اطلاعات تماس
  • 091246*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902164815215107

طراحی فضای سبز

نحوه مراقبت از گیاهان فضای سبز

کد: 139902164815215107

https://bit.ly/3fpbclS

، (اخبار رسمی): فاز بعدی طراحی فضای سبز ، نگهداری و پایداری گیاهان فضای سبز طراحی شده است. در ادامه نکاتی در خصوص نگهداری و رشد این گیاهان آمده است.

نحوه مراقبت از گیاهان فضای سبز
نحوه مراقبت از گیاهان فضای سبز

گیاهان بارور و مالچ

کودی را انتخاب کنید که خاک شما را با pH صحیح اصلاح کند. یک کود مبتنی بر آهک باعث افزایش قلیایی خاک شما می شود. گوگرد باعث افزایش اسیدیته می شود. این کود را به طور مرتب در اطراف گیاهان بمالید تا مواد مغذی مورد نیاز برای رشد آنها را بدست آورید.

pH خنثی در مقیاس pH 7 است.

کود را به طور مساوی در منطقه کاشت توزیع کنید. اگر آزمایش pH نشان می دهد خاک شما به مواد مغذی اضافه شده به آن نیاز دارد ، کود را سریعاً تنظیم کنید. کود را حدود 1 در 2.5 سانتی متر از ساقه یا تنه گیاه از هر طرف دور نگه دارید. کود را صاف بشویید.

به یک لایه تقریباً 2 تا 3 در (5.1 تا 7/6 سانتی متر) در اطراف هر گیاه نیاز دارید.

مساحت بارور شده باید 2 تا 3 برابر عرض گیاه باشد.

از کودهای سریع رها شده برای گیاهان کوچکتر استفاده کنید. سالانه ، چند ساله و بوته های چوبی مانند آزالیا و رودودندرون به این نوع کود نیاز دارند. طبق دستورالعمل های موجود در برچسب مقدار کمی مستقیم بر روی خاک بریزید. برای اطمینان از اینکه به میزان کافی آب و مواد مغذی دریافت می کنند ، باید کمتر از یک بار در هفته ، این گیاهان مورد بررسی قرار گیرند.

کودهای سریع رها شده را هر چند ماه یک بار پخش کنید. باروری مکرر برای گلها و علفها سودمند است ، زیرا آنها در طول سال رشد نمی کنند. کود را در نزدیکی گیاه بریزید ، سپس آن را آب دهید تا مرطوب شود. این کار را هر 2 تا 3 ماه تا اولین فراست انجام دهید.

از کود دادن بیش از حد خودداری کنید ، زیرا این می تواند ریشه های لطیف یا آسیب دیده را بسوزاند.

اگر در فصلی غیر از بهار گیاه را کاشتید، بلافاصله به آن کود دهید. منتظر بهار نباشید

کودهای آهسته را برای درختان و بوته ها انتخاب کنید. این نوع کود فقط باید یک بار در سال اضافه شود. گیاهان زینتی بزرگ به همان سرعتی رشد نمی کنند و از منابع کمتری استفاده می کنند. کود را درون یک لایه نازک در زیر شاخه های گیاه ریخته و تا آنجا که شاخه ها برسد ، پخش می کنند. 

دستورالعمل های موجود در کیسه کود را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که به گیاه زیاد نمی دهید.

برای محافظت از گیاه ، یک مالچ ارگانیک را بر روی منطقه پخش کنید. یک مالچ طبیعی ، مانند کاج زمین را انتخاب کنید. خاک را با یک لایه 2 تا 3 در عمق (5.1 تا 7.6 سانتی متر) بپوشانید. مالچ را تا آنجا که برگ یا شاخه های گیاه برسد ، پخش کنید.

مالچ کردن روی همه گیاهان لازم نیست بلکه می تواند کمک کند. به ویژه برای گیاهان بزرگتر مفید است.

مالچ کردن گیاهان در برابر هوای شدید ، در آب نگه داشته می شود ، از علفهای هرز جلوگیری می کند و گیاه را از آسیب محافظت می کند.

کود را می توان در بالای مالچ استفاده کرد

از بین بردن علف‌های هرز و حشرات

روزانه منظره خود را در مورد علفهای هرز بررسی کنید. به دنبال جوانه هایی در خاک در نزدیکی گیاهان خود باشید. اینها به محض توجه به آنها باید برداشته شوند. اگر بگذارید آنها طولانی بمانند ، آنها می توانند گیاهان شما را گسترش دهند و جمع کنند.

هرعلف هرزی در منطقه کاشت شما می تواند مشکلاتی را برای گیاهان شما ایجاد کند. حتی اگر مطمئن نیستید که چه نوع گیاهی هستند ، آنها را حذف کنید.

روی علفهای هرز بکشید تا آنها را از بین ببرید. بیشتر علفهای هرز جدید را می توان با دست بیرون کشید. این کل گیاه را بیرون می کشد ، بنابراین دیگر نمی تواند رشد کند. اگر نیاز دارید که به ریشه ها بروید ، می توانید با ماله مورچه به خاک بیاندازید. مراقب باشید تا از مزاحمت ریشه های گیاه خودداری کنید.

علفهای هرز سخت مانند قاصدک ها ممکن است شما را مجبور به استفاده از مضراب دستی یا ماله برای از بین بردن آنها کند ، زیرا ریشه شیر بزرگی دارند.

برای اطمینان از بازگشت علفهای هرز ، ریشه ها را بردارید. بریدن و کاشت مؤثر نیست زیرا به ریشه نمی رسد.

علائم آسیب گیاهان خود را مشخص کنید. هرچند وقت یک بار ممکن است گیاهان خود را بازرسی کنید. به علائم غیرمعمول ، مانند نقاط تاریک و نشانه های نیش توجه کنید. اگر مسئله را تشخیص دادید ، می توانید از این اطلاعات برای درمان و ذخیره گیاهان خود استفاده کنید.

علت خسارت بستگی به این دارد که چه اشکالات و بیماری ها در منطقه شما و همچنین نوع گیاه شما وجود دارد.

به دنبال هر نوع حشره روی گیاهان باشید. معمولاً می توانید درمورد اشکالات آلوده به گیاهان خود نگاهی کوتاه بیندازید. روی برگها بچسبانید و به دنبال صفحات ، مسیرها و سایر علائم مربوط به داستان باشید. همچنین میوه ها و همچنین ساقه ها و تنه های پوسیده را نیز کنترل کنید.

منطقه کاشت خود را تمیز کنید تا از بروز آلودگی های جلوگیری کنید. اشکالات مضر در مکانهایی مانند تخته های چوبی و استخرهای آب راکد جمع می شوند. علفهای هرز را از بین ببرید تا منابع غذایی از بین بروند. حفظ منطقه شما همچنین شکارچیان طبیعی را به زندگی در منطقه ترغیب می کند.

به عنوان مثال ، تعمیر و نگهداری مناسب می تواند پرندگان ، عنکبوت ها و اشکالات آدمکش را که باعث کنترل جمعیت حشرات برگ می شوند ، برگرداند.

 گیاهان را با یک آفت کش ایمن درمان کنید تا اشکالات آن از بین برود. گیاهان سالم می توانند از برخی آسیب ها جان سالم به در ببرند ، اما برای جلوگیری از آلودگی شدید به سموم دفع آفات نیاز است. اگر گیاهان شما در حال تلاش هستند ، از یک مرکز باغبانی حشره کش استفاده کنید. جهت رقیق کردن دستورالعمل های موجود در برچسب را دنبال کنید ، سپس آن را مستقیماً روی گیاهان خود اسپری کنید

با پوشاندن پوست و نگه داشتن حیوانات اهلی و خانواده ، هنگام استفاده از سموم دفع آفات ایمن باشید.

از انواع سموم دفع آفات می توان در انواع گیاهان استفاده کرد ، از درختان گرفته تا گل.

گیاهان خود را به طور مداوم حفظ کنید تا آنها را از بیماری محافظت کنید. آبیاری روتین و کود دهی به گیاهان سالم تر منجر می شود. گیاهان قوی تر در برابر بیماری ها و آسیب حشرات مقاوم تر هستند. اگر در گیاه سالم آسیب دیدید ، این می تواند نشانه این باشد که چیز دیگری در محیط شما نادرست است.

به عنوان مثال ، پوسیدگی ریشه ناشی از یک قارچ معمولاً به این معنی است که شما باید گیاه را جدا کرده و خاک آن منطقه را پاک کنید.

پوسیدگی ریشه می تواند گیاهان شما را تهدید کند ، اما می توانید با آب دادن زیاد گیاهان از این کار جلوگیری کنید. شما همچنین باید زهکشی مناسب داشته باشید.

گیاهان خود را هرس کنید .

طبق هر نوع نیاز گیاهان را هرس کنید. زمان بهینه برای هرس گیاهان شما متفاوت خواهد بود. بوته ها و درختان معمولاً در اوایل بهار قابل بریده شدن هستند. گلها را می توان بعد از شکوفا شدن آنها را کاشت. چمن را می توان در طول فصل رشد قطع کرد.

گیاهان به طور کلی باید بعد از حدود یک سال رشد هرس شوند.

به برش و همچنین دستکش و عینک احتیاج خواهید داشت.

شاخه های آسیب دیده و ضعیف را از بین ببرید. این شاخه ها حتی اگر متوقف شوند از رشد و بهبود آنها باز هم از مواد مغذی استفاده می کنند. شاخه را تا حد ممکن نزدیک درخت یا بوته برش دهید. از بین بردن آنها به گیاه اجازه می دهد شاخه های جدیدتر و قوی تری رشد کند.

شاخه ها را برای هرگونه نشانه خسارت قابل توجه ، مانند شکستگی یا پوسیدگی بررسی کنید.

گیاهان طولانی یا زیاد را کاهش دهید. احتمالاً برای گیاهان منظره خود اندازه مشخصی در نظر دارید. با بریدن گیاه خود در هنگام رشد بیش از نقطه آن در حیاط خود ، به این طرح بپیوندید. شاخه ها را به طور مساوی برش دهید تا گیاه یکنواخت و زیبا شود.

گیاه را از هر طرف نازک کنید تا نور به خاک برسد.

برای گل ، شاخه ها ، ریشه های جوانه زده و برگ های مرده را جدا کنید.

اگر گیاه شما در تلاش است گل و شاخه های آن را قطع کنید. برای گیاهان کوچکتر ، مانند گل ، بهار و تابستان به دنبال جوانه ها ، شکوفه ها و شاخه های گل شوید. اگر گیاه شما در حال پژمرده شدن است یا منطقه شما دچار خشکسالی است ، از بین بردن این قسمت ها می تواند گیاه را نجات دهد.

اگر گیاه شما خیلی بزرگ شد ، همیشه می توانید از این طریق آنرا اصلاح کنید.

شاخه ها اغلب می توانند در جای دیگری کاشته شوند تا گیاه دیگری رشد کنند.

علاقه مندان می‌توانند به سایت باغ ایرانی مراجعه کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی آر گاردن (giardino)

مجموعه آی آر گاردن طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی ویلا، تالار و غیره را به شکلی حرفه ای و اختصاصی انجام داده و در زمینه طراحی و اجرای آلاچیق، پرگولا و آبنما کارنامه ای درخشان دارد.

اطلاعات تماس
  • 091246*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش