل کدام است؟

ال راحتی: از آنجایی که مبل‌های راحتی در میان انواع مبلمان محبوب‌تر هستند، اکثر سبک‌های مبلمان، مدل راحتی نیز دارند، مدل ال هم از این قائده مستثنی نیست و شامل مدل‌های راحتی نیز می‌باشد. مبلمان ال راحتی با نشیمنگاه راحت و کوسن‌های فراوان بدون پایه عرضه می‌شود.

ال چستر: طرح چستر یا لمسه‌دوزی یکی از محبوب‌ترین سبک‌های مبلمان است، تلفیق مبل ال و چستر یکی از موفق‌ترین طراحی‌ها در صنعت مبلمان محسوب می‌شود. مبلمان ال طرح چستر در سبک‌های مدرن و کلاسیک  چیدمان کاربرد بسیاری دارد.

ال کلاسیک: این مبلمان نسبت به ال‌های ساده کمی رسمی‌تر است، معمولا پایه کوتاهی دارد و قسمت ابتدا و انتهای مبل ال دارای دسته‌های پهن چوبی است.

طرح فرانسوی: اگر فکر می‌کنید که این مدل از مبل‌ها دارای طرح‌های لاکچری و سلطنتی نیستند سخت در اشتباهید، مدل فرانسوی مبل ال در حقیقت طرح سلطنتی این مبلمان است، دارای پایه‌ها و تاج ظریف منبت کاری شده است که بی‌شباهت به مبلمان دوران لویی شانزدهم نیست و شاید به همین دلیل نیز مبل ال فرانسوی نام‌گذاری شده است.

نحوه چیدمان مبل ال در خانه

همان‌طور که در ابتدا نیز توضیح دادیم اصول چیدمان این سبک از مبلمان باعث نام‌گذاری آن شده است یعنی در حالت معمول چیدمان آن به شکل حرف L انگلیسی خواهد بود، این مبل دارای دو ضلع در اندازه متفاوت است که به شکل دو خط افقی با زاویه ۹۰ درجه در کنار یکدیگر جای می‌گیرند.

نحوه عمومی چیدمان ال قرار دادن این مبل در راستای دیوارها در کنج منزل است، اما همین چیدمان به ظاهر معمولی اصول خاص خود را دارد.

چیدمان ال با کاناپه دو نفره: این سبک از چیدمان بسیار مناسب فضاهای کوچک است، در این حالت یک مبل کوچک یکنفره به یک کاناپه دو نفره با زاویه ۹۰ درجه متصل می‌شود، در واقع محل نشستن برای افراد کمی محسوب می‌شود اما از آن‌جایی که در این سبک از مبلمان نشستن صمیمانه‌تر است، نفرات بیشتری می‌توانند از آن استفاده کنند. برای راحتی می‌توانید از جلومبلی‌های کوچک نیز برای تکمیل این چیدمان استفاده کنید.

چیدمان ال با کاناپه قرینه: در این نوع چیدمان در حقیقت شما دو کاناپه دونفره را به شکل قرینه و با زاویه ۹۰ درجه معمول در سبک ال کنار هم قرار می‌دهید. برای قرار دادن این مبلمان یک گوشه کوچک از منزل را در اختیار دارید، فراموش نکنید که می‌توانید برای تکمیل شدن چیدمان این سبک از مبلمان از مبل‌های تک نفره  و حتی مبل‌های طرح عثمانی می توانید در مقابل آن استفاده کنید. در این حالت چون هر دو ضلع یک اندازه هستند پیشنهاد می‌شود تا از جلومبلی‌های بزرگ استفاده شود.

چیدمان ال با کاناپه سه نفره: در این مدل شما یک کاناپه سه نفره و یک کاناپه دونفره را با زاویه ۹۰ درجه به‌هم می‌چسبانید و عملا یک ضلع بزرگ و یک ضلع کوچکتر دارید. بهتر است هنگام چیدمان ضلع بزرگ در راستای دیوار طولی و ضلع کوچک در راستای ضلع عرضی قرار گیرد. از آنجایی که این سبک چیدمان فضای زیادی اشغال می‌کند بهتر است به جای جلومبلی از عسلی‌های کوچک استفاده شود.

نکات مهم چیدمان ال

اگر فکر می‌کنید که این مدل از مبلمان صرفا برای چیدمان کنار دیوار طراحی شده است اشتباه می‌کنید، در صورتی که فضای مناسب در اختیار دارید می‌توانید این مبل را با همان سبک چیدمان در مرکز نشیمن نیز استفاده کنید. البته می‌توان نحوه چیدمان را به‌صورتی که فقط یکی از اضلاع در راستای دیوار قرار گیرد نیز تغییر داد.

در صورتی‌که از مبل در قسمت مرکز منزل استفاده می‌کنید می‌توانید از فضای ایجاد شده در پشت آن برای دکوراسیون استفاده کنید و یا از مبل‌ها به‌عنوان جدا کننده دو قسمت از منزل استفاده کنید، بهترین شکل چیدمان در این صورت قرار دادن صورت مبلمان به سمت تلویزیون و یا  چیدمان آن حول یک مرکز مشخص مثلا فرش است.

البته مبلمان‌های متحرک دیگری نیز طراحی شده است که تقریبا با کارایی سبک ال عرضه می‌شوند، در این حالت با کمی قوس دادن به طراحی مبل‌ها می توان آنها را به شکل U در فضا چید، که با توجه به سبک طراحی آن، می‌توان آنها را نیز زیرمجموعه از مبلمان ال محسوب کرد.

در صورتی که فضای مناسب در اختیار ندارید باید از طرح‌هایی از مبلمان ال استفاده کنید که دارای کشو و یا باکس هستند، به این ترتیب بخشی از وسایل اضافه خود را در این محفظه ها قرار می‌دهید.

استفاده از مبل راحتی ال به‌عنوان مکانی برای استراحت نیز استفاده‌ای هوشمندانه است، البته در برخی از طراحی‌ها به این مسئله اهمیت داده شده و شکل مبل به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که در صورت نیاز می‌توانید از بخشی از آن به‌عنوان تخت یک‌نفره برای استراحت استفاده کنید، این مدل از مبلمان برای خانه‌های کوچک که اتاق خواب مجزا ندارند بسیار کاربردی است.

استفاده از کوسن‌های فراوان باعث راحتی بیشتر در این سبک از مبلمان است، البته باید در نظر داشت که مبل ال با تنوع طرح و رنگ بسیاری در حال عرضه است اما استفاده از کوسن‌های رنگی و یا متناسب با هارمونی رنگی فضای نشیمن مسئله‌ای است که باعث زیباتر دیده شدن چیدمان آن می‌شود.

یکی از نکات دیگری که در چیدمان این سبک مبلمان می‌توان از آن بهره برد، جدا کردن اضلاع از یکدیگر است، در این حالت اضلاع به وسیله یک عسلی کوچک به‌هم متصل می‌شوند، از این عسلی می‌توان به عنوان بخشی از دکوراسیون استفاده کرد و یا شبیه میز پذیرایی از آن بهره گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف