اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902214826610874

اقامت اسپانیا

کار در اسپانیا برای ایرانیان

کد: 139902214826610874

https://bit.ly/3bsCbtD

، تهران , (اخبار رسمی): این کشور از دیرباز مورد توجه ایرانیان بوده است و هم اکنون نیز به دلیل رشد مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی از جمله این کشور به دلایل زیادی مانند هزینه زندگی، پذیرش تحصیلی راحت‌تر و … مورد توجه ایرانیان عزیز قرار گرفته است. یکی از طرق مهاجرت به اسپانیا کار است.

کار در اسپانیا برای ایرانیان
کار در اسپانیا برای ایرانیان

کشور توریستی اسپانیا با جمعیت تقریبی 47 میلیون نفری در غرب اروپا به همسایگی پرتغال و فرانسه واقع شده است. این کشور در سال های اخیر در حال خروج از رکود اقتصادی بوده و نرخ بیکاری هر سال رو به کاهش یافته البته همچنان نرخ بیکاری در این کشور بالاست و به میزان 14.2% است. این کشور از دیرباز مورد توجه ایرانیان بوده است و هم اکنون نیز به دلیل رشد مهاجرت ایرانیان به کشورهای خارجی از جمله این کشور به دلایل زیادی مانند هزینه زندگی، پذیرش تحصیلی راحت تر و … مورد توجه ایرانیان عزیز قرار گرفته است. یکی از طرق مهاجرت به اسپانیا کار است. کار در اسپانیا برای ایرانیان با توجه به مشکلات بیکاری در این کشور و همچنین مشکلات زبان می تواند چالش برانگیز باشد.

درباره اسپانیا

این کشور که مشرف به جبل الطارق و دریای مدیترانه است از نظر آب و هوایی بسیار متفاوت از دیگر کشورهای اروپایی است و در قسمت های شمالی آب و هوای معتدل دارد و در قسمت های مرکزی وجنوبی آب و هوای این کشور مدیترانه ایست. سواحل این کشور و آب و هوای آن هر سال گردشگران زیادی را به این کشور جذب می کند و بازار کار توریسم و گردشگری در این کشور رونق دارد به طوری که شرکت های ریز و درشت بسیاری در این زمینه در این کشور فعالیت می کنند. علاوه به این دو شهر معروف مادرید و بارسلونا نیز هر سال بسیاری را برای دیدن این دو شهر می کشاند. این کشور دین رسمی ندارد اما بیش از 80% مردم این کشور مسیحی هستند و زبان رسمی این کشور نیز اسپانیایی است که یکی از رایج ترین زبان های دنیا است.

بازار کار در اسپانیا برای ایرانیان

به طور کلی بازار کار برای ایرانیان و همینطور کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا آنچنان مناسب نیست. چرا که فرصت های شغلی در این کشور با توجه به نرخ بیکاری در این کشور در ابتدا برای اتباع این کشور در وهله اول و همچنین شهروندان عضو اتحادیه اروپا در وهله دوم قرار دارد و پس از آن فرصت به ایرانیان و افراد دیگر کشورها می رسد. اما با همه اینها افرادی که سن جوانی دارند و دارای مهارت و تخصص هستند می توانند در زمینه های مختلف علی الخصوص بخش گردشگری، فناوری، برنامه نویسی، مشاغل مربوط به رشته های کامپیوتری، امور مالی و حسابداری، کشاورزی، انرژی های تجدیدپذیر، بازاریابی و مهندسی مشغول به کار شوند. علاوه بر این ایرانیان عزیز می توانند با ثبت شرکت در این کشور کسب و کار و تجارت خود را راه بیاندازند.

شرایط کار در اسپانیا برای ایرانیان

از اصلی ترین شروط کار در این کشور برای ایرانیان داشتن مدرک تحصیلی عالی و همچنین مهارت لازم و تخصص است. در کنار اینها داشتن تجربه کاری در زمینه تخصص و شغل مورد نظر بسیار می تواند تعیین کننده باشد. یکی از موارد مهم کار در این کشور برای ایرانیان ارزش مدرک تحصیلی است و بایستی این مدرک معادل سازی شود.

علاوه بر همه این ها بسیاری از مشاغل در اسپانیا نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد و ایرانیانی که به این زبان تسلط دارند هم می توانند در حوزه های وسیع تر و گسترده تری در اسپانیا مشغول به کار شوند و هم یک مزیت برای بستن قراردادهای کاری و جلب نظر کارفرمایان خواهد شد. همچنین شایان ذکر است ایرانیان عزیز پس از کسب پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما در اسپانیا بایستی برای اخذ ویزای کاری به کنسولگری اسپانیا در ایران مراجعه کنند و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در اسپانیا را ارائه کنند.

کار در اسپانیا پس از تحصیل برای ایرانیان

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا برای ایرانیان تحصیل در این کشور است. پذیرش تحصیلی از بسیاری از دانشگاه های اسپانیا بدون نیاز به مدرک اسپانیایی نیز امکان پذیر است. چرا که دوره های زبان اسپانیایی در این کشور برای متقاضیان برگزار می شود. علاوه بر این ایرانیانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و دارای مدرک زبان ایلتس و تافل هستند می توانند در اسپانیا به زبان انگلیسی تحصیل کنند. البته تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است.

ایرانیان گرامی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های اسپانیا می توانند به مدت 12 ماه برای جستجوی کار در اسپانیا در این کشور اقامت داشته باشند. این امکان با درخواست ویزای جستجوی کار در اسپانیا پس از فارغ التحصیلی در اسپانیا ممکن است. همچنین از نکات قابل توجه برای ایرانیان امکان استفاده از ویزای همراه هم برای تحصیل هم برای کار در اسپانیا است.

اقامت دائم اسپانیا از طریق کار برای ایرانیان

یکی از مزایای کار در اسپانیا برای ایرانیان اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا است. این کار در صورتی امکان پذیر است که هموطنان عزیز بتوانند در اسپانیا کار پیدا کنند و به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند. در این صورت اقامت دائم اسپانیا به هموطنان عزیز تعلق خواهد گرفت و دیگر نیازی با اخذ ویزا برای اقامت در اسپانیا نحواهند بود. علاوه بر این امکان اخذ اقامت دائم برای خانواده متقاضیان کار در اسپانیا نیز است چرا که این افراد می توانند با استفاده از ویزای همراه همسر و فرزند مجرد خود را به اسپانیا بیاورند و در صورت 5 سال اقامت آنها نیز به خانواده متقاضی اقامت دائم اسپانیا تعلق گیرد. در کنار این با گذشت 10 سال ایرانیان می توانند پاسپورت اسپانیایی که عضو پیمان شنگن است را بدست بیاورند.

مزایای کار در اسپانیا برای ایرانیان

همانطور که می دانید اسپانیا یک کشور اروپاییست و همچنین عضو اتحادیه اروپا است. ایرانیان با یافتن شغل در این کشور می توانند فرصت های بسیار خوبی را در آینده برای خود پیش رو داشته باشند. همانطور که در بخش قبل گفته شد ایرانیان عزیز می توانند با گذشت 5 سال کار در این کشور اقامت دائم اسپانیا را کسب کنند و از این منظر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنند و رفت و آمد داشته باشند که موجب می شود بتوانند زمینه کاری خود را پیشرفت دهند و حتی کسب و کار خود را راه بیاندازند. یکی دیگر از مزایای کار در اسپانیا برای ایرانیان درآمد ارزی است. با توجه به اینکه ارزش پول کشور ایران در سطح پایینی قرار دارد درآمد به یورو برای ایرانیان بسیار قابل توجه و امری مهم خواهد بود.

در لیست زیر به صورت خلاصه مزایای کار در اسپانیا برای ایرانیان ذکر شده است:

  • زندگی در شرایط مطلوب و سطح بالای رفاهی
  • داشتن درآمد به یورو
  • امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا
  • امکان کسب پاسپورت اسپانیایی
  • امکان مهاجرت خانوادگی به اسپانیا
  • تجربه کار و زندگی در محیطی مناسب و فرهنگی متفاوت
  • کار و زندگی در کشوری توریستی

ایرانیان برای کار و اخذ ویزای کاری اسپانیا در ابتدا نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرما دارند. برای دریافت پیشنهاد کاری بایستی رزومه خود را در سایت های کاریابی در اسپانیا و یا به صورت مستقیم به کارفرمایان ایمیل کنند تا شانس خود را برای یافتن شغل امتحان کنند. توجه داشته باشید نحوه ارسال رزومه و ارائه مدارک لازم از اهمیت خاصی برخوردار است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویزا نیو

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با برخورداری از همکاری وکلای با تجربه و بین المللی در اروپا ، کانادا ، امریکا و استرالیا سعی دارد تمامی امور حقوقی مهاجرت ( کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تمکن مالی، اخذ انواع اقامت های بلند مدت و کوتاه مدت، مشاوره حقوقی به امور مهاجرین و پناهندگان و …) فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سرگرمی و تفریح