کد: 139902194821315065

چرا باید از شرکت سجاده فرش ثریا خرید کنیم؟

کد: 139902194821315065

https://bit.ly/3dpKabW

، کاشان , (اخبار رسمی): امروزه شرکت‌ها و کارخانه‌های بسیار زیادی در شهرک‌های صنعتی متنوع وجود دارند. اما تولیدات فرش سجاده کاشان و شرکت سجاد فرش و میان دیگر شهرهای تولیدی فرش‌های سجاده‌ای بسیار معروف شده‌اند.

چرا باید از شرکت سجاده فرش ثریا خرید کنیم
چرا باید از شرکت سجاده فرش ثریا خرید کنیم

امروزه شرکت ها و کارخانه های بسیار زیادی در شهرک های صنعتی متنوع وجود دارند. اما تولیدات فرش سجاده کاشان وشرکت سجاد فرش و میان دیگر شهرهای تولیدی فرش های سجاده ای بسیار معروف شده اند. در کاشان به دلیل تکیمل بودن محصولات فرش های ماشینی, شرکت های سجاده باف در حال تولید سجاده فرش هایی با کیفیت و قیمت مناسب هستند.

سجاده فرش 

سجاده فرش به مفروشه ای که برای پوشش دهی مساجد و حسینیه ها و اماکن مذهبی استفاده می شود گویند. علت اینکه می گویند سجاده فرش های مسجدی پرزدار هستند این است که, مفروشه های دیگری همچون گلیم فرش ها و یا موکت ها که برای مساجد استفاده می شوند پرز ندارند.

همین پرز دار بودن سجاده فرش های مسجدی موجب نرمی و لطافت آن ها شده و احساس بهتری را برای نمازگزار ایجاد می کند. تولید فرش های سجاده ای عمدتا توسط شرکت های سجاده باف صورت می گیرد زیرا که سجاده فرش ها در کیفیت و مشخصات مختلفی تولید و عرضه می شوند. به همین دلیل تمامی شرکت ها نمی توانند به تولید این گونه از فرش های مسجدی اقدام کنند. حتی طراحان فرش های سجاده ای نیز با طراحان فرش های ماشینی با هم متفاوت اند .

طراحی سجاده فرش 

امروزه طراحی سجاده فرش ها با توجه به تلفیق دو هنر و معماری صورت می گیرد:

1) معماری مساجد
۲) هنر صنعت فرش ماشینی

از تلفیق این دو مورد توسط طراحان فرش مسجدی, طرح هایی خاص برای سجاده فرش ها ایجاد می شود. به همین دلیل تمامی طراحان فرش های ماشینی نمی توانند طراحی سجاده فرش ها را انجام دهند و تنها طراحانی از فرش ماشینی می توانند طراحی سجاده فرش ها را انجام دهند که با معماری اسلامی آشنا باشند. البته طراحی سجاده فرش ها خود به دو دسته تقسیم می شود.

انواع طرح‌های سجاده فرش

طرح های فرش سجاده ای که در شرکت های سجاده باف تولید می شوند عمدتا به دو طرح عمده تقسیم می شوند :

1) سجاده فرش های محرابی
۲) فرش های مسجد تشریفاتی

طرح اصلی سجاده فرش محرابی را یک محراب تشکیل می دهد.  طرح سجاده فرش های تشریفاتی به صورت گل و یا بوته در حاشیه فرش است. از سجاده فرش های محرابی در مساجد و نمازخانه ها به عنوان فرش مسجدی و فرش نمازخانه استفاده می شود. از سجاده فرش تشریفاتی برای حسینیه ها مکان های عمومی و هتل ها استفاده می شود.

دانستنی‌های سجاده فرش‌های محرابی و تشریفاتی 

امروزه طرح های سجاده فرش های محرابی به طرح های مدرن از محراب مساجد تبدیل شده است. سجاده فرش های محرابی به صورت تکی با سایز ۱۲۵*۶۳ سانتی متر بافته می شوند . طرح های طرح سجاده فرش های تشریفاتی به صورت هندسی موزون و متقارن و یا کناره ای از فرش های سنتی است. سجاده فرش های محرابی هم به صورت رولی و هم به صورت تکی به ازای هر نفر تولید می شوند. سجاده فرش های تشریفاتی به صورت رولی و در متراژ های بالا بافته می شوند که رول های آن ها دارای عرض مشخص ۱۲۵ سانتی متر هستند.

رنگ زمینه سجاده فرش‌های مسجدی

در گذشته رنگ زمینه فرش های سجاده ای, رنگ سبزعربستانی و یا سبز لجنی بود. این دو رنگ از پرفروش ترین رنگ های فرش سجاده ای در آن زمان بود. اما رنگ زمینه سجاده فرش ها امروزه بیشتر آبی فیروزه ای هستند البته رنگ زمینه سجاده فرش ها تا حد زیادی بستگی به معماری مسجد دارد .

امروزه سجاده فرش هایی با رنگ زمینه روناسی و زرشکی و فیلی و نسکافه ای نیز تولید می شوند. حتی گاهی شرکت های سجاده باف سجاده فرش های رنگ سرمه ای و کرم نیز تولید می کنند. در مساجد و نمازخانه به علت رفت و آمد زیاد بهتراست از رنگ های تیره استفاده شود.

تنوع کیفیت سجاده فرش در کارخانه سجاده فرش 

برای خرید فرش سجاده کیفیت در سجاده فرش های مسجدی بسیار مهم است و این کیفیت به عوامل زیر بستگی دارد:

۱) شانه سجاده فرش ها
۲) تراکم فرش های مسجد
۳) جنس نخ سجاده فرش ها و…

در مورد هر کدام از این خصوصیات تعیین کننده سجاده فرش در ادامه توضیحاتی ارائه می دهیم .

شانه فرش سجاده

در دستگاه های بافنده فرش مسجدی به طور معمول بخشی به نام شانه فرش وجود دارد که تار فرش از بین شانه رد می شود. در واقع تراکم عرضی در قسمت گره هایی که بافته شده اند را همان شانه فرش می گویند و واحد آن متر است و به راحتی محاسبه می شود.

تراکم سجاده فرش

تراکم فرش سجاده ای در فرش ماشینی به تعداد رچ های بافته شده در طول آن فرش گفته می شود. یکی ازمشخصاتیکه در تولید سجاده فرش که بسیار اهمیت دارد تراکم فرش سجاده ای است. برای مثال اگر ما یک فرش با تراکم بالا 1200 داشته باشیم به این معنی است که در از ابتدای فرش سجاده تا پایان فرش باید 1200 گره یا همان رچ بافته شده باشد.

جنس نخ سجاده فرش

سجاده فرش های مسجدی یا سجاده فرش های ماشینی توسط (الیاف)نخ های مخصوص بافته می شوند. لازم به ذکر است که همین الیاف مصرفی در بافت سجاده فرش ها به صورت خام وارد کارخانه میشوند و طی فرایند هایی که انجام می شود آماده بافت و تکمیل فرش سجاده ای می شوند. بهترین الیاف که برای بافت و تولید سجاده استفاده می شود؛ الیاف صد در صد اکرلیک است. ازخصوصیات این نخ نرمی و لطافتی است که دارد, در صورتی که این لطافت هنگام لمس سجاده فرش حس می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش ثریا

شرکت فرش سجاده ثریا کویر کاشان از بزرگترین تولیدکنندگان فرش مسجد یا سجاده فرش در ایران می‌باشد. این شرکت در شهرستان کاشان به عنوان پایتخت فرش ماشینی ایران، با کوله باری از تجربه، فعالیت خود را به طور تخصصی بر روی طراحی و بافت فرش سجاده‌ای آغاز نموده است. شرکت سجاده فرش ثریای کویر کاشان مفتخر است که با استفاده از مدرنترین ماشین آلات بافندگی نظیر وان‌دویل بلژیک، تکسیما و شونهر آلمان و با استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه سهمی در مفروش نمودن مساجد و نمازخانه های کشور داشته باشد. این شرکت با آمیختن هنر اصیل ایرانی و ذوق و سلیقه‌ی امروزی در طراحی نقشه های فرش سجاده ای مساجد و همچنین با در نظر گرفتن فرهنگ‌های مختلف مردم ایران زمین، توانسته جایگاه ویژه‌ای در صنعت تولید فرش مساجد به دست آورد. شرکت فرش ثریا کویر کاشان همچنین در زمینه‌ی صادرات سجاده فرش به خارج از کشور به خصوص حوزه‌ی خلیج فارس پا به عرصه گذاشته است و به عنوان کارآفرینی نمونه در کشور فعال می‌باشد.