اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902194821415066

لیست قیمت فرش مسجدی سبحان

کد: 139902194821415066

https://bit.ly/2YPJw3w

، کاشان , (اخبار رسمی): امروزه برای خرید سجاده از هر شرکت بافنده باید به لیست قیمت فرش مسجدی و سجاده فرش مراجعه کنید. زیرا برای خرید هر محصولی قیمت آن محصول برای خریدار بسیار اهمیت دارد.

لیست قیمت فرش مسجدی سبحان
لیست قیمت فرش مسجدی سبحان

امروزه برای خرید سجاده از هرشرکت بافنده باید به لیست قیمت فرش مسجدی و سجاده فرش مراجعه کنید. زیرا برای خرید هر محصولی قیمت آن محصول برای خریدار بسیار اهمیت دارد. باتوجه به نوسانات قیمتی ,قیمت سجاده فرش و فرش های مسجدی در حال تغییر است. به همین دلیل اگر قصد خرید فرش سجاده ای برای مساجد و حسینیه های خود دارید, اما به نظر شما برای خرید سجاده فرش باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟ چه عواملی در قیمت فرش سجاده ای و فرش مسجدی موثر است؟ عوامل بسیار زیادی روی لیست قیمت فرش مسجدی اثر گذار است ؛که هر کدام را به صورت خلاصه وار توضیح می دهیم .

عوامل موثر در لیست قیمت فرش مسجدی

۱) شانه فرش سجاده ای
۲) تراکم فرش سجاده ای
۳) جنس نخ فرش سجاده ای
۴) ارتفاع خاب فرش سجاده ای مسجدی
۵) وزن هر متر مربع از فرش سجاده ای
۶) نوع دستگاه بافت فرش مسجدی

تنوع طرح در قیمت فرش مسجدی

1) شانه سجاده فرش 

به تعداد گره های موجود در هر متر مربع از عرض سجاده فرش و فرش ماشینی شانه فرش گفته می شود. مثلا در یک متر مربع عرضی سجاده فرش ۷۰۰ شانه باید ۷۰۰ گره وجود داشته باشد . معمولا هر چه شانه فرش های ماشینی افزایش یابد,سجاده فرش ظرافت بیشتری پیدا کرده و کیفیت آن مناسب تر می شود. در میان سجاده فرش ها کمتر مسجدی به سراغ سجاده فرش های ۱۰۰۰شانه و کیفیت بالاترمی رود. به همین دلیل سجاده فرش های ۷۰۰ شانه کیفیت بهتری نسبت به سجاده فرش های ۵۰۰ شانه دارند. پس هر چه شانه سجاده فرش بالاتر برود ,قیمت فرش سجاده مسجدی بیشتر می شود.

2) تراکم سجاده فرش 

به تعداد گره هایی که در هر متر ازطول سجاده فرش و فرش ماشینی وجود دارد تراکم فرش گفته می شود. مثلا در یک متر مربع طولی سجاده فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ باید تعداد ۸۵۰ گره وجود داشته باشد . مثلا هنگامی که به شما می گویند فرش ۱۰۰۰ شانه و تراکم ۳۰۰۰ است. یعنی درطول سجاده فرش 3000 ریشه بوده و شانه سجاده فرش بدین معناست که در یک متراز عرض آن ۱۰۰۰ ریشه است. تراکم ها در سجاده فرش های ۷۰۰ شانه می توانند متفاوت باشد سجاده فرش های ۷۰۰ شانه به صورت متداول دارای تراکم های ۲۱۰۰ , ۲۲۵۰ , ۲۴۰۰ , ۲۵۵۰ , ۳۰۰۰ هستند. هر چه تراکم فرش های سجاده ای در شانه مشخص بیشتر شود, لیست قیمت فرش مسجدی نیز بیشتر می شود.

3) جنس نخ فرش سجاده ای 

نخ, از مواد اولیه در بافت هر فرش سجاده ای است ,که در کیفیت بافت موثر است. انواع نخ‌هایی که برای بافت و تولید فرش سجاده و فرش مسجدی استفاده می‌شود عبارتند از:

الف) نخ اکریلیک : که در بافت برای نخ خاب (پرز) فرش مصرف می‌شود.
ب) نخ نایلون : برای نخ دوخت در زیگزاگ مصرف می‌شود.
پ) نخ پود PP: برای نخ پود بافت‌های پر تراکم استفاده می‌شود.
ت) نخ BCF
ث) نخ پلی استر

از میان تمام نخ‌هایی که ذکر شد, نخ اکریلیک بهترین جنس نخ در بافت فرش مسجدی است و بعد از اکریلیک نخ پلی استر و سپس نخ BCF است. سجاده فرشی است که با نخ صد در صد اکریلیک بافته شده باشد با عنوان سجاده فرش درجه یک به بازار عرضه و خریداری می‌شود. سجاده فرش‌هایی که با نخ پلی استر بافته می‌شوند, سجاده فرش درجه دو محسوب می‌شوند. اما سجاده فرش‌هایی که با نخ BCF بافته می‌شوند سجاده فرش درجه سه نامیده می شوند. اما چگونه جنس نخ مصرف شده در سجاده فرش را تشخیص دهیم تا از میزان کیفیت سجاده و از قیمت فرش مطمئن شویم.

روش‌های شناسایی انواع نخ‌های مصرفی در بافت فرش سجاده کاشان

1-نخ‌هایی که در بافت برای خاب سجاده فرش از آن استفاده می‌شود شامل: نخ‌های اکریلیک، پشم، PP ، ابریشم است.
نخ اکریلیک به صورت دولا و نخ پشم و ابریشم به صورت سه لا استفاده می‌شود.
3- نخ‌ پشم نسبت به نخ‌های اکریلیک زبرتر است و بوی خاص پشم از آن استشمام می‌شود.
4- نخ PP دارای سطح نخی صاف و بدون پرز است.
5- اکثر نخ های پشم, اکریلیک و PP دارای طیف رنگ‌های متفاوتی با یکدیگر هستند.

4) ارتفاع خاب فرش سجاده ای 

لازم به ذکر است که ارتفاع خاب فرش سجاده ای در شانه و تراکم مشخص و ثابت بررسی می شود اما به عنوان یک نکته ی کلی باید بدانید که هر چه شانه و تراکم فرش سجاده ها کمتر باشد ارتفاع خاب آن ها بیشتر است . برای مثال سجاده فرش های ۵۰۰ شانه با تراکم ۱۰۰۰ ارتفاع خاب بیشتری نسبت به سجاده فرش های ۵۰۰ شانه تراکم ۲۱۰۰ دارند.
البته ارتفاع خاب سجاده فرش های ۵۰۰ شانه باز هم نسبت به ارتفاع خاب سجاده فرش های ۷۰۰ شانه بیشتر است . بسیاری از خریداران فرش سجاده ای , اعتقاد دارند هر چه ارتفاع خاب سجاده فرش بیشتر باشد کیفیت آن بیشتر است. ارتفاع نخ خاب در سجاده فرش ها در هر شانه و تراکم مقدار مشخصی است.

5) وزن فرش سجاده در لیست قیمت فرش مسجدی

یکی دیگر از عوامل موثر در لیست قیمت فرش مسجدی , وزن هر متر از فرش سجاده ای است. باید بدانید که وزن هر متر از فرش سجاده ای با توجه به شانه و تراکم بافتی و جنس نخی که سجاده فرش با آن بافته شده است مشخص شده می شود. اما گاه ممکن است با کمتر کردن ارتفاع فرش سجاده ای و یا حتی واقعی نبودن شانه و تراکم فرش مسجد , این وزن کمتر شود. هر چه وزن هر متر از فرش سجاده ای بافته شده کمتر شود, در نتیجه قیمت سجاده فرش ماشینی نیز کمترمی شود.

6) نوع دستگاه بافت فرش سجاده ای 

یکی دیگر از عوامل موثر در لیست قیمت فرش مسجدی نوع دستگاه بافت فرش سجاده ای است. برای بافت سجاده فرش کاشان دستگاه های بی شماری وجود دارند که هرکدام ویژگی های مخصوص خود را دارند. به عنوان مثال برای بافت فرش سجاده ۷۰۰ شانه چندین نوع دستگاه بافت وجود دارد . این دستگاه ها شامل دستگاه شونهر , دستگاه واندویل , دستگاه تکسیما هستند. بهترین کیفیت از بافت سجاده فرش های ۷۰۰ شانه آن هایی هستند که با دستگاه واندویل بافته می شوند و به آن ها در اصطلاح فرش ۷۰۰ شانه HCP می گویند زیرا که راندمان بافت این دستگاه ها با تراکم ۲۵۵۰ است . به همین دلیل می توان گفت که هر چه کیفیت و نوع دستگاه بافت فرش سجاده ای بهتر باشد , قیمت فرش مسجد وسجاده فرش نیز بالاتر خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش سبحان

شرکت سجاده باف سبحان به عنوان برترین و تخصصی ترین برند تولید فرش سجاده برای مساجد قلمداد می شود. سجاده فرش سبحان به منظور کاهش هزینه ها، بدون هر گونه واسطه ای و مستقیما از کارخانه اقدام به فروش اینترنتی فرش سجاده ای نموده تا با بهترین قیمت ممکن، اماکن مذهبی مفروش شوند.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]