اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902214824615066

سجاده فرش 1000 شانه چیست؟

کد: 139902214824615066

https://bit.ly/2Ab1hjs

، کاشان , (اخبار رسمی): بافت سجاده فرش 1000 شانه توسط شرکت‌های سجاده باف صورت می‌گیرد. سجاده فرش 1000 شانه یکی از پرفروش‌ترین فرش‌های ماشینی در کاشان است.

سجاده فرش1000شانه چیست؟
سجاده فرش1000شانه چیست؟

بافت سجاده فرش1000شانه توسط شرکت های سجاده باف صورت می گیرد. سجاده فرش1000شانه یکی از پرفروش ترین فرش های ماشینی در کاشان است. دربافت این سجاده فرش ها طرح ها و رنگ های زیبایی دیده می شود. سجاده فرش های ماشینی خود دنیای شگفت انگیز از بهترین و خاص ترین طرح ها و رنگ ها دارند.

شاید بتوان گفت سجاده فرش های ۱۰۰۰ شانه از بهترین و با کیفیت ترین فرش های خاص کاشان هستند. این فرش های مسجدی با توجه به رنگ بندی و کیفت بالایی که خود قیمت مناسبی هم دارند. خریداران فرش سجاده ای می توانند با مراجعه به سایت شرکت فرش این سجاده فرش ها را مشاهده کنند.

اما این که بهترین سجاده فرش ماشینی چند شانه است؟ این سوالی است که ممکن است برای اکثرخریداران فرش سجاده ای پیش آید.

شانه سجاده فرش1000شانه

منظور از شانه سجاده فرش کاشان تعداد ریشه است که در بافت یک متر از عرض سجاده فرش واقع شده است. واز آنجایی که این سجاده فرش 1000 شانه است باید در بافت یک متر از عرض آن تعداد 1000 ریشه به کار رفته باشد. از آنجایی که شمارش پودها برای مشتریان سجاده فرش کاشان امکان پذیر نیست عموماً تعداد پود ها را به عنوان معیار شمارش شانه سجاده فرش 1000 شانه کاشان طرح ضیافت آبی معرفی می کنند.

در بافت عرضی سجاده فرش مسجدی به ازای هر ریشه ای که زده می شود یک پود هم به کار می رود. یعنی در بافت عرضی سجاده فرش های سجاده ای تعداد پودها با تعداد گره ها برابر است پس می توان معیار تعداد گره را جایگزین معیار تعداد پود کرد.

تراکم سجاده فرش 1000 شانه

منظور از تراکم سجاده فرش1000شانه تعداد ریشه هایی است که در بافت یک متر از طول سجاده فرش شانه واقع شده است. آیا میدانید تراکم رایج سجاده فرش های 1000 شانه, 3000 است. پس در بافت یک متر از طول سجاده فرش های ماشینی 100شانه باید تعداد 3000 پود در یک متر از طول به کار رفته باشد. پس آنجایی که تعداد پود در یک متر از طول سجاده فرش های ماشینی است، باید در بافت یک متر از طول آن 1000 گره به کار رفته باشد. خریداران فرش سجاده ای می توانند با محاسبه این سجاده ها از شانه سجاده ها و میزان تراکم با خبر شوند.

فرش مسجدی و فرش سجاده 1000 شانه,ظریف تر و ریز نقش تر از سجاده فرش700 شانه است . با بالا رفتن شانه و تراکم ظرافت و زیبایی و ریز نقش بودن طرح فرش سجاده ای بیشتر می شود .

جنس نخ در سجاده فرش نمازخانه

بهترین جنس الیاف مصرفی در تولید و بافت سجاده فرش ها الیاف اکرلیک و پلی استر است. البته باید بدانیم که جنس نخ اکرلیک نسبت به پلی استر نرم تر و لطیف تر است. به طوری که با لمس کردن سجاده فرشی که با نخ اکرلیک بافته شده است متوجه این لطافت می شوید. الیاف اکرلیک بوی مواد نفتی و پلاستیک نمی دهد, مقاومت بالایی در مقابل پا خور شدن دارد.
البته یکی از ویژگی های الیاف پلی استر این است که حساسیت ایجاد نمی کنند. الیاف پلی استر نسبت به الیاف اکرلیک قیمت مناسب تری دارند.

جنس نخ خاب و میزان خاب سجاده فرش

جنس نخ خاب: جنس نخ خاب یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب یک فرش سجاده است و با توجه به محل استفاده و مقدار هزینه‌ای که می‌خواهیم پرداخت کنیم مشخص می‌ شود.

جنس نخ تار: جنس نخ تاری که در انواع فرش سجاده ای استفاده می‌شود شامل نخ‌هایی با الیاف پنبه و پلی استر است. آیا می دانید بهترین نوع نخ تار,در بافت فرش مسجدی نخ پنبه‌ای است.

جنس نخ پود: جنس نخ پودی که معمولا استفاده می ‌شود جوت می‌ باشد و ممکن است بسته به نوع فرش مسجدی از انواع دیگر نخ‌ها مثل پنبه نیز استفاده می شود. خاب سجاده فرش های 1000 شانه نسبت به سجاده فرش های 700 و 500 شانه کمتر است. در حالی که خاب سجاده فرش های 500 شانه حدود 9-8 میلی متر است, خاب سجاده فرش 1000 شانه کاشان 6-5 میلی متر است.

وزن سجاده فرش 1000شانه چقدراست؟

عموما وزن هر فرش سجاده ماشینی وسجاده فرش مسجدی را به ازای یک متر مربع آن اعلام می کنند. وزن سجاده فرش ها با توجه به جنس نخ مصرفی که در بافت فرش سجاده ای انجام می شود قابل تغییر است. هرچه وزن یک سجاده فرش ماشینی افزایش یابد در نتیجه قیمت سجاده فرش نیز بالاتر می رود. وزن یک متر مربع از سجاده فرش 1000 شانه 41 کیلوگرم است.

اندازه سجاده فرش

برای تولید سجاده فرش ها به هرمیزان شانه و تراکم اندازه مکان موردنظر مهم است. این اندازه با توجه به ابعاد مورد نظر تعیین می شود . سجاده فرش های مسجدی به صورت رولی بافته می شوند. عرض این رول ها 1 متر و 25 سانتی متر و طول آن بسته به سفارش مشتری است. همچنین عرض هر محراب سجاده فرش 1000 شانه شرکت فرش سبحان 65 سانتی متر و طول آن همان 1 متر و 25 سانتی متر است. در بعضی مساجد از سجاده فرش های تکی به ازای هر نفر استفاده می شود . این سجاده فرش ها به صورت متری تولید و عرضه می شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش سبحان

شرکت سجاده باف سبحان به عنوان برترین و تخصصی ترین برند تولید فرش سجاده برای مساجد قلمداد می شود. سجاده فرش سبحان به منظور کاهش هزینه ها، بدون هر گونه واسطه ای و مستقیما از کارخانه اقدام به فروش اینترنتی فرش سجاده ای نموده تا با بهترین قیمت ممکن، اماکن مذهبی مفروش شوند.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار