اطلاعات تماس
  • 021264*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902204823614684

حملات صرع در کودکان

کد: 139902204823614684

https://bit.ly/2xRyrEa

، (اخبار رسمی): هر کسی ممکن است مبتلا به صرع شود. نوزادان، کودکان، نوجوانان و افراد بزرگسال همه می‌توانند صرع داشته باشند. بیشترین زمان ابتلا به صرع، کودکی یا سن بالای 65 سال است.

حملات صرع در کودکان
حملات صرع در کودکان

چرا صرع اتفاق می‌افتد؟

هر کسی ممکن است مبتلا به صرع شود. نوزادان، کودکان، نوجوانان و افراد بزرگسال همه می توانند صرع داشته باشند. بیشترین زمان ابتلا به صرع، کودکی یا سن بالای 65 سال است. گاهی مبتلایان به صرع مشکلات دیگری هم دارند که روی مغز آنها اثر می گذارد.

نوزادی که چند هفته زود به دنیا آمده است با وجود اینکه پزشکان و پرستاران خیلی از او مراقب کردند، به مغزش اکسیژن نرسیده و آسیب دیده است. به دلیل این آسیب مغزی او هم دچار صرع شده و هم در یادگیری دچار مشکل است.

کودکانی که در حادثه به سرشان ضربه می خورد ممکن است مبتلا به صرع شوند. همچنین برخی کودکان امکان دارد پس از یک عفونت شدید مغزی به نام مننژیت مبتلا به صرع شوند. در برخی خانواده ها صرع بیشتر است. به عبارت دیگر اگر والدین کودک یا یکی از افراد خانواده صرع داشته باشند، احتما اینکه کودک مبتلا به این بیماری شود، بیشتر است.

پزشکان فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در بیشتر موارد علت ابتلا به صرع را نمی دانند. امکان دارد کودکی زود به دنیا نیامده باشد، تصادفی هم نداشته باشد، مننژیت هم دچار نشده باشد و هیچ یک از افراد خانواده اش هم صرع نداشته باشند اما دچار صرع شود.

حملات صرعی

انواع مختلفی از حمله صرعی وجود دارند. بعضی ها بیشتر از یک نوع جمله در زمان های مختلف دارند.

در زمان حمله کودک به زمین می افتد، بدنش سفت می شود و دست ها و پاهایش کمی می لرزند. گاهی زبانش را گاز می گیرد و گاهی به کلی خودش را خیس می کند. کودک بیمار نمی داند چه اتفاقی برایش می افتد و راهی نیست که بتواند آن را کنترل کند. حمله فقط چند دقیقه طول می کشد. اما بعد از آن احساس سرگیجه و خواب آلودگی می کند و معمولا سردرد دارد. این حمله ها در انواع صرع مشترک هستند و حمله تونیک – کلونیک نامیده شوند که بعضی ها به آن (صرع بزرگ) یا (اصلی) می گویند.

نوع دیگری از حمله صرع وجود دارد که کودک بیمار روی زمین نمی افتد. به جای آن، کاری را که انجام می دهد متوقف می کند و هب یک جا خیره می شود. این چنین حمله هایی (آبساس) نامیده می شود که بعضی ها به آن ((صرع کوچک)) می گویند. این حمله فقط چند ثانیه طول می کشد. اما در طول حمله بیمار نمی داند چه اتفاقی افتاده است و کجاست.

بیشتر افراد در طول حمله چیزی احساس نمی کنند اما بعضی بیماران احساس عجیبی دارند. برخی حس می کنند انگار چیزی در سرشان همانند یک ژله حرکت می کند و برخی حس می کنند که انگار به دور خود می چرخند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021264*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان