اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902174815614732

ساخت پای مصنوعی هوشمند

کد: 139902174815614732

https://bit.ly/2ziC6er

، تهران , (اخبار رسمی): پای مصنوعی هوشمند از بهترین و دقیق ترین انواع پای مصنوعی است که در چند سال اخیر با تغییر و تحول زیادی مواجه شده است. این نوع پا که برای قطع عضور از زانو یا بالای زانو کاربرد دارد، شرایطی را فراهم می‌کند تا بر اساس سیگنال‌های ارسال شده درباره شرایط محیط از سنسور به پا حرکت پا را کنترل کند.

پای مصنوعی هوشمند
گروه آرتوز و پروتز دکتر سلیمانی تولید کننده انواع پروتز پای مصنوعی هوشمند،بریس میلواکی

در این مقاله راجع به پای مصنوعی هوشمند و ساخت و مدل کارکرد آن صحبت شده است

سر فصل‌های این مقاله :

1- پای مصنوعی هوشمند

2- پای مصنوعی هوشمند چگونه عمل میکند؟

3-آیا پای مصنوعی هوشمند همانند واقعی آن عمل میکند؟

پای مصنوعی هوشمند چیست؟

پای مصنوعی هوشمند یا پاهای میکروپروسسور دار یکی از بهترین و دقیق ترین انواع پای مصنوعی است که در چند سال اخیر با تغییر و تحول زیادی مواجه شده است. این نوع پا که برای قطع عضور از زانو یا بالای زانو کاربرد دارد، شرایطی را فراهم می کند تا بر اساس سیگنال های ارسال شده درباره شرایط محیط از سنسور به پا حرکت پا را کنترل کند. با توجه به قدرت بالای این نوع پا در عکس العمل نشان دادن به شرایط محیط و داشتن حرکت طبیعی، پای مصنوعی هوشمند در تمام دنیا با استقبال زیادی مواجه شده است. ادونس کلینیک در ادامه نگاه جامعی به پای هوشمند مصنوعی، نحوه عملکرد آن و جدیدترین انواع پاهای مصنوعی هوشمند خواهد داشت.

پای مصنوعی هوشمند چگونه عمل می‌کند؟

همان طور که از نام این نوع پروتز پا مشخص است، نحوه فعالیت آن تا حد زیادی به صورت هوشمند و بر اساس سیگنال های دریافت شده در محیط و مغز فعالیت خود را انجام می دهد. به عبارت دیگر، نحوه عملکرد پای هوشمند مصنوعی را می توان به این صورت شرح داد:

به منظور جمع آوری اطلاعات از محیط و ارسال آن به بخش مرکزی پا و سیستم کنترلی آن، سنسور یا حسگرهایی نصب استفاده میشود. این سنسورها قادر به جمع آوری اطلاعات از محیط و سایر اندام ها است.

اطلاعات و سیگنال های بدست آمده توسط سنسور با الگوریتم ها و قوانین از قبل تعریف شده مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و در نهایت تصمیم گیری های لازم برای نحوه حرکت پا گرفته میشود.

با توجه به تصمیم گیری های انجام شده توسط ریزپردازنده، دستورات لازم به سایر بخش های پا ارسال می شود. اطلاعات ارسال شده توسط سنسور و الگوریتم های اعمال شده نحوه حرکت مچ پا، شتاب سنج و ژیروسکوپ و سنسورهای گشتاور را تعیین می کنند.

لازم به ذکر است که پای مصنوعی هوشمند نسبت به سایر انواع پا و اندام مصنوعی تعادل بهتری داشته و انجام حرکات در آنها طبیعی تر به نظر میرسد. با توجه به نوع پاهای مصنوعی هوشمند میزان واکنشی که آنها نسبت به شرایط محیط نشان می دهند کاملا متفاوت است. اما در حالت کلی این نوع پا در سطوح صاف عملکرد بهتری نسبت به سطوح ناهموار دارند.

علاوه بر پاهای مصنوعی که برای اندام قطع شده از زانو یا بالاتر از آن مورد استفاده قرار میگیرد، پنجه های هوشمند نیز طراحی و تولید شده اند. از معروف ترین نوع پنجه های هوشمند می توان به پنجه هوشمند BIOM اشاره کرد که با تماس پاشنه پا با زمین، نحوه حرکت ساق پا شبیه سازی می شود. این نوع پنجه پا تاثیر زیادی بر افزایش سرعت راه رفتن شخص داشته و می تواند در گروه بهترین نوع پا مصنوعی هوشمند قرار گیرد.

آیا پای مصنوعی هوشمند همانند پای واقعی عمل می‌کند؟

در پاسخ به این سوال که آیا پای مصنوعی هوشمند همانند پای واقعی عمل میکند یا خیر، می توان اینطور گفت که بستگی به نوع پا دارد. همان طور که در ابتدای متن اشاره شد تغییر و تحول زیادی در طراحی این نوع پا صورت گرفته است. به طوریکه برخی ساختار و عملکردی بسیار مشابه با پای طبیعی دارند. در رایج ترین نوع پاهای هوشمند مصنوعی، سنسور و ریزپردازنده های استفاده شده در آن می تواند عملکردی مشابه با پای واقعی را برای حرکت روی سطوح هموار فراهم کند. این نوع پا برای سطوح ناهموار گزینه مناسبی نبوده و تعادل و نوع حرکت آنها طبیعی نیست. البته در نوع جدیدی از پاهای مصنوعی هوشمند که ارتباط مغز و پا و سنسورها با هم برقرار می شود، حرکت و نحوه تعادل بدن در سطوح هموار و ناهموار کاملا طبیعی است.

یکی از مهم ترین نکات در خرید پای مصنوعی هوشمند، انتخاب آن با توجه به ساختار اندام و محل قطع شدگی عضو است. گروه آرتوز و پروتز سلیمانی در کلینیک ادونس، تولیدکننده و ارائه دهنده انواع کفش های طبی و پروتز پای مصنوعی با بهترین جنس و قیمت مناسب هستند. با توجه به ضروت مشاوره با متخصصین این حوزه قبل از انتخاب اندام مصنوعی، برای دریافت مشاوره و برقراری ارتباط با این مجموعه می توانید از راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه استفاده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه آرتوز و پروتز سلیمانی

گروه متخصصین ارتوز و پروتز سلیمانی در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را شروع نموده است فعالیت این مرکزپیرامون ارائه: ۱- خدمات ارتوزی: شامل طراحی و ساخت انواع بریس واسپیلنت ها از جمله انواع کمربندها و زانوبندهای درمانی و... ۲-خدمات پروتزی شامل ساخت انواع دست و پای مصنوعی برای افراد دچار قطع عضو ۳-انواع ارزیابی ها و اندازه گیری ها با دستگاه ها ی مخصوص ارزیابی بدشکلی های بدن از جمله اسکنرهای ستون فقرات و اسکنرپا

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]