اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902214827712497

روغن کرچک برای مو روغنی فوق العاده مناسب است

خواص روغن کرچک برای رشد مجدد مو

کد: 139902214827712497

https://bit.ly/2STco77

، مشهد , (اخبار رسمی): وقتی پای درمان‌های خانگی درمیان است، یکی از مهم ترین حوزه‌ها، سلامت مو است. از آنجا که موها نقش زیادی در چگونه به نظر رسیدن ظاهر فرد دارند لذا سلامت آن نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. یکی از متدهای پرطرفدار و با بازدهی بالا، روغن درمانی با روغن کرچک برای حفظ طراوت و زیبایی موهاست.

خواص روغن کرچک برای رشد مجدد مو  چیست ؟
روغن کرچک تهیه شده توسط فروشگاه ویسکا اویل

روغن کرچک اصل از دانه های کرچک موجود در کشور های گرم سیری آسیا و آفریقا به دست می آید. این روغن از قدیم الایام به عنوان روغنی پرکاربرد در علم طب سنتی معرفی شده است. از این روغن برای سلامت مو و سلامت پوست استفاده فراوانی می شود. در بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی از روغن کرچک به علت داشتن خواص و فواید فوق العاده استفاده زیادی می شود.

اکثرا این روغن را به عنوان یک ملین طبیعی به یاد می آورند ، لیکن در این قسمت به مباحثی جدید می پردازیم. 

روغن فوق برای انواع پوست مناسب است و به ندرت ایجاد حساسیت یا عوارض جانبی می کند . طبق تحقیقات انجام شده روغن کرچک دارای برخی خواص ضد التهابی ، ضد باکتری و مرطوب کنندگی است.

خواص روغن کرچک اصل برای سلامت مو چیست ؟

وقتی پای درمان های خانگی درمیان است ، یکی از مهم ترین حوزه ها ، سلامت مو است . از آنجا که موها نقش زیادی در چگونه به نظر رسیدن ظاهر فرد دارند لذا سلامت آن نیز جایگاه ویژه ای دارد . یکی از متد های پرطرفدار و با بازدهی بالا ، روغن درمانی برای حفظ طراوت و زیبایی موهاست .

روغن های طبیعی دارای انواع مواد مغذی و مفید مناسب برای تغذیه و رشد فولیکول های مو هستند . لایه تشکیل شده بر روی مو ، پس از اعمال روغن کرچک ، به خوبی از ساقه و ریشه محافظت می کند  و کوتیکول های مو فرصت جبران آسیب دیدگی های قبلی و حرکت به سمت ترمیم آن را خواهند داشت .

برخی آثار روغن درمانی برای مو به صورت زیر بررسی می شود :

  • افزایش سرعت رشد مو
  • پرپشت شدن مو
  • جلوگیری از موخوره
  • مرطوب کننده مو
  • نرم کننده مو
  • توقف سفید شدن مو

روغن کرچک اصل برای مو خواص متعدد و پرشماری دارد . موارد بالا تنها مهمترین خواص روغن کرچک بود.

افزایش سرعت رشد و پرپشت شدن مو 

پرپشت شدن و افزایش سرعت رشد مو بستگی به تغذیه مناسب ریشه های مو دارد. برای اینکه مو های شما خوب رشد کنند و پرپشت شوند نیاز به اسید های چرب ضروری نظیر امگا3 و امگا9 است. روغن کرچک با داشتن مقادیر فوق العاده از اسید های چرب ضروری مناسب مو میتواند این منبع را فراهم کند.

بهترین راه برای مصرف روغن کرچک اصل برای پرپشت شدن مو استفاده از این روغن قبل از استحمام است. قبل از استحمام مقداری کرچک بر روی سر بزنید و پوست سر خود را مالش دهید. با تکرار این عمل مو هایی زیبا و پرپشت و بلند به دست خواهید آورد. در بسیاری از متد های آسیای شرقی ، از ترکیب روغن کرچک با برخی مواد طبیعی دیگر استفاده می شود .

این کار معمولا به دلیل غلظت بالای روغن کرچک است و ترکیب شدن آن با دیگر مواد آن را روان می کند . برای مثال می توان از ترکیب آب پیاز ، مقداری آلوئه ورا و کمی روغن کرچک به عنوان اکسیر رشد مو بهره برد .

جلوگیری از موخوره 

علت ایجاد موخوره هنوز به طور کامل مشخص نشده است ولی خشک بودن پوست سر و هم چنین عدم گردش خون مناسب در زیر پوست و در محل ریشه مو می تواند از عوامل ایجاد موخوره باشد. با این حال می توان گفت این مشکل ، تقریبا همگانی است و برای همه افراد اتفاق می افتد .

ابتلا به موخوره به جنس مو وابستگی زیادی دارد لیکن شاهد بروز آن در انواع مو های مختلف هستیم . بنابراین می توان نتیجه گرفت ، عوامل محیطی نقش مهمی در بروز موخوره دارند . پس با رعایت برخی نکات ساده نیز می توان به راحتی از خشکی مو و دوشاخه شدن انتهای آن جلوگیری کرد . با مصرف روغن کرچک اصل گردش خون در زیر پوست سر زیاد میشود و رشد مو افزایش می یابد.

روغن مذبور ، نوعی محافظت موقت بر روی ساقه مو ایجاد می  کند و آن را از خشکی حفظ می کند . این روغن خاصیت مرطوب کنندگی و آبرسانی را نیز دارد بنابراین از ایجاد موخوره کاملا جلوگیری می شود. با این حال روغن کرچک جزء روغن های تقریبا سنگین بوده و برای موهای چرب مناسب ناست .

مرطوب کننده مو 

روغن کرچک خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی بسیار لذت بخشی دارد. برای بهره مندی از فواید روغن کرچک کافی است مقداری از این روغن را در نرم کننده یا شامپو خود بریزیم . سپس  در حمام پوست سر خود را با روغن کرچک اصل ماساژ دهیم. با این عمل اکسیژن و آب را به سلول های پوست سر بازمیگردانیم و آنها را احیا می کنیم. در بسیاری از موارد دلیل خشکی مو و انعطاف ناپذیری آن ، آسیب دیدن بافت ساقه است . این مشکل به دلیل استفاده بی رویه از مواد شیمیایی ، رنگ و دکلره کردن زیاد مو رخ می دهد .

البته بسیاری از افراد نیز به صورت ژنتیکی دارای موهای نسبتا خشک و شکننده ای هستند . در بین تمام روش های جلوگیری از این مشکلات ، روش های طبیعی و روغن درمانی ،بهترین بازده را دارد . فروشگاه ویسکا اویل علاوه بر روغن کرچک دارای بیش از 700 نوع روغن است . برای خرید و دیدن خواص روغن های طبیعی وارد وب سایت viskaoil.com  شوید و محصولات را مشاهده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویسکا اویل

فروشگاه ویسکا اویل یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر در زمینه روغن های طبیعی ، محصولات مراقبت از پوست و مو می باشد . برای درک بهتر از این فروشگاه به وب سایت این شرکت مراجعه کنید .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]