اطلاعات تماس
  • 099073*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902184820215047

افزایش امنیت اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی

کد: 139902184820215047

https://bit.ly/35MFA51

، تهران , (اخبار رسمی): امنیت حساب‌های کاربری بسیار مهم است، خصوصا حساب‌هایی که مربوط به حوزه‌ی کسب و کار هستند. در این مطلب روش‌های بالا بردن امنیت حساب خصوصا حساب‌های اینستاگرامی گفته شده است که می‌تواند در داشتن حسابی فعال و قوی با امنیت بالا به شما کمک کند.

افزایش امنیت اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی
افزایش امنیت اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی

هر فردی نیاز دارد تا حریم خصوصی قوی داشته باشد. هر چه به سمت گذشته می رویم، داشتن یک حریم خصوصی قوی راحت تر بود و نیازمند داشتن مهارت ها و قابلیت های خاصی نبود. اما امروزه داشتن حریم خصوصی با گذشته بسیار متفاوت است. هر فردی برای آن که بتواند حریم خصوصی داشته باشد، نیازمند یادگیری مهارت هایی در این زمینه است.

یکی از مواردی که حفظ حریم خصوصی در آن بسیار مهم و ضروری است، شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام است. حریم خصوصی اینستاگرام جایی ضرورت صددرصدی خود را پیدا می کند که صاحب یک پیج کسب و کار در اینستاگرام هستید، و اگر پیج شما از امنیتی کامل برخوردار نباشد، شما نمی توانید با اطمینان خاطر کار خود را ادامه دهید. 

شاخص‌های امنیت

1) ساختن رمز ورود 

صرف نظر از این که در چه فضای اجتماعی کار می کنید، مسلما از شما رمزی برای حساب کاربری تان می خواهد. خیلی از اوقات ما در ابتدا چون موارد خیلی مهمی ننوشته ایم، برای ما مهم نیست که چه رمزی وارد می کنیم. پس از مدتی که احساس کردیم اطلاعات شخصی خود را در این حساب قرار داده ایم، تلاش می کنیم تا رمز خود را تقویت کنیم. پس حتما در ابتدای ساخت حساب خود رمزی عالی و قوی قرار دهید. برخی از اپلیکیشن ها از شما رمزی قوی نمی خواهند و این خود بسیار نگران کننده است. با این حل شما همواره سعی کنید که رمزی مهم و عالی داشته باشید. به هیچ وجه تعداد کلمات رمز خود را از 8 حرف کمتر نکنید و همواره سعی کنید که رمز شما ترکیبی از کلمات و اعداد باشد. 

2) شماره تلفن خود را هیچ گاه عوض نکنید

در هر برنامه ای از شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید، مسلما از شما شماره تلفن می خواهند. وقتی شماره تلفن خود را برای اولین بار در اپلیکیشنی مانند اینستاگرام ثبت می کنید، اینستاگرام این شماره را در خاطر خود می سپارد و ممکن است برای اعلام برخی از به روزرسانی ها و یا مشکلات جدی از آن استفاده کند. پس حتما سعی کنید که هیچ گاه شماره تلفن خود را تغییر ندهید. 

3) رمز خود را لحظه‌ای عوض نکنید

کاربرانی هستند که رمز خود را هر لحظه فراموش می کنند و مدام مجبورند که رمز خود را تغییر دهند. این کاربران در نهایت با یک مشکل جدی مواجه می شوند. سعی کنید رمزی را که می توانید به خاطر بسپارید، انتخاب کنید. عوض کردن مداوم رمز ها، باعث مشکلاتی در ساختار برنامه ی شما می شود. 

4) رمز خود را دوره‌‌ای عوض کنید

شاید برای شما هم سوال باشد که این تیتر ناقض تیتر قبلی است. اصلا اینطوری نیست. این که شما بخواهید برای ورود روزانه ی خود به برنامه ای رمز خود را هر لحظه عوض کنید، خیلی تفاوت دارد با این که به صورت دوره ای ان را تغییر دهید. شما باید انتخاب کنید که حداکثر هر شش ماه یک بار رمز خود را تغییر دهید. با این کار میزان امنیت حساب کاربری خود را افزایش می دهید. به عنوان مثال انتخاب می کنید که اول هر سال تمام رمز های خود را تغییر دهید. 

5) سعی کنید که رمز های یکسان برای حساب‌های خود قرار ندهید

اکثر کاربرانی که در فضاهای مختلف اجتماعی فعالیت دارند، سعی می کنند تا رمز های یکسانی برای حساب های خود قرار دهند. من هم قبول دارم که انتخاب رمز های متفاوت شاید خیلی سخت باشد، با این حال می توانید چندین رمز متفاوت انتخاب کنید و به صورت دوره ای ان ها را برای اپلیکیشن های متفاوت تغییر دهید. یا این که رمز های خود را از چپ به راست عوض کنید. 

فرض کنید که رمز اینستاگرام شما 25saf3b21 است. حال شما می خواهید رمزی برای حساب لینکدین خود داشته باشید. شما می توانید با عوض کردن رمز خود ان را برای لینکدین انتخاب کنید. رمز لینکدین شما 12b3fas52 خواهد بود. 

6) از اعداد شناخته شده استفاده نکنید

ما بسیاری از کاربران را دیده ایم که برای انتخاب رمز برنامه های خود از تاریخ تولد، تاریخ روز و ... استفاده می کنند. این کار بسیار خطرناک است. به هیچ وجه از این اعداد استفاده نکنید. این کار در اینده ممکن است که مشکلات زیادی را برای شما به وجود آورد. 

7) دیگر شاخص‌های امنیت را چک کنید

هر کدام از برنامه ها علاوه بر شماره ی تلفن همراه از شما ایمیلی نیز می خواهند. حتما ایمیل خود را وارد کنید. وارد کردن ایمیل امنیت حساب کاربری شما را افزایش می دهد. در برخی از جاها دیده ایم که دوستانی ایمیل ندارند و ایمسل دوست و یا اطرافیان خود را ثبت می کنند. به هچ وجه این کار را نکنید. حتی اگر جای ایمیلشما خالی باشد، بهتر از این است که ایمیل دیگران را وارد کنید. 

8) رمزهای خود را در یادداشت‌های گوشی ننویسید

دوستان بسیاری هستند که رمز های خود را فراموش می کنند. این دوستان برای این که از این حادثه در امان بمانند، رمز های خود را در یادداشت های گوشی ثبت می کنند، تا در مواقع نیاز بتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند. این کار بسیار خطرناک است. اگر لحظه ای به این فکر کنید که ممکن است گوشی شما گم شود، هرگز این کار را نمی کنید. 

10) رمز دوم را جدی بگیرید

اکثر برنامه های اجتماعی، برای بالابردن امنیت حساب کاربران، رمز دومی را نیر در نظر گرفته اند، که به کمک آن می توانید امنیت حساب خود را افزایش دهید.  این رمز دوم خیال همه ی ما را راحت کرده است. هیچ گاه رمز اول و دوم خود را یکسان قرار ندهید. آن مطلبی که موجب شده تا کاربران کارهای عجیب غریب با رمز های خود بکنند، ترس از فراموشی است. شما می توانید یک بخشی به صورت حقیقی در زندگی خود داشته باشید که تمام مدارک شما در درون آن قرار داشته باشد. به عنوان مثال شما می توانید رمز حساب های کاربری خود را در درون این دفتر بنویسید و آن را در درون صندوق امانات قرار دهید. این کار بسیار خوب است. 

11) با پشتیبانی‌ها مدام ارتباط داشته باشید 

هر برنامه ای از یک پشتیبانی برخوردار است. حتما در ابتدا که می خواهید در برنامه ای حساب کاربری داشته باشید، از ان ها مقاله های مرتبط با امنیت حساب خود را تقاضا بدهید. تمامی موارد گفته شده را رعابت کنید تا در صورت مشکل، پشتیبانی بتواند مشکل شما را حل کند. 

12) رصد دائمی حساب خود

اگر شما ی فرد فعال در فضای مجازی هستید، حتما باید حساب کاربری خود را به صورت مداوم رصد کنید. شاید سوال شما این باشد که چگونه پیج خود را رصد کنیم؟ برای این کار تنها نیاز است تا که بر روی برنامه ی انتخابی مسلط باشید. با یک مثال منظور خود را بهتر عنوان می کنیم. در اینستاگرام بخشی وجود دارد که شما می توانید ببینید که از کجاها به اینستاگرام شما وصل شده اند. به همین راحتی می توانید روزانه حساب خود را چک کنید و از اتفاقات لحظه ای آن باخبر شوید.

داشتن یک حساب کاربری قوی بسیار مهم است. در این مقاله سعی شد تا روش های افزایش امنیت حساب کاربری گفته شود. با این حال هر کدام از برنامه های شبکه های اجتماعی قوانین خاصی در جهت امنیت پیج پیشنهاد می کنند. به عنوان مثال امنیت اینستاگرام در حال حاضر برای خیلی از کاربران مهم است که آن ها نیز می توانند امنیت پیج خود را نیز افزایش دهند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 099073*****
[نمایش اطلاعات]