اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139902224830015066

سجاده فرش سبحان

چرا از شرکت سجاده فرش سبحان خرید کنیم؟

کد: 139902224830015066

https://bit.ly/2YWirvN

، کاشان , (اخبار رسمی): امروزه سجاده فرش‌ها با روی کار آمدن دستگاه‌های فوق پیشرفته بافته می‌شوند. سجاده فرش‌ها را با اسامی همچون فرش مسجد، فرش سجاده‌ای، فرش محرابی، سجاده تشریفاتی می‌شناسند.

چرا از شرکت سجاده فرش سبحان خرید کنیم؟
چرا از شرکت سجاده فرش سبحان خرید کنیم؟

انواع سجاده فرش های ماشینی در طرح های بسیاری توسط شرکت ها بافته و تولید می شوند. امروزه سجاده فرش ها با روی کار آمدن دستگاه های فوق پیشرفته بافته می شوند. سجاده فرش ها را با اسامی همچون:فرش مسجد,فرش سجاده ای,فرش محرابی,سجاده تشریفاتی شنیده اید از این سجاده فرش ها در مکان های مذهبی و عمومی و مکان های متبرکه استفاده می کنند.  با تولید سجاده فرش های ماشینی در انواع طرح و رنگ بندی نیاز خریداران فرش سجاده ای را برطرف ساخته است. در این مقاله به خصوصیات و ویژگی های این شرکت که آن را از دیگر شرکت ها برتر ساخته می پردازیم.

سجاده فرش

سجاده فرش به معنی مفروشه ایست که مسلمانان برای نماز گذاردن از آن استفاده می کنند. امروزه در اکثر مسجد ها, حسینه ها و نمازخانه ها از سجاده فرش ماشینی استفاده می شود. این سجاده فرش ها موجب زیبایی و آرامش و فضای معنوی بیشتر مساجد می شوند. سجاده فرش هایی که در شرکت های سجاده باف و شرکت های تولید کننده سجاده تولید می شوند به دو تقسیم می شوند. 

سجاده فرش محرابی و سجاده فرش تشریفاتی هر کدام از این سجاده فرش ها ویژگی هایی دارند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

سجاده فرش محرابی

این دسته از سجاده فرش ها طرحی شبیه یک محراب دارند و از این رو به آن ها فرش سجاده محرابی گفته می شود. این سجاده فرش های محرابی در طرح ها و رنگ بندی مختلفی بافته می شوند. سجاده فرش های محرابی به صورت تک یعنی عرض65 سانتی متر وطول 25/1 سانتی مت تولید می شوند و هم به صورت متری در هر متراژی بافته و تولید می شوند. از سجاده فرش های محرابی برای مساجد و نمازخانه های مدارس و مکان های عمومی استفاده می شود.

سجاده فرش تشریفاتی

این سجاده فرش ها طرحی به شکل گل و یا بوته و یا اشکال هندسی دارند. این سجاده فرش ها در طرح ها و رنگ های بیشماری تولید می شوند. از این سجاده فرش ها در مکان هایی که فضایی بزرگ دارند و به صورت یکپارچه هستند استفاده می شود. این سجاده فرش ها برای مکان هایی که دارای فضای بالاتر از 1000متر است هم تولید می شوند. سجاده فرش های تشریفاتی به صورت رولی بافته می شوند. از این سجاده ها برای مکان هایی مانند حسینیه ها ,هتل ها و راهرو ها استفاده می شود.

تنوع کیفیت سجاده فرش در کارخانه فرش

تنوع کیفیت در سجاده فرش های مسجدی در کارخانه فرش با توجه به عوامل تعیین کننده کیفیت بررسی می شود :

۱) شانه سجاده فرش ها
۲) تراکم فرش های مسجد
۳) جنس نخ سجاده فرش ها
۴) جنس پود سجاده فرش ها

در مورد هر کدام از این خصوصیات تعیین کننده سجاده فرش در ادامه توضیحاتی ارائه می دهیم .

شانه فرش مسجدی

شانه سجاده فرش های کارخانه سجاده سبحان از پایین ترین کیفیت تا بالاترین کیفیت است. همان گونه که می دانید هر چه شانه سجاده فرش ها بیشتر باشد کیفیت فرش های مسجد نیز بالاتر خواهد بود. شانه سجاده فرش های تولید شده در شرکت فرش عبارتند از :

۱) سجاده فرش ۳۲۰ شانه
۲) سجاده فرش ۴۴۰ شانه
۳) فرش مسجد ۵۰۰ شانه
۴) فرش سجاده ای ۷۰۰ شانه
۵) فرش نمازخانه ۱۰۰۰ شانه

امروزه سجاده فرش های 500شانه و 700شانه از پر فروش ترین سجاده فرش های مسجدی هستند. سجاده فرش هایی که شانه پایین تری دارند معمولا برای صادرات به کشور های عراق و افغانستان استفاده می شوند.

تراکم سجاده فرش ها 

تراکم سجاده فرش ها تا حد زیادی به خصوصیات شانه ای فرش های سجاده ای بستگی دارد. به طوری که هر شانه از سجاده فرش برای خود تراکم های مشخصی دارد. مثلا سجاده فرش های ۵۰۰ شانه با تراکم های ۱۰۰۰ و ۸۰۰ و ۱۲۰۰ در دستگاه های ASR تولید دارند و سجاده فرش های ۵۰۰ شانه که با دستگاه های تکسیما تولید می شوند تراکم های ۲۱۰۰ و ۲۴۰۰ دارند یا سجاده فرش های ۷۰۰ شانه عمدتا با تراکم های ۲۱۰۰ و ۲۲۵۰ و ۲۴۰۰ و ۲۵۵۰ تولید می شوند. بهترین سجاده فرش های ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ است که با دستگاههای HCP بافته می شوند.

جنس نخ و الیاف سجاده فرش مسجدی

در بافت فرش سجاده ای شرکت سجاده فرش سبحان جنس نخ مصرفی بسیار اهمیت دارد. زیرا زیبایی و کیفیت سجاده ها به جنس نخ به کار رفته شده بستگی دارد. فرش های سجاده می توانند با الیاف اکرولیک تولید شوند که در این صورت سجاده فرش ها مقاومت بالایی دارند. یکی دیگر از خصوصیات الیاف اکرولیک لطافت و نرمی است که دارد.

در بعضی شرکت ها از الیاف پلی استر استفاده می شود که دوام و ماندگاری ندارند. اما سجاده هایی که با الیاف پلی استر تولید شوند کمی زبر تر از سجاده فرش های بافته شده با الیاف اکرولیک هستند سجاده فرش هایی نیز که با الیاف BCF تولید می شوند به فرش های سجاده ای کم وزن مشهور بوده و اصلا دوام و ماندگاری ندارند بیشتر برای صادرات به افغانستان استفاده می شوند.

جنس نخ‌ های مصرف شده در بافت سجاده فرش 

جنس نخ خاب: جنس نخ خاب یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب یک فرش سجاده است و با توجه به محل استفاده و مقدار هزینه‌ای که می‌خواهیم پرداخت کنیم مشخص می‌ شود.

جنس نخ تار: جنس نخ تار مصرف شده در سجاده فرش شامل نخ‌هایی با الیاف پنبه و پلی استر است. بهترین نوع نخ تار, نخ پنبه‌ای است.

جنس نخ پود: جنس نخ پودی که معمولا استفاده می ‌شود جوت است و ممکن است بسته به نوع فرش سجاده از انواع دیگر نخ ‌ها مثل پنبه نیز استفاده می شود.

جنس پود فرش سجاده ای: نخ های پود درعرض سجاده فرش (عمود بر نخ های چله) در کنار هم و به طور موازی با یکدیگر قرار می گیرند. در واقع, مهم ترین نقش نخ های پود اتصال نخ های چله سجاده فرش به یکدیگر است و از یک جهت موجب نگه داشتن ریشه خاب است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت فرش سبحان

شرکت سجاده باف سبحان به عنوان برترین و تخصصی ترین برند تولید فرش سجاده برای مساجد قلمداد می شود. سجاده فرش سبحان به منظور کاهش هزینه ها، بدون هر گونه واسطه ای و مستقیما از کارخانه اقدام به فروش اینترنتی فرش سجاده ای نموده تا با بهترین قیمت ممکن، اماکن مذهبی مفروش شوند.

اطلاعات تماس
  • 031547*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار