اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902164813112920

مفهوم گردشگری تجاری چیست؟

گردشگری تجاری در صنعت گردشگری

کد: 139902164813112920

https://bit.ly/3bf7g3T

، (اخبار رسمی): گردشگری تجاری یا سفرکاری، از قدیمی‌ترین اشکال گردشگری به شمار می‌آید و یک سبکی از سفر است که افراد برای انجام بخشی از حرفه و کار خود عازم سفر می‌شوند در این سفرها افراد مشغول به کار هستند و حقوق دریافت می‌کنند و فقط ار محل زندگی و کارشان دور هستند.

گردشگری تجاری در صنعت گردشگری
گردشگری تجاری در صنعت گردشگری

سفرکاری برای اهدافی کاری، فروش و... که با کار افراد مرتبط است، انجام میشود. فعالیت‌هایی که در سفرهای کاری انجام می‌شوند شامل : قرارهای ملاقات و شرکت در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها  و همایش‌ها  هستند.

تاریخچه گردشگر تجاری

از عواملی که سفر را در دنیای باستان توسعه داد، تجارت کالا علی‌الخصوص ابریشم و ادویه‌جات بود که از شرق به غرب حمل می‌شد و برای این منظور جاده ابریشم احداث شد که تا قرن‌ها محل عبور تجار، مسافران و نمایندگان حکومت‌ها در زمان‌های قدیم بود. مارکوپولو جهانگردی که در قرن سیزدهم از ایتالیا به چین سفر کرد، بیشتر مسیر خود را از این طریق جاده ابریشم طی می کردند او از کشورهایی مثل ایران، هند و چین عبور کرد. لازم به ذکراست که سومریان اولین قومی بودند که اقدام به سفرهای تجاری ‌کردند و همچنین در مصرحدود پنج هزار سال پیش سفرهای دریایی تجاری آغاز شده بود.

ویژگی‌های گردشگر تجاری

مسافران سفرهای کاری معمولا برای مدت کوتاهی در یک مقصد اقامت دارند و از این رو ترجیح می‌دهند تا محل اقامت و وسیله‌ی حمل و نقل با بهترین کیفیت را در اختیار داشته باشند.

گردشگری تجاری می تواند یک فرد یا گروه کوچکی از افراد را شامل شود:

مقاصد گردشگری تجاری اغلب در محل برگزاری جلسات، کنفرانس ها و همایش های کوچک و بزرگ، نمایشگاه های تجاری و نمایشگاه های مختلف است.

گردشگران تجاری به طور میانگین ثروتمندتر از گردشگران تفریحی هستند و انتظار می رود که پول و هزینه های بیشتری در کشور یا شهر مقصد خرج کنند.

مقاصد گردشگری تجاری برخلاف گردشگری تفریحی محدودتر است و بیشتر شامل کشورها و نواحی صنعتی و پیشرفته و توسعه یافته می شود.

این نوع گردشگری پایدارتراز سایر گردشگری هاست زیرا غیر فصلی است و می تواند در تمام طول سال اشتغال ایجاد کند.

گردشگری تجاری به جذب سرمایه ها کمک می کند و باعث بهبود زیر ساخت های مقصد می شود.

این گونه گردشگری رقابتی است و به تسهیلات و خدمات بسیار باکیفیتی نیازمند است.

گردشگری تجاری در ایران

ایران به دلیل قرار گرفتن در مسیر تجاری آسیای میانه، امکانات بندری، قرار گرفتن در مسیر ارتباط تجاری ترکیه با شرق و قرار داشتن در موقعیت مناسب برای ورود به بازار افغانستان، عراق و آسیای میانه، امکان مناسبی برای تجارت و صنعت گردشگری دارد..به دلیل وضعیت اقتصادی و اوضاع سیاسی ایران، سفرهای تجاری بیشتر از داخل به خارج از کشور صورت می گیرد. . در سال های اخیر، شهر بانه به دلیل موقعیت ویژه اش در محدوده نوار مرزی کشور و نیز رشد اقتصاد غیررسمی ناشی از قاچاق کالا، سالیانه تعداد زیادی گردشگر را از نقاط مختلف کشور به خود جلب کرده است و مکان مناسبی برای تجارت و فروش کالا در ایران است.

تاثیر گردشگری تجاری بر صنعت گردشگری

صنعت گردشگری و گردشگری تجاری به هم وابسته هستند. هتل‌ها، برگزارکننده‌های تور، آژانس‌های مسافرتی و سایر بخش‌های صنعت گردشگری نیز به نحوی از این بخش تاثیر می‌پذیرند.به عنوان مثال یک هتل را در نظر بگیرید که سالن کنفرانس و امکانات لازم برای برگزاری رویدادها را فراهم می‌کند به علاوه شرکت‌کنندگان در این کنفرانس، علاوه بر استفاده از این امکانات در آنجا اقامت می‌کنند.

اهمیت گردشگری تجاری بر اقتصاد

گردشگری تجاری یک عامل محرک برای ایجاد مشاغل دائمی و موقتی است.

بسیاری از کشورها درآمدهای حاصل از گردشگری تجاری را تولید ناخالص داخلی محسوب می‌کنند.

بسیاری از کشورها برای ایجاد اشتغال برای شهروندان خود، به گردشگری تجاری تکیه می‌کنند.

سفرهای تجاری بزرگترین منبع درآمد اقتصادی است.

طبقه بازرگانان بیش از سایر طبقات از هتل‌ها استفاده می‌کنند و اینکار سود بیشتری برای هتل ها دارد.

افرادی که به منظور شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌ها به مقصدی سفر می‌کنند معمولا توانایی مالی زیاد و قدرت خرید بیشتری دارند.

همایش‌ها و نمایشگاه‌ها، تقاضا برای خدمات گردشگری و محصولات را افزایش می‌دهند که این مسئله ایجاد اشتغال را در پی دارد.

تجربه‌ی گردشگری تجاری نشان میدهد که افراد معمولا، مدت اقامت خود را بیشتر کند یا مجددا به همان مقصد سفر کند.

بسیاری از گردشگران تجاری می توانند در ایام تعطیلات به همراه خانواده یا دوستان خود به مقصد هایی بازگردند که برایشان جذاب و مفرح بوده است.

تقاضا برای خدماتی مانند برگزاری تور و راهنماهای گردشگری، افزایش پیدا می‌کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی های هتل

وب سایت سلام هتل امکان رزرو آنلاین هتل ها را برای شما فراهم می سازد. ما در این وبسایت به شما این امکان را می دهیم تا بهترین هتل ها را در کمترین زمان انتخاب کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی زیادی انجام دهید. رزرو هتل می توانند از دغدغه‌های اصلی زائران امام رضا باشد و مشکلاتی را میتواند بوجود بیاورد. تیم ما این با تاسیس این هتل و ارائه بیش از 1000 هتل به شما این امکان را میدهد تا دغدغه ی رزرو اتاق را از بین ببریم. با توجه به بررسی های زیادی که در این زمینه انجام شده ما را بر آن داشت تا هتلهایی را برای رزوز به شما ارائه دهیم که از لحاظ سرویس دهی در بهترین درجه باشند و در نهایت هتلهایی که در اینجا مشاهده میکنید جزء بهترین هتلهای مشهد مقدس هستند.

اطلاعات تماس
  • 051385*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح