اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902134803012920

فرصت‌ها و تهدیدهای صنعت گردشگری ایران برای سرمایه گذاران چیست؟

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران

کد: 139902134803012920

https://bit.ly/2Yry8dW

، (اخبار رسمی): از آنجایی که صنعت گردشگری، بزرگترین و متنوع‌ ترین صنعت در دنیا محسوب می‌شود، تاثیر آن افزایش میزان اشتغال و درآمدهای ارزی، رونق صنایع داخلی، گسترش همکاری‌های بین‌المللی است و این امرموجب می‌شود که نگرش کشورهای دنیا تغییر پیداکند. سرمایه گذاری گردشگری می‌تواند نقطه امیدی برای صنعت گردشگری ایران باشد.

سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران
سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران

از آنجایی که صنعت گردشگری، بزرگترین و متنوع‌ ترین صنعت در دنیا محسوب می شود که تاثیر آن: افزایش میزان اشتغال و درآمدهای ارزی، رونق صنایع داخلی، گسترش همکاری‌های بین‌المللی است و این امر موجب میشود که نگرش کشورهای دنیا تغییر پیداکند. سرمایه گذاری گردشگری میتواند نقطه امیدی برای صنعت گردشگری ایران باشد.

عوامل متعددی (از جمله سوء مدیریت در برنامه‌ریزی برای گردشگری یا بی‌ثباتی خاورمیانه) باعث شده‌اند تا صنعت توریسم ایران، جایگاهی پایین‌تر از پتانسیل‌هایش داشته باشد .

جایگاه جاذبه‌های گردشگری ایران نسبت به سایر کشورها

برخورداری ایران از میراث غنی فرهنگی، باستانی، تاریخی، افسانه ها، تمدن، فهرست ثبت شده آثارتاریخی در یونسکو از جمله معبد چغاز زنبیل،نقش رستم،تخت جمشید و وجود شهرهای تاریخی وقدیمی و ایل های مختلف مهم ترین مزیت نسبی ایران نسبت به کشورهای منطقه است.

دیدگاه سازمان گردشگری جهانی نسبت به صنعت گردشگری ایران

سازمان جهانى گردشگرى و یونسکو نیز، ایران را به‌دلیل برخوردارى از جاذبه‌هاى متعدد گردشگری بالقوه، جزء ۱۰ کشور اول دنیا به‌ لحاظ ورود گردشگر حساب می‌کنند و نشنال جئوگرافیک ایران را به عنوان اولین مقصد گردشگری از 16 مقصد گردشگری پیشنهادی معرفی کرده است که در بین 10 مقصد پیشنهادی نشریه «گردشگری سفر و اوقات فراغت» نیز ایران رتبه پنجم را کسب کرده است.

جذابیت‌های گردشگری ایران برای سرمایه‌گذاری

پراکندگی جاذبه‌های گردشگری

جذابیت های (طبیعی، تاریخی، مذهبی، درمانی، تجاری و...)

تنوع زیست‌ محیطی و مستعد بودن کشور برای استفاده از منابع طبیعی

فرهنگ و تاریخ غنی

امنیت کشور ایران

مشتریان داخلی و خارجی

حمایت دولت و سیستم بانکی

اعتقاد مسئولان به اشتغال‌زایی از طریق گسترش توریسم

وجود اماکن مذهبی از ادیان مختلف؛ کلیساها، مقابر و زیارتگاه‌های یهودیان و زرتشتیان

وجود حرم امام رضا (ع)، بُقاع متبرکه و امام‌زاده‌ها جهت جذب گردشگران مسلمان از کشورهای هم‌جوار

نیروی کار ارزان، انرژی ارزان، خدمات ارزان، تقاضای بالا

رقابت در قیمت ها

برخورداری کشور از خیل عظیم نیروی کار جوان و علاقه‌مند به صنعت گردشگری

فرصت های سرمایه گذاری در ایران

سرمایه گذاری گردشگری می تواند نقطه امیدی برای صنعت گردشگری ایران باشد. تاریخ غنی، طبیعت چهارفصل، فرهنگ گوناگون، ناشناخته بودن و قیمت پایین خدمات از جمله دلایلی است که ایران را به یکی از کشورهای با پتانسیل بالا در حوزه گردشگری تبدیل کرده است و با سرمایه گذاری صحیح در این حوزه ایران میتواند به یکی از قطب های گردشگری آسیا تبدیل شود و با کشور ترکیه که در هر سال بین 25 تا 40 میلیون گردشگر ورودی دارد، رقابت کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]