اطلاعات تماس
  • 021885*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902144809115204

چگونگی انتخاب وکیل خوب

کد: 139902144809115204

https://bit.ly/2YAEOXn

، تهران , (اخبار رسمی): درگیر مسائل خانوادگی باشیم و یا پیچیدگی امور مالی و اداری اَمانمان را بریده باشد. در هر حال به نقطه‌ای رسیده‌ایم که نیاز به راهنمایی و کمک شخص دیگری داریم! یک وکیل خوب، که بتوانیم اختیار زندگیمان را دودستی تقدیمش کنیم! مطالعه این مطلب به شما آموزش می‌دهد که چگونه یک وکیل خوب و ماهر انتخاب کنید.

چگونگی انتخاب وکیل خوب
چگونگی انتخاب وکیل خوب

یک وکیل خوب ابتدا تمام شرایط را می‌سنجد و سپس مطابق قانون اظهار نظر می‌کند

در زندگی همه ما ممکن است روزی برسد، که مستاصل، ناراضی و آشفته شویم! فرقی نمی کند املاک و دارایی مان به خطر افتاده باشد، درگیر مسائل خانوادگی باشیم و یا پیچیدگی امور مالی و اداری اَمانمان را بریده باشد. در هر حال به نقطه ای رسیده ایم که نیاز به راهنمایی و کمک شخص دیگری داریم! یک وکیل خوب، که بتوانیم اختیار زندگیمان را دودستی تقدیمش کنیم! اینجاست که از خودمان می پرسیم چگونه باید یک وکیل خوب انتخاب کنیم؟ وکیل دادگستری زن را کجا پیدا کنیم؟ به سراغ وکیل دادگستری زن برویم یا مَرد؟ وکیل پایه یک بهتر است یا مشاورحقوقی؟ اصلا وکلا چه تفاوتی با هم دارند؟

اگر با طرح این سوالات دست روی دلتان گذاشتیم و مساله انتخاب وکیل هم به مشکل شخصی تان اضافه شد، نگران نباشید. مطالعه این مطلب به شما آموزش می دهد، که چگونه یک وکیل خوب و ماهر انتخاب کنید تا زندگیتان را به آرامش بعد از طوفان برساند!

انتخاب وکیل خوب چه اهمیتی دارد؟

ابتدا بیایید مروری بر تعریف کلی وکالت داشته باشیم: وکالت قراردادی است که به موجب آن یکی از طرفین، دیگری را برای انجام امری نایب و نماینده خود قرار می دهد. بنابراین شما می توانید با تنظیم یک قراردادِ دستی نیز هر شخصی را که بخواهید، به عنوان وکیل خود انتخاب کنید! اما سوال اینجاست! آیا هر شخصی با هر تحصیلات و رتبه ای می تواند در مراجع قضایی همراهتان باشد؟! هر وکیلی می تواند مشکل حقوقی یا کیفری شما را حل کند؟ هر فردی می تواند از پس امور اداری شما برآید؟ مسلما خیر! بنابراین وکیل داشتن مهم نیست. وکیل خوب داشتن مهم است!

اگر می خواهید به اهمیت انتخاب وکیل پی ببرید کافی است به این فکر کنید که: یک وکیل می تواند موکلِ خود را پای چوبه دار بفرستد، و یا از چوبه دار به زیر آورد! شما با انتخاب وکیل خوب بخشی از سرنوشتتان را به دست او می سپارید. پس چه چیزی از این مهم تر؟!

در انتخاب وکیل خوب به چه نکاتی توجه کنیم؟

مقوله انتخاب همیشه سخت بوده است! انتخاب رشته، انتخاب شغل، انتخاب همسر... انتخاب وکیل! بله انتخاب وکیل هم یکی از مواردی است که باید با چشم و گوش باز به آن پرداخت. در ادامه معیار هایی را برای گزینش یک وکیل خوب و مناسب در اختیارتان قرار می دهیم:

1.درجه و پایه وکالت: یکی از مواردی که باید در انتخاب وکیل مد نظر قرار دهید، پایه وکالت است. شاید در نگاه اول تفاوت کارآموز وکالت، وکیل پایه دو و وکیل پایه یک، کم اهمیت به نظر برسد. اما بهتر است بدانید وکلایی که در مرتبه پایین تری قرار دارند، در برخی موارد با محدودیت های قضایی مواجه می شوند. بنابراین باید از صلاحیت وکیل، برای در دست گرفتن پرونده تان اطمینان حاصل کنید. در این میان وکیل پایه یک دادگستری نسبت به وکیل پایه دو و کارآموز وکالت دادگستری ارجحیت دارد. در واقع وقتی حرف از وکیل پایه یک دادگستری به میان می آید، یعنی کسی که از هفت خان رستم گذشته و در تمام محاکم حقوقی و کیفری کشور مجاز به فعالیت است.

2.تخصص وکالت: همانطور که شما برای مشکل قلب به سراغ پزشک مغزواعصاب نمی روید، برای مشکل ملکی و تجاری نیز نباید به وکیل خانواده مراجعه کنید! سعی کنید تخصص وکیلی که انتخاب می کنید، مرتبط با موضوع پرونده شما باشد. در این مورد می توانید رشته تحصیلی فرد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را بررسی کنید. زیرا رشته حقوق نیز مانند هر رشته دیگر گرایش های متفاوتی دارد.

3.تجربه وکالت: تجربه عملی وکیل نیز در کنار تخصص و رشته تحصیلی او مهم است. وکیلی که در یک یا چند حوزه خاص فعالیت کند، در همان حوزه خبره می شود. ممکن است یک وکیل دادگستری زن به قدری در حوزه خانواده تجربه کسب کرده باشد که شانس موفقیت شما را چندین برابر افزایش دهد. از قدیم گفته اند: آدم هزار پیشه کم مایه است! پس سعی کنید به سراغ وکیلی بروید که بر روی موضوع مورد نظر شما فعالیت ویژه داشته باشد.

4.خوشنامی و حسن شهرت: مسلما شما اولین موکل نیستید و آخرین موکل هم نخواهید بود! برای آنکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، بهتر است از تجارب دیگران استفاده کنید. قضاوت مردم می تواند سنگ محک خوبی باشد تا اعتبار وکیل مورد نظرتان را بسنجید. برای آن که به حسن شهرت یک وکیل دادگستری زن یا مرد پی ببرید، می توانید از اطرافیان و یا مراجعان قبلی او پرس و جو کنید. تحقیق در اینترنت و مطالعه نظرات کاربرانِ فضای مجازی هم می تواند راه حل خوبی برای شما باشد.

5.سابقه در مراجع قضایی: یک وکیل دادگستری علاوه بر خوشنامی در نزد مردم، باید در نزد همکاران و کارمندان دادگستری و قضات نیز از سابقه خوبی برخوردار باشد. سلامت اخلاقی و سابقه کاری مثبتِ وکیل موجب اعتماد بیشتر قاضی به او می شود. همانطور که پیشینه کاری منفی می تواند اذهان را نسبت به او مکدر کند.

6.روابط عمومی قدرتمند: شما به دنبال وکیل هستید تا به نمایندگی از شما صحبت کند! بنابراین باید کسی را انتخاب کنید که قدرت کلامی بالایی داشته و در برقراری ارتباط توانمند باشد. بدون شک شخصی که در شبکه ارتباطی گسترده ای عضو باشد در رفع مشکل شما بهتر عمل می کند.

7.صداقت و سلامت: یکی از نکاتی که شاید در مشاوره تلفنی و یا اولین جلسه از مشاوره حضوری مشخص شود صداقت وکیل است. یک وکیل خوب و درستکار شما را با یک پیش بینی آرمانی مواجه نمی کند!

دفتر وکالت حمیرا پارسا وکیل پایه یک دادگستری با رعایت امانت نسبت به موکلین عزیز پس از بررسی مدارک و مستندات با تشخیص میزان موفقیت و کسب نتیجه مطلوب در پرونده حقوقی ، ضمن آگاه سازی موکل و یا مراجعین گرامی از پیشرفت کار و میزان حق الوکاله ، پس از جلب رضایت کامل نسبت به انعقاد قرارداد بصورت شفاف اقدام می کند.

در دفتر وکالت تمامی مشاوره های حقوقی و پیگیری پرونده های حقوقی توسط وکیل پایه یک باتجربه انجام می گیرد.

چون یک وکیل خوب ابتدا تمام شرایط شما را می سنجد و سپس مطابق قانون اظهار نظر می کند.

8.حق الوکاله: هزینه وکالت عبارت است از هزینه هایی مانند حق مشاوره، هزینه تمبر مالیاتی وکیل، هزینه های سفر و هر هزینه ای که وکیل در راستای انجام پرونده حقوقی یا کیفری شما متحمل می شود.

مانند: هزینه کارشناسی ، هزینه اجرای قرار ، هزینه صدور اجراییه و سایر هزینه های مرتبط.

بنابراین موکل مادام باید در دسترس وکیل باشد تا در صورت نیاز به پرداخت هزینه هایی از قبیل هزینه های یاد شده نسبت به کارسازی آن ، اقدامات لازمه را به عمل آورد تا خللی در روند دادرسی صورت نپذیرد و وکیل دادگستری نیز در این خصوص به علت کثرت پرونده و تعدد موکلین دچار استیصال نشود.

شاید فکر کنید پیدا کردن شخص همه چیز تمامی که ملاک های گفته شده را داشته باشد ممکن نیست! اما بهتر است بدانید تمام معیار های مذکور از ضروریات یک وکیل دادگستری خوب است، بنابراین پیشنهاد ما این است: در انتخاب سخت بگیرید، تا در نتیجه گیری آسوده باشید!

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دفتر وکالت حمیرا پارسا وکیل پایه یک دادگستری

در دفتر وکالت حمیرا پارسا وکیل پایه یک واقع در تهران یوسف آباد پذیرای شما مراجعین محترم جهت مشاوره حقوقی و یا ارجاع پرونده حقوقی می باشم. همچنین شهرستانی های عزیز با توجه به بعد مسافت می توانند از مشاوره حقوقی به صورت تلفنی و با همان کیفیت همسان مشاوره حضوری بهره مند شوند.نحوه دریافت مشاوره حقوقی را در قسمت بعدی مطالعه نمایید.

اطلاعات تماس
  • 021885*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | حقوقی و قانون