اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902144807514913

از کجا فرش ماشینی ارزان بخریم؟

کد: 139902144807514913

https://bit.ly/2Yvx60H

، اصفهان , (اخبار رسمی): یکی از مهم ترین دغدغه‌ها برای خریداران فرش‌های ماشینی خرید فرش ماشینی ارزان و با کیفیت است. زمان خرید فرش‌های ماشینی برای بسیاری از خریداران سوال پیش می‌آید که کدام طرح و رنگ از فرش‌های ماشینی را خریداری کنم، زیرا بسیاری از خریداران بیشتر به زیبایی فرش ماشینی توجه می‌کنند.

از کجا فرش ماشینی ارزان بخریم؟
تولید و فروش انواع فرش ماشینی

فرش ماشینی 

فرش های ماشینی یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین زیرانداز ها و کف پوش هایی هستند که امروزه استفاده می شوند شروع بافت فرش های ماشینی در ایران از دهه پنجاه بوده و نقطه عطف آن امروزه در دهه ۹۰ ایجاد شده است. می توان گفت که حتی رشد و پیشرفت فرش های ماشینی نیز در همین دهه نود ایجاد شده اند

امروزه فرش های ماشینی از نظر کیفیت به چندین دسته تقسیم بندی می شوند قبل تر ها تنها فرش هایی که توسط برندهایی مانند فرش قیطران و یا فرش ستاره کویر یزد بافته می شد فرش خوبی بودند اما امروزه تمامی شرکت های تولیدی فرش های ماشینی پیشرفت کرده اند و فرش های ماشینی خوب و با کیفیتی را تولید می کنند به نظر شما بیشترین شرکت های تولیدی فرش ماشینی در کدام نقاط کشور هستند؟

 فرش ماشینی از کجا بخریم ؟

خاستگاه فرش های ماشینی از کاشان و شرکت حریر گل ایجاد شدند اما رفته رفته شهرک های صنعتی تولید فرش های ماشینی در مشهد , اصفهان و رشت , یزد و دلیجان راه اندازی شدند امروزه بزرگترین واحدهای تولیدی فرش های ماشینی در همین کاشان و شهرهای اطراف آن مانند آران و بیدگل وجود دارد طوری که حدود ۵ شهرک صنعتی با ۱۳۰۰ واحد تولیدی حداقل در این منطقه وجود دارد. 

اگر بخواهیم بهترین و واقعی ترین کیفیت های فرش های ماشینی را از نزدیک مشاهده کنیم بهتر است که به این شهرها سفر کرده و فرش های ماشینی را از نزدیک ببینیم و فرشی خوب و با کیفیت انتخاب کنیم .

 راه‌های خرید فرش ماشینی 

معرف ترین واحد های تولیدی فرش ماشینی در کاشان و آران بیدگل عبارتند از :

۱) فرش قیطران
۲) فرش سورنا
۳) فرش بزرگمهر
۴) فرش نگین مشهد تابان

معمولا شرکت های تولیدی فرش های ماشینی محصولات خود را به دو شیوه به فروش می رسانند اولا می توانیم به صورت حضور در محل و خرید از نمایشگاه شرکت های فرش ماشینی خرید خود را انجام دهیم از طرف دیگر نیز می توانیم با شناسایی دقیق نام برند های برتر و تولیدکنندگان خوب منطقه کاشان خرید اینترنتی انجام دهیم.

مسلما زمانی که خرید خود را مستقیما از کارخانه های تولیدی فرش های ماشینی انجام می دهیم فرش های ماشینی ارزان تری را خریداری می کنیم اما در این میان فرش هایی هستند که قیمت کمتری دارند . چرا قیمت فرش های ماشینی نسبت به بقیه کمتر است؟

فرش ماشینی با کیفیت 

معمولا سه عامل در کیفیت فرش های ماشینی اثر گذارند :

۱) شانه فرش ماشینی: به تعداد گره های موجود در عرض فرش ماشینی شانه گفته می شود که هر چه تعداد گره ها بیشتر باشد کیفیت فرش ماشینی بالاتر می رود

۲) تراکم فرش ماشینی: تراکم گره هایی هستند که در طول فرش های ماشینی واقع اند و در واقع عمود بر گره های شانه دیده می شوند شانه و تراکم فرش های ماشینی معمولا همزمان با هم اعلام می شوند و هر چه تراکم فرش ماشینی در شانه مشخص بالاتر باشد فرش ماشینی با کیفیت تر است .

۳) جنس نخ فرش ماشینی : مهم ترین عامل در تعیین قیمت فرش های ماشینی و تعیین کیفیت فرش ماشینی جنس نخ است. امروزه بهترین جنس نخ برای فرش ماشینی الیاف اکرولیک است.

 شرایط فرش ماشینی ارزان کدام است ؟

به نظر شما با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد , شرایط فرش ماشینی ارزان کدام است؟ درست است هر چه مشخصات فرش های ماشینی از نظر شانه و تراکم و جنس نخ فرش ماشینی پایین تر باشند کیفیت فرش نیز کمتر است. فرش های ماشینی شانه پایین فرش های ۳۲۰ و ۴۴۰ شانه هستند که بیشتر برای مصارف صادراتی استفاده می شوند
فرش های ماشینی شانه متوسط نیز ۵۰۰ و ۷۰۰ هستند که در صورتی قیمت این گونه از فرش های ماشینی پایین می آید و ارزان می شوند که جنس نخ آن ها نامناسب باشد
جنس نخ پایین برای فرش های ماشینی امروزه پلی استر و پلی استر ورژن است .

فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ارزان از کجا بخریم و به چه قیمت ؟

همان گونه که می دانید فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه پلی استر از فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه پلی استر ارزان ترند زیرا که شانه و تراکم آن ها کمتر است . اما شاید نتوانید چنین فرش هایی را حتی از فروشگاه های اینترنتی فروش فرش ماشینی نیز پیدا کنید و تنها باید این گونه فرش ها را از کاشان بخرید اما قیمت فرش های ۵۰۰ شانه ارزان به شرح زیر است.

قیمت فرش ماشینی ۵۰۰ شانه پلی استر تراکم ۸۰۰ در سایز ۱۲ متری یک میلیون و هشتصد هزار تومان
قیمت فرش ماشینی ۵۰۰ شانه پلی استر تراکم ۸۰۰ در سایز ۹ متری یک میلیون و چهارصد هزار تومان
قیمت فرش ماشینی ۵۰۰ شانه پلی استر تراکم ۸۰۰ در سایز ۶ متری نهصد هزار تومان

 فرش‌های استوک 

یکی دیگر از نمونه های فرش های ماشینی که همواره با تخفیف روبرو می شوند و اگر دقت کرده باشید حتی در فروشگاه های آقای فرش و شهر فرش نیز وجود دارند
فرش های ماشینی استوک هستند. این فرش ها در واقع فرش هایی هستند که تک سایز شده اند و یا اینکه چون پالت رنگ دستگاه های فرش ماشینی تغییر کرده است دیگر این فرش ها بافت نمی شود به همین دلیل کارخانه تولیدی فرش ماشینی مجبور می شود آن ها را به قیمت پایین تر از قیمت عرف فرش های ماشینی به فروش برساند.

این تک سایز شدن و تغییر رنگبندی دستگاه های فرش ماشینی بیشتر در فرش های کیفیت بالا مانند ۷۰۰ و ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ بوجود می آید به همین دلیل اگر به دنبال خرید فرش ماشینی ارزان در این کیفیت ها هستید باید به سراع فرش های استوک در ان مشخصات برویم .

از کجا فرش ماشینی استوک ارزان بخریم ؟

فرش ماشینی استوک ارزان بیشتر در فروشگاه های بزرگی همچون آقای فرش و شهر فرش و سرای ایرانی دیده می شود علاوه بر این می توان فرش های ماشینی استوک ارزان را از خود شرکت های تولیدی نیز خریداری کرد اما باید به این نکته توجه داشته باشید که فرش های استوک همواره در شرکت ها وجود ندارند و حتی تمامی شرکت ها نمی توانند فرش های ماشینی استوک داشته باشند .

 فرش ماشینی کیفیت مناسب 

یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع فرش های ماشینی , فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه هستند که تراکم واقعی تولیدی آن ها ۲۵۵۰ باشد و علاوه بر این هیت ست شده باشند از طرف دیگر باید این فرش ها جنس نخی صد در صد اکرولیک هیت ست شده باشند سعی کنید فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه را از فروشگاه های اینترنتی معتبر فرش ماشینی خریداری کنید
شاید بهتر است بگوییم که هیچ گاه به دنبال ارزانی نباشید بلکه به دنبال کیفیت مناسب باشید .

از آنجا که قیمت فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه متناسب بوده و ارتفاع خاب مناسبی دارند بسیاری از خریداران فرش های ماشینی به دنبال خرید فرش های ماشینی با کیفیت اند. در مورد فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه عامل دیگری که تعیین کننده کیفیت فرش است جنس پود فرش است . بهتر است فرش های ماشینی خریداری کنید که پود آن ها بیشتر پنبه باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گلیم فرش سلیمان صباحی

“فرش و گلیم سلیمان صباحی” با بکارگیری تجربیات فرش دستباف در اواخر دهه ۶۰ کار خود را در زمینه ی فرش ماشینی آغاز کرد شعار شرکت فرش و گلیم سلیمان صباحی از ابتدا کیفیت و تنوع و نوع آوری در زمینه فرش ماشینی وگلیم فرش بوده است. خوشبختانه توانسته ایم با توجه به سلایق مصرف کنندگان محصولات جدیدی از جمله تابلوفرش ماشینی تولید کنیم و با ارائه محصول با کیفیت رضایت مصرف کنندگان را جلب نماییم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی فرش ماشینی،این شرکت نیز همواره محصولات فرش ماشینی خود را به روز کرده است. فرش و گلیم سلیمان صباحی طی بیش از سه دهه فعالیت با بهره‌گیری از توان و تجربه قبلی، گامهایی را با , بهره‌مندی از نیروهای جوان و تحصیل کرده و بکارگیری مدرنترین ماشین آلات تولیدی روز ،توانسته است, صنعت جدید را با اصالت هنر قدیمی ترکیب نموده و دست به ابتکارات و نوآوری‌های فراوانی در صنعت فرش ماشینی بزند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]